تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال سقوط قیمت به یک کف ماهانه جدید

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال سقوط قیمت به یک کف ماهانه جدید

بیت کوین از دو روز پیش با قیمتی پایین‌تر از ۲۱٬۰۰۰ دلار معامله می‌شود. روند نزولی قیمت ممکن است باز هم ادامه داشته باشد، مگر اینکه خریداران بتوانند خود را به بالای مقاومت ۲۰٬۷۵۰ دلاری برسانند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، بیت کوین پس از سقوط به زیر ۲۱٬۰۰۰ دلار، وارد یک جریان نزولی شد. خریداران ابتدا تلاش می‌کردند قیمت را به سطوح بالاتر بازگردانند؛ اما این اقدام آنها با واکنش فروشندگان و سقوط به زیر حمایت ۲۰٬۸۰۰ دلاری همراه شد.

این حرکت در ادامه با سقوط قیمت به زیر سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی دنبال شد. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت صعودی قیمت از ۱۹٬۷۵۰ دلار تا اوج ۲۱٬۷۸۰ دلاری تنظیم شده است. ضمن اینکه این ریزش هم‌زمان با سقوط قیمت به زیر حمایت‌های ۲۰٬۵۵۰ و ۲۰٬۵۰۰ دلاری اتفاق افتاد. در نهایت هم قیمت تا سطح ۷۶.۴ درصد اصلاحی فیبوناچی پایین آمد.

بیت کوین در حال حاضر پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA ۱۰۰ – خط قرمز در تصویر) و مقاومت ۲۰٬۵۰۰ دلاری معامله می‌شود. در صورت صعودی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین مقاومت پیش روی خریداران سطح ۲۰٬۵۲۰ دلار خواهد بود و مقاومت کلیدی بعدی در ۲۰٬۷۵۰ دلار است. ضمن اینکه در نمای ۱ ساعته بازار بیت کوین یک خط روند نزولی مقاومتی را در سطح ۲۰٬۸۲۰ دلار تشکیل داده است.

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال سقوط قیمت به یک کف ماهانه جدید
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید).

عبور از مقاومت خط روند نزولی روی نمودار و سطح ۲۱٬۰۰۰ دلار می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک حرکت صعودی تازه باشد. در چنین شرایطی شانس بیت کوین برای جهش تا ۲۱٬۲۵۰ دلار نیز بیشتر خواهد شد. مانع بعدی پیش روی خریداران می‌تواند در نزدیکی ۲۱٬۷۵۰ دلار باشد و عبور از آن راه را برای رشد قیمت تا ۲۲٬۵۰۰ دلار باز خواهد کرد.

در مقابل، اگر خریداران در عبور از مقاومت ۲۱٬۰۰۰ دلاری ناموفق ظاهر شوند، ممکن است جریان نزولی حاکم بر بازار ادامه پیدا کند. در این صورت، نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۲۰٬۲۲۰ دلار است.

شکسته‌شدن حمایت ۲۰٬۲۲۰ دلاری می‌تواند بیت کوین را از این هم پایین‌تر بکشد و پس از آن حمایت کلیدی بعدی در نزدیکی ۲۰٬۰۰۰ دلار خواهد بود. ضمن اینکه ازدست‌رفتن حمایت این سطح نیز ممکن است به سقوط قیمت تا ۱۸٬۸۰۰ دلار منجر شود؛ سطحی که کف قیمتی ماهانه جدید بیت کوین خواهد بود.

شاخص مکدی (MACD) در حال شتاب‌‌گرفتن در محدوده نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز زیر محور میانی در سطح ۵۰ قرار دارد.

همان‌ طور که گفته شد، ۲۰٬۲۲۰ و ۲۰٬۰۰۰ دلار حمایت‌‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۲۰٬۵۲۰، ۲۰٬۸۰۰ و ۲۱٬۲۵۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
فرید
فرید
1 سال قبل

انشاءالله حرکت کرد برای حمایت ۲۰۵۰۰

reza savree
reza savree
1 سال قبل

سلام دوستان کسی سایتی برنامه ایی که اموزش تحلیل بده برام معرفی کنه پیشاپیش از همکاریتون سپاس گزارم

مهدی شاکر
مهدی شاکر
1 سال قبل

بنظرتون الان از 20 هزار بالا میره یا میریزه بدجور تو ضررم میخوام ببینم تو ضرر ببندم یا نبندم که لیکوئید نشم

Mr FFB
Mr FFB
1 سال قبل

سلام شما اشتباهت این بود که استاپلاس نذاشتی اخه چرا برای چی ؟ من باشم میبندم تورا نمیدانم خود دانی
احتمال ریزش بیشتره اونم تا محدوده ۱۷\۱۸ شاید پایین تر هم بیاد

reza savree
reza savree
1 سال قبل

منم تو ضررم اگه ضررت زیاده نفروش اما اگه کمه جلوش بگیری بهتره

omid
omid
1 سال قبل

من نگه داشتم.فکر نمیکنم ضررت اندازه من باشه

محسن جمالی
محسن جمالی
1 سال قبل

فعلا که ۲۰۰۰۰ هم رفت پایین تر