قیمت بیت کوین در تلاش برای عبور از مقاومت ۸۴۰۰ دلار

قیمت بیت کوین در تلاش برای عبور از مقاومت ۸۴۰۰ دلار

قیمت بیت کوین که پس از ریزش ۲۴ سپتامبر به سطوح زیر ۸,۰۰۰ دلار فرو ریخته بود، هفته گذشته در تلاش برای عبور از محدوده مقاومتی ۸۱۰۰ تا ۸۴۰۰ و تثبیت بر روی آن ناموفق بود. در همین حال قیمت ارزهای دیجیتال ارزشمند بازار مانند اتریوم و ریپل به نوسان در محدوده‌های ثابت قیمتی ادامه دادند.

بیت کوین که در حال حاضر به قیمت ۸۱۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود و با ارزش بازاری معادل ۱۴۷ میلیارد دلار، نزدیک به ۶۶ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت سلطه خود درآورده، در ۲۴ ساعت گذشته نوسان چندانی از خود نشان نداده و همچنان برای عبور از مقاومت پیش روی خود تلاش می‌کند.

قیمت
نمودار تغییرات قیمت بیت کوین در هفته گذشته

همانطور که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، بیت کوین در آخرین روز از ماه سپتامبر دوباره به سطوح زیر ۸۰۰۰ دلار کاهش یافت و در ادامه موفق شد به سرعت خود به محدوده ۸۰۰۰ دلار برگردد. برخی از تحلیلگران عدم موفقیت بیت کوین در عبور از مقاومت ۸۴۰۰ دلار را در روزهای آینده، دلیلی برای ریزشی شدیدتر به سمت سطوح ۶۰۰۰ دلار عنوان کرده‌اند.

در سوی دیگر بازار، بسیاری از آلت کوین‌ها که در پایین‌ترین قیمت چند سال اخیر خود قرار دارند، رشد‌های نسبتا خوبی را در دوره زمانی مشابه تجربه کردند. در این میان اتریوم و ریپل موفق شدند در هفته گذشته به ترتیب ۱.۲۷ و ۴.۶۲ درصد رشد کنند.

قیمت
قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۲۲۲ میلیارد دلار است که نسبت به هفته گذشته خود تغییری نکرده است. ارزهای دیجیتال اتریوم و ریپل به ترتیب با ۱۹ میلیارد و ۱۰.۹ میلیارد دلار در جایگاه‌های دوم و سوم ارزشمندترین‌های بازار قرار گرفته‌اند.

قیمت

اما نکته جالبی که این روزها نگاه‌ها را به خود جلب کرده است، وجود استیبل کوین بحث برانگیز تتر در رتبه چهارم برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است که ماه گذشته خبر داد به دنبال عرضه ارز دیجیتال باثبات دیگری با پشتوانه یوان چین است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

6 دیدگاه
سعید
سعید
4 سال قبل

سختی شبکه خیلی رفته بالا مقدار بیتکوینی که بدست میاد توسط ماینر ها تقریبا نصف شده ، چند ماه دیگه هاوینگ رخ میده و مقدار بیتکوین بدست اومده بازم نصف میشه این یعنی بیتکوین خیلی بیشتر ازونی که فک میکنید کمیاب تر داره میشه ، حالا نمیدونم چرا قیمت بیت در جا میزنه.

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل
پاسخ  سعید

دوست عزیز پاداش ماینر ها همچنان 12.5 بیت کوین به ازای استخراج هر بلوک هستش و نصف نشده. سختی شبکه ربطی به رویداد هاوینگ نداره.

آرش
آرش
4 سال قبل
پاسخ  فرهاد

سلام دوست خوبم .منم حرفی از سختی شبکه نزدم و گفتم که هاوینگ بعدی بیت کوین که در سال 2020 اتفاق بیفته و پاداش استخراج هر بلاک از 12.5 به 6.25 کاهش پیدا میکنه و تقریبا 6 ماه قبل از رخداد هاوینگ قیمت بیت کوین و سایر آلت کوین ها بدیل کمیابتر شدن بیت کوین شروع به افزایش میکنه

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل
پاسخ  آرش

شما اول کامنت خودتون رو بخون به سختی شبکه اشاره کردین

آرش
آرش
4 سال قبل
پاسخ  فرهاد

دوست عزیز .سعید به سختی شبکه اشاره کرده نه من .شما کامنت منو بخون نه سعید

آرش
آرش
4 سال قبل
پاسخ  سعید

اگه به گذشته نگاهی بندازیم احتمالا ۶ ماه قبل از هاوینگ بیت کوین قیمت بیت کوین و بیشتر کوین ها و توکن های معتبر به شکل قابل توجه ای افزایش پیدا میکنه