جامعه بیت کوین با به‌روزرسانی Taproot موافق است؛ بهبود حریم خصوصی و تقویت قراردادهای هوشمند بیت کوین

جامعه بیت کوین با به‌روزرسانی Taproot موافق است؛ بهبود حریم خصوصی و تقویت قراردادهای هوشمند بیت کوین

پنج استخر استخراج بزرگ بیت کوین که در حال حاضر ۵۴ درصد از هش ریت شبکه را در اختیار دارند، اعلام کرده‌اند که از به‌روزرسانی «تپ روت» (Taproot) حمایت می‌کنند. این به‌روزرسانی قرار است تا مقیاس‌پذیری و پروتکل حریم خصوصی بیت کوین را بهبود ببخشد.

به گزارش کوین دسک، استخر استخراج انت پول (Antpool)، متعلق به بیت مین، روز پنجشنبه اعلام کرد که به جمع ۵ استخر دیگر پیوسته است و از این پس از به‌روزرسانی تپ روت پشتیبانی می‌کند. با پیوستن انت پول، حالا بیش از ۵۰ درصد هش ریت شبکه بیت کوین از این به‌روزرسانی حمایت می‌کنند. این استخر در نظر دارد تا به‌زودی این خبر را به‌صورت رسمی اعلام کند.

الخاندرو دلاتور (Alejandro De La Torre)، معاون استخر استخراج پولین (Poolin)، در مصاحبه‌ای گفت که احساسش «چیزی بیش از خوشحالی» است؛ چرا که استخرهای استخراج بزرگ بیت کوین نظری مثبت نسبت به به‌روزرسانی تپ روت دارند. شایان ذکر است که استخر استخراج بایننس، تنها استخر بزرگی است که پشتیبانی خود از این به‌روزرسانی را اعلام نکرده است.

تپ روت قرار است تا ضمن بهبود حریم خصوصی بیت کوین، عملکرد قراردادهای هوشمند در این بلاک چین را هم بهبود بخشد. از دیگر مزایای اجرای این به‌روزرسانی، می‌توان به کاهش حجم بلاک‌ها اشاره کرد.

دنیل فرامکین (Daniel Frumkin)، مهندس و نویسنده در اسلاش پول (Slush Pool)، در این باره گفت:

تنها ابهام پیرامون تپ روت، زمان و چگونگی اجرای آن است. در نهایت، اجرای آن باید بدون مقدمه و با کمترین سر و صدا باشد.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به به‌روزرسانی سگویت تواکس (SegWit2X)، گفت که تپ روت نباید پر حاشیه باشد. به‌روزرسانی سگویت تواکس سال ۲۰۱۷ ارائه شد و توانست حمایت بسیاری از ماینرها را هم جلب کند، اما در نهایت با شکست همراه شد.

فرامکین در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که مخالفت ماینرها باعث تعجب او می‌شود. او در این باره گفت:

انتظار دارم که دیگر استخرهای استخراج بزرگ هم در ادامه حمایت خود از این به‌روزرسانی را اعلام کنند.

جامعه بیت کوین با به‌روزرسانی Taproot موافق است؛ بهبود حریم خصوصی و تقویت قراردادهای هوشمند بیت کوین
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
3 سال قبل

لطفا اطلاعات دقیقتری در خصوص این بروزرسانی منتشر کنین
در این بروزرسانی فورکی هم وجود داره یا نه؟و کسایی که قبل از بروزرسانی بیت کوین دارن برای بهره بردن از این بروزرسانی کار خاصی باید انجام بدن یا نه؟
تشکر

alireza sadafi
alireza sadafi
3 سال قبل
پاسخ  علی

یک سافت فورکه کار خاصی لارم نیست انجام بدبن. مناسب توسعه دهندگانه

امین
امین
3 سال قبل

یعنی یه زمانی به روز رسانی، بلاک چین فعلی بیتکوین به بلاکچین جدید کوانتومی بیت کوین وصل بشه؟

احسان احسانه احسان
احسان احسانه احسان
3 سال قبل
پاسخ  امین

بلاکچین کوانتومی چه مدله دیگه ? کوانتومی در کار نیست قراره توی شبکه یه سری مکانیزم جدید تعریف بشه تا دولوپر ها بتونن نرم افزار ها و برنامه های کاربردی تری ایجاد کنن، حریم خصوصی مخصوصا در حالت چند امضایی و قرارداد هوشمند افزایش پیدا کنه و همینطور سرعت تایید تراکنش ها بالا بره
امیدوارم فقط درست اجرا بشه و یه کاریش کنن صرافی هایی مثل بایننس نتونن بفهمن طرف از صرافی ایرانی ارسال زده و حسابو مسدود کنن، بیت کوین داره متمرکز میشه این سبک پیش بره