تحلیل قیمت بیت کوین: مهم‌ترین حمایت‌های قیمت کدام‌اند؟

تحلیل قیمت بیت کوین: مهم‌ترین حمایت‌های قیمت کدام‌اند؟

بیت کوین هفته گذشته زیر سطح مقاومتی ۳۳,۰۰۰ دلار نوسان می‌کرد و در حال حاضر روند قیمت در یک محدوده باریک تثبیت شده است. حجم نوسانات این ارز دیجیتال، مخصوصاً در صورت سقوط بیشتر قیمت، ممکن است مانند ابتدای ماه مه (اردیبهشت) افزایش یابد.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین در طول هفته گذشته تنها ۳ درصد کاهش قیمت پیدا کرد و بنابراین نسبت به اکثر آلت کوین‌ها عملکرد بهتری داشته است. این نشان می‌دهد که معامله‌گران چندان تمایلی ندارند که درگیر ریسک شوند. معمولاً در بازارهای نزولی قیمت بیت کوین کمتر از آلت کوین‌ها کاهش می‌یابد؛ زیرا سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال ریسک کمتری دارد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) روی نمودار هفتگی بیت کوین در پایین‌ترین سطح خود در ناحیه اشباع فروش از مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) قرار دارد. گفتنی است بعد از این تاریخ، قیمت این ارز دیجیتال به‌شدت رشد کرد. با این حال، در حال حاضر با توجه به بدترشدن وضعیت روند بلندمدت بیت کوین، به نظر می‌رسد صعود بعدی آن بسیار محدود باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین: مهمترین حمایت‌ها قیمت کدام‌اند؟
نمودار بیت کوین در نمای هفتگی همراه با شاخص قدرت نسبی آن.

به‌دلیل وضعیت بد شاخص‌های مومنتوم (RSI و MACD) در نمای هفتگی و ماهانه بیت کوین، خطر سقوط بیشتر این ارز دیجیتال هم وجود دارد. اگر بیت کوین وارد یک روند نزولی و نوسانی شود، حمایت اولیه آن در ۲۵,۰۰۰ دلار قرار دارد که کف قیمت این ارز دیجیتال در ۹ مه (۱۹ اردیبهشت) محسوب می‌شود. حمایت بعدی بیت کوین هم میانگین متحرک ۲۰۰هفته‌ای (MA ۲۰۰ – خط بنفش در تصویر) این ارز دیجیتال در ۲۲,۰۶۱ دلار است. گفتنی است میانگین متحرک ۲۰۰هفته‌ای حمایت محکم‌تری محسوب می‌شود و می‌تواند قیمت بیت کوین را تثبیت کند.

به نظر می‌رسد هدف نزولی نهایی بیت کوین در نزدیکی ۱۷,۶۷۳ دلار باشد؛ سقوطی که تقریباً برابر با ۷۸ درصد از جهش قیمتی مارس ۲۰۲۰ تا نوامبر ۲۰۲۱ (اسفند ۹۸ تا آبان ۱۴۰۰) است. علاوه بر این، این قیمت تقریباً ۷۳ درصد کمتر از اوج تاریخی بیت کوین است و می‌تواند باعث خروج بخش دیگری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال از بازار شود. شایان ذکر است که قیمت بیت کوین در بازار نزولی سال ۲۰۱۸ نسبت به اوج آن زمان (۱۹,۸۹۰ دلار) حدود ۸۳ درصد کاهش یافت.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
Mohamad rajabi
Mohamad rajabi
1 سال قبل

زير بيست نخواهد امد

Tan Dasha
Tan Dasha
1 سال قبل
پاسخ  Mohamad rajabi

بازار در حال سقوط است