شبکه بیت کوین روزانه ۳ میلیارد دلار پول جابه‌جا می‌کند!

شبکه بیت کوین روزانه ۳ میلیارد دلار پول جابه‌جا می‌کند!

بنا بر اعلام بنیاد تحقیقاتی Coinmetrics و به نقل از «کوین تلگراف»، میانگین حجم تراکنش‌هایی که بر روی شبکه بیت کوین صورت می‌گیرد به رقم بالای ۳ میلیارد دلار در روز رسیده است. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

آلت کوین‌ها حرفی برای گفتن ندارند

بر اساس اطلاعات ارائه‌شده توسط Coinmetrics، در یک بازه زمانی سه ماهه، شاهد یک روند صعودی پرقدرت در بحث تراکنش‌های روزانه بیت کوین و بیت کوین‌های منتقل‌شده در واحد دلار بوده‌ایم.

هفدهم آوریل ۲۰۱۹، حجم ارزش منتقل‌ شده به‌وسیله بیت کوین در حدود ۱.۰۴ میلیارد دلار برآورد شده بود؛ حال با مقایسه رقم ۳.۲۲ میلیارد دلاری که روز گذشته به ثبت رسیده، می‌توان متوجه یک جهش ۲۱۰ درصدی در میانگین حجم تراکنش‌ها شد.

بیت کوین در بحث انتقال پول نسبت به ارزهای دیگر بازار روند رو به رشد بیشتری داشته است.

به‌عنوان‌ مثال در حالی که در بیت کوین شاهد افزایش حدود ۲۱۰ درصدی در حجم پول منتقل شده هستیم، اتریوم با افزایش ۷۷ درصدی، از میانگین روزانه ۳۷۰ میلیون دلار به ۶۵۷ میلیون دلار رسیده است.

در طرف دیگر ریپل (XRP) جهشی کوچک‌تری داشته و حجم معاملاتش حدود ۶۱ درصد بالاتر رفته است. در بازه مشابه سه ماهه، حجم تراکنش‌های ریپل از ۱۵۲.۲ میلیون دلار در اواسط آوریل، به ۲۴۵.۶ میلیون دلار در اواسط جولای رسیده است.

عدم وجود همبستگی

نمودار سه ماهه تراکنش‌های بیت کوین - حجم پول انتقالی بر اساس دلار

نمودار سه ماهه تراکنش‌های بیت کوین – حجم پول انتقالی بر اساس دلار

ارزش منتقل شده روی بیت کوین در ۱۱ جولای در حالی به ۳ میلیارد دلار رسید که قیمت آن با کاهشی شدید از ۱۳,۸۰۰ دلار به حدود ۱۱,۵۰۰ دلار رسیده بود. این نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین خیلی روی انتقال پول در این شبکه تاثیر نمی‌گذارد.

به عقیده بسیاری از کارشناسان، روند نزولی قیمت بیت کوین ناشی از حواشی پیرامون ارز دیجیتال فیس‌بوک، «لیبرا» و فعل‌ و انفعالات آن با دولت آمریکاست. این افراد بر این باورند که حضور فیس‌بوک در این حوزه باعث افزایش نفوذ ارزهای دیجیتال در بخش‌های وسیع‌تر خواهد شد.

«پیتر برندت»، از سرمایه‌گذاران کهنه‌کار بیت کوین، معتقد است که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال می‌تواند دچار یک اصلاح هشتاد درصدی شود. وی عقیده دارد که بیشتر بار این اصلاح ارزش، به دوش آلت کوین‌ها خواهد بود.

همانطور که چندی پیش گزارش دادیم، چندی پیش هش‌ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید و در رقم ۶۵.۸۷ EH/s اندازه‌گیری شد. با وجود کاهش قیمت بیت کوین، این رقم همچنان در حال افزایش است و تقریباً در مرز ۷۳ EH/s قرار دارد.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه