قیمت بیت کوین همزمان با بسته شدن بازارهای بورس ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین همزمان با بسته شدن بازارهای بورس ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد

امروز و همزمان با پایان کار وال استریت، بیت کوین هم با سقوطی شدید مواجه شد؛ این سقوط در نهایت قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال را به رقمی کمتر از ۶,۰۰۰ دلار کشاند. بیت کوین در هفته گذشته میلادی توانسته بود به بالاترین رقم ۶,۹۰۰ دلار برسد.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین ساعات ابتدایی امروز از ۶,۶۷۰ دلار به ۵,۶۷۰ دلار رسید. این کاهش تعجب بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار را بر انگیخت. در حال حاضر، خریداران کمی از سقوط را جبران کرده و بیت کوین در محدوده ۶,۱۰۰ دلار در نوسان است.

قیمت بیت کوین همزمان با بسته شدن بازارهای بورس ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد

جبران بخشی از سقوط اخیر با جهشی از سطح ۵,۷۰۰ دلار آغاز شد و خریدران موفق شدند قیمت بیت کوین را تا سطح ۶,۲۰۰ افزایش دهند. این در حالی بود که پادشاه ارزهای دیجیتال در هفته‌های گذشته با سقوطی بسیار شدیدتر تا قیمت ۳,۷۷۵ دلاری نیز پایین رفته بود. با توجه به قیمت فعلی، بیت کوین توانسته ۸۲.۴ درصد از سقوط پیشینش را جبران کند. طبق صحبت‌های کارشناسان، سقوط بیت کوین به سطوح حمایتی در ۵,۹۰۰، ۵,۵۰۰ و ۵,۳۸۰ قابل پیش‌بینی و محتمل بوده است و این تهدید همچنان به قوت خود باقی است.

علیرغم سقوط ۱,۰۰۰ دلاری به ۵,۶۷۰ دلار، شاخص قدرت نسبی (RSI) در بازه ۴ ساعته، رقم ۶۲ را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر این شاخص، همچنان در محدوده صعودی جا خوش کرده است.

مکدی (MACD) نیز یک منحنی رو به پایین را شکل داده و وارد محدوده اشباع خرید شده است. در هیستوگرام اما، حجم خرید با حجم فروشی که پس از کاهش قیمت ایجاد شده، برابر است.

در ساعات آینده، معامله‌گران باید به حجم معاملات در بازه‌های کوچکتر و صد البته به شاخص قدرت نسبی در تایم فریم ۴ ساعته و رسیدن آن به زیر خط روند، چشم بدوزند.

در تایم فریم ۴ ساعته، یک کندل سنجاقک دوجی (Dragonfly Doji) نیز مشاهده می‌شود که نشان از خنثی کردن فروش گسترده در بازار توسط خریداران دارد. با توجه به وضعیت شاخص‌های مکدی و قدرت نسبی و همچنین وضعیت نامناسب حجم خرید، امکان تغییر روند در کوتاه‌مدت وجود دارد.

قیمت بیت کوین همزمان با بسته شدن بازارهای بورس ۱,۰۰۰ دلار سقوط کرد

در صورت رخ دادن چنین وضعیتی، معامله‌گران باید منتظر سطح حمایتی ۵,۴۵۰ دلار باشند. در این سطح حمایتی فعالیت‌های بسیاری توسط معامله‌گران و سرمایه‌گذاران انجام خواهد گرفت. به گفته بسیاری، بعد از افزایش قیمتی که پس از کاهش امروز رخ داد، بیت کوین باید حمایت‌های پایین‌تر خود را نیز لمس کند؛ از همین رو خریداران بازار به شدت در حال خرید هستند تا بتوانند جلوی این اتفاق را بگیرند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
hassan
hassan
4 سال قبل

سلام
من از سام تریدر می خواستم خواهش کنم در مورد ارتباط ساعتی بین بازارها و تاثیرشون رو قیمت ها هم اگر ممکنه توضیح بدهند مثلا وقتی بازار امریکا یا چین باز و یا بسته میشن چه تاثیری دارند

J.zakki
J.zakki
4 سال قبل

سلام ،

من یه تازه وارد به این حوضه هستم.
با توجه به اینکه قیمت بیت کوین رو به کاهش هست ، آیا خرید بیت کوین کار درستی هست یا نه؟

احسان
احسان
4 سال قبل

سلام بر تمامی دوستان اهل فن!
من یه سوال دارم : مگه بیت کوین به وجود نیومد که از سرمایه های مردم در برابر این چیزها و چیزهای دیگه (به خصوص دولت ها) محافظت کنه، پس چرا تا تقی به توقی میخوره قیمت ها بالا و پایین میشه؟!
آخر ما نفهمیدیم عامل تایین کننده قیمت بیت کوین چی هست!!!

اسماعیل گندمی
اسماعیل گندمی
4 سال قبل

اغا بیاد پایین ما هم بخریم خوب :)

امین
امین
4 سال قبل

سلام این قسمت یعنی چی
(بعد از افزایش قیمت شدیدی که پس از کاهش قیمت اخیر رخ داد، بیت کوین باید حمایت‌های پایین‌تر خود را نیز لمس کند؛ از همین رو خریداران بازار به شدت در حال خرید هستند.)
اگر اینکه باید حمایت های پایین را لمس کنه پس خریداران چرا به شدت در حال خرید هستن؟

Babak
Babak
4 سال قبل
پاسخ  امین

خیلی مشخصه واسه اینکه اگر حمایتها بشکنه روند نزولی میشه خریداران خرید میزنند تا تو مسیر صعودی باقی بمونه

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
4 سال قبل
پاسخ  امین

سلام دوست گرامی؛ به این دلیل که جلوی وقوع این اتفاق رو بگیرند.

جلال
جلال
4 سال قبل

خب وقتی خریدار هستن باید صبر کنن قیمت بیاد پایین تر چرا قیمتو میبرن بالا تا بخرن????