تحلیل نمودار قیمت بیت کوین؛‌ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

تحلیل نمودار قیمت بیت کوین؛‌ حمایت بعدی در چه محدوده‌ای قرار دارد؟

نمودار قیمت بیت کوین در دو روز گذشته شاهد تغییرات چندانی نبود و پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان در نزدیکی محدوده ۸,۰۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

خریداران همچنان به شکستن الگوی کنج نزولی (Wedge) نزولی و آغاز حرکتی به سمت بالا امیدوارند. پیش‌تر نیز بسیاری، به اتفاق عقیده داشتند که این الگوی خاص در نهایت نتیجه‌ای جز بازار صعودی نخواهد داشت؛ اما این اتفاق رخ نداد و بیت کوین به زیر خط ترند و رقم ۷,۹۸۱ دلار سقوط کرد. در حال حاضر قیمت بیت کوین در صرافی بایننس ۷,۹۴۳ دلار است.

پس از آن که ۲۷ اکتبر شاهد حاکمیت ۶۹.۳۵ درصدی بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال بودیم، این رقم در حال کاهش بوده و حالا در حدود ۶۵.۹ درصد است؛ این یعنی معامله‌گران به سمت آلت کوین‌ها کشیده می‌شوند. صد البته این در حالی است که بسیاری از‌ آن‌ها بر خلاف خط روند و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود عمل می‌کنند.

قیمت ارزهای دیجیتال ۳۰ آبان
قیمت ارزهای دیجیتال، ۳۰ آبان

در نهایت، به نظر می‌رسد که این مشکل، به خاطر نبود علاقه باشد؛ نبود علاقه‌ای که با نگاهی به حجم کم معاملات می‌توان به آن پی برد.

برخی از تحلیل‌گرانِ توییتریِ بیت کوین می‌گویند که قیمت بیت کوین به ۶,۰۰۰ دلار می‌رسد و بدبین‌ترین آنها نیز باور دارند که قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال تا ۳,۰۰۰ دلار پایین خواهد رفت. نوسانات فعلی قیمت در خصوص بیت کوین، ۶,۰۰۰ دلار را به عنوان یک هدف منطقی در کوتاه نشان نمی‌دهد. با این حال بیایید نگاهی به نمودارها بیاندازیم تا ببینیم چه اطلاعاتی را در اختیارمان قرار می‌دهند.

الگوی کنج نزولی قیمت بیت کوین
الگوی کنج نزولی در نمودار روزانه قیمت بیت کوین

نزدیک‌ترین حمایت بیت کوین در رقمی پایین‌تر از ۸،۰۰۰ دلار، یعنی در ۷,۸۶۶ دلار است که تنها ۲۰ دلار با سطح طلایی اصلاح فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی (۷,۸۴۵ دلار) فاصله دارد. در حال حاضر سطح ۸,۳۰۰ دلار به عنوان یک مقاومت عمل می‌کند. میانگین متحرک (خط زرد) شاخص بولینگر باند هم در تایم فریم ۶ ساعته با این سطح همخوانی دارد.

نمودار بیت کوین در تایم‌فریم ۶ ساعته
نمودار بیت کوین در تایم‌فریم ۶ ساعته

روز گذشته خریداران برای بالا بردن قیمت بیت کوین تا ۸,۲۳۲ دلار تلاش کردند که در نتیجه آن نیز خط مکدی (MACD) به سمت شکستن خط سیگنال حرکت کرد. شاید خریداران به دنبال بالا بردن قیمت باشند اما حجم فعلی معاملات و شاخص قدرت نسبی (RSI) که رقمی پایین‌تر از ۳۰ را نشان می‌دهد، گویا قصد سرکوب این عده را دارد.

اگر خریداران بخواهند موجب حرکت بیت کوین به سطوح بالاتر شوند، قیمت باید از ۸,۳۰۰ دلار عبور کند. در ارقام بالاتر قیمت بیت کوین توسط خط روند کنج نزولی و میانگین متحرک ۵۰ روزه (خط مشکی) از ۱۱ نوامبر تاکنون به تله افتاده است.

شاخص مکدی،‌RSI و استوکستیک بیت کوین در تایم‌فریم روزانه
شاخص مکدی،‌RSI و استوکستیک بیت کوین در تایم‌فریم روزانه

با نگاهی به شاخص استوکستیک و RSI در نمودارهای روزانه می‌توان گفت که بیت کوین خود را برای یک جهش ناشی از اشباع فروش آماده می‌کند و معامله‌گران در اینصورت باید انتظار یک کف دوگانه (بسته به قیمت بسته شدن روزانه) در ۸,۰۲۰ دلار را داشته باشند.

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

اگر به نوسانات روزانه در نمودار قیمت بیت کوین دقت کنید، خواهید فهمید که کف‌های دوگانه معمولا پیش از ایجاد نقاط عطف در قیمت ظاهر می‌شوند.

فلیپ سوئیفت (Philip Swift)، از تحلیلگران حوزه ارزهای دیجیتال نوشت که بیت کوین در فازهای ابتدایی بازار صعودی باقی مانده است و احتمال کمی وجود دارد که قیمت این ارز دیجیتال به زیر ۶,۰۰۰ دلار سقوط کند.

همانطور که در نمودار «ضریب دو سالانه بیت کوین» سوئیفت نشان داده شده، بیت کوین پس از آنکه کمی از میانگین متحرک دو ساله‌اش پایین‌تر رفت به رقم ۷,۴۵۰ دلار رسید. اگر قیمت نتواند از سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصدی فیبوناچی عبور کند، شاید شاهد کف دوگانه و ایجاد نقطه عطف در این محدوده باشیم.

شاخص میانگین متحرک دوساله بیت کوین
شاخص میانگین متحرک دوساله بیت کوین

سناریوی نزولی

دورنمای فروشندگان این است که خریداران نتوانند جلوی سقوط به سطح اصلاحی ۶۱.۸ فیبوناچی را بگیرند که در ۷,۸۴۵ دلار قرار دارد و پس از آن منتظر سقوط تا سطح ۷,۵۰۰ دلار باشند. اگر این سطح حفظ نشود، امکان بازگشت بیت کوین به نقطه آغاز جهش ۴۲ درصدی یا همان ۳۰۰۰ دلاری‌اش هم وجود دارد. در این صورت می‌توان منتظر یک کف دوگانه بود که موجب جهش قیمت می‌شود.

قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی
قیمت بیت کوین در تایم‌فریم هفتگی

با نگاهی به کانال نزولی بلند مدت، احتمال کاهش به ۶,۸۵۰ دلار وجود دارد که بازوی پایین کانال در آن قرار گرفته است. با این حال احتمال وقوع آن پایین است چرا که به نظر می‌رسد طبق شاخص VPVR قیمت بیت کوین بین ۸,۲۵۰ تا ۷,۹۰۰ دلار حمایت شود.

از طرف دیگر، نمودار هفتگی نشان می‌دهد که نوار پایینی در شاخص بولینگر باند در ۷,۴۳۰ قرار دارد که به کف قبلی در ۲۳ اکتبر بسیار نزدیک است.

سناریوی صعودی

در کوتاه مدت، خریداران باید به سرعت به سطح حمایت-مقاومت ۸,۳۰۰ دلار برسند، سپس میانگین متحرک ۵۰ روزه را که در ۸,۵۰۰ دلار قرار دارد، هدف قرار دهند. قدم بعدی رسیدن به سطح حمایت-مقاومت ۸,۶۰۰ است. عبور از این رقم باعث خواهد شد تا قیمت بالاخره از کانال نزولی بلندمدت خود خارج شود.

همانطور که پیش‌تر گفته شد، حجم معاملات بیت کوین باید افزایش یابد یا در غیر این صورت خرس‌ها قیمت را بیش از پیش پایین‌تر می‌آورند. در این مدت معامله‌گران حداقل می‌توانند چشم به آلت کوین‌ها بدوزند چرا که بیشتر توکن‌ها، طی سه هفته گذشته نوسانات قیمت اغواکننده‌ای را تجربه کرده‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

17 دیدگاه
منصور عظیمی
منصور عظیمی
4 سال قبل

سلام دوستان هر کس که اوردر ش بازه برای ترید پیام بده تا بهش دسترسی بدیم

حسام
حسام
4 سال قبل

تا 6000 طبیعیه بعدش باید دید چی میشه

mmm
mmm
4 سال قبل

➖➖➖➖➖➖

??? فوری

حمله‌ی پلیس به دفتر بایننس Binance در شانگهای چین و تعطیلی آن

احمد
احمد
4 سال قبل
پاسخ  mmm

یعنی چی ؟ خبرش رو از کجا آوردید ؟

احمد
احمد
4 سال قبل

عجب تحلیل موشکافانه و دقیقی ، خدا وکیلی اصلا خودتون هم فهمیدید چی گفتید ؟!!

Nima
Nima
4 سال قبل

هر چی تحلیل و پیش بینی کرده بودند تا اینجا همشون اشتباه از آب دراومد.

حسن
حسن
4 سال قبل

ريزش بيت بين ٥٦٠٠ تا ٦٣٠٠ متوقف ميشه و ازونجا روند صعودي جديدشو شروع ميكنه

مهدی
مهدی
4 سال قبل
پاسخ  حسن

بر حسب چه استدلال و سندی؟
اصلا ریزش پیش بینی نشده بود و فقط افزایش قیمت تحلیل کرده بودند؟

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل

به نظرم تنها ایده قاطعی که میشه داد اینه که با توجه به بالاتر بودن کف قیمتی سالانه بیت کوین (Higher low)، کف قیمتی میتونه 6500 دلار باشه.

محمد
محمد
4 سال قبل

بد جور بیچاره شدم از 8340 پوزیشن لانگ داشتم لوریج 6 که به طور قطع بفنا میره،صدامون هم بجایی نمیرسه...بدون شک‌اینترنتی در اینده ایران وجود خارجی نخواهد داشت این قطع کردن دقیقا اماده کردن این راه هست

برزی
برزی
4 سال قبل
پاسخ  محمد

استاپ لاست چند بوده داداش؟!
منم از ۸۴۴۰ لانگ بودم.یه کاندیشنالم رو ۸۲۶۰ داشتم که الان یادم اومد نرخ رو می تونم ازینجا چک کنم !
اونم فیلد شده ولی خب انگار بد نزولیم.sl رو ۷۸۸۰ ست کرده بودم که خوشبختانه هنوز نرفتیم اونجاا
امیدوارم پامپ شه

محسن تقوي نيك
محسن تقوي نيك
4 سال قبل
پاسخ  برزی

متاسفانه در حال سقوط به كانال 6 هزار دلار هست ....
پول جور كنيم ، با خريد در اين قيمتها ، نرخ اوليه مون رو تعديل كرده و زودتر به سود ميرسيم .
البته اگر به مقادير پائينتر بخواد برسه بايست بدون عجله كردن ، صبر و بازار رو رصد كرده سپس در كف خريد كنيم. اما قول ميدم رمزارزها بزودي (شايد 3 الي 6 ماه ديگه) همشون 2 برابر ميشن

احسان چگنی
احسان چگنی
4 سال قبل

افرین زدی تو خال پیش بینی بعدیت چیه الان که 6800 رو تاچ کرد

خط مقدم
خط مقدم
4 سال قبل
پاسخ  برزی

این جوری که شما خارجی حرف میزنین حس کارگر خط تولید ذوب آهن بم دس داد با ۴تا اس۱۱??

محمد پارسا
محمد پارسا
4 سال قبل
پاسخ  خط مقدم

داداش ماین کردن با ترید و تحلیل کردن زمین تا آسمان فرق داره ترید و تحلیل علم تحلیل میخواد ولی ماین کردن علم شبکه و مسائل فنی میخواد ، منم با 120 تا اس ۹ و ۸۰ تا تی ۹ هنوز این حرف های اینارو متوجه نمیشم شما که ۴تا اس ۱۱ داری دیگه هیچ

پیام
پیام
4 سال قبل
پاسخ  محمد

مگه استاپ نذاشتی؟ این یه اصله. اول استاپ رو تعیین کن بعد پوزیشن بگیر

ادمین ایران
ادمین ایران
4 سال قبل
پاسخ  محمد

اینی که الان گفتی یعنی چه؟