نماینده کنگره آمریکا: نمی‌توانیم جلوی بیت کوین را بگیریم!

نماینده کنگره آمریکا: نمی‌توانیم جلوی بیت کوین را بگیریم!

تا به اینجا هر چه از کنگره ایالات‌متحده آمریکا و تصمیمات آن در رابطه با بیت کوین شنیده‌ایم، رد کردن و نادیده گرفتن توانایی‌های بالقوه آن بوده است. حالا به نظر می‌رسد برخی از اعضای کنگره تصمیم‌ گرفته‌اند تا به بیت کوین روی خوش‌نشان دهند؛ تا جایی که یکی از سیاست‌مداران آمریکایی در اظهاراتی، اذعان داشته که بیت کوین همیشه ورای کنترل آنها بوده است. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید. 

طی جلسه بررسی ارزهای دیجیتال در کنگره آمریکا در ۱۷ جولای، «پتریک مک هنری»، نماینده منطقه ده کارولینای شمالی، مستقیماً به قانون‌گذاران اعلام کرد که تلاش‌های شان در ارتباط با توقف بیت کوین بی‌نتیجه خواهد ماند. او در جلسه گفت:

دنیایی که ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین)، نویسنده وایت‌پیپر یا گزارش عملکرد بیت کوین، به تصویر کشیده و دیگران در حال ساختش هستند، نیرویی غیرقابل‌مهار است.

مک هنری که از طرفداران بیت کوین محسوب می‌شود، به همراه «برد شرمن»، از جمله افرادی بودند که در این جلسه، مخالفت‌های خود را نسبت به این دیدگاه‌ که بیت کوین فقط برای جرم کاربرد دارد، ابراز کردند.

پاتریک مک هنری

این در حالی بود که بسیاری دیگری از نمایندگان، توانایی ایجاد تمایز بین بیت کوین و ارزهای دیجیتال شرکتی مثل ارز دیجیتال فیس‌بوک، «لیبرا»، را نداشتند. در حقیقت موضوع ارز دیجیتال فیس‌بوک بود که جرقه بررسی گسترده‌تر ارزهای دیجیتال توسط مقامات آمریکا و اروپا را زد.

به عقیده مک هنری، بیت کوین چه تحت لوای قانونی قرار گیرد و چه همچنان بدون چهارچوب‌های قانونی  به‌کار خود ادامه دهد، همچنان دست بالا را در اختیار دارد.

طبق نظر وی اگر می‌شد بیت کوین را از میان برداشت، در همان سال ۲۰۰۹ که کارش را آغاز کرد، دشمنان زیادی برای از بین بردنش اقدام می‌کردند. او در ادامه می‌افزاید:

ما نباید تلاش کنیم که جلوی این نوآوری گرفته شود. دولت‌ها توانایی توقف چنین نوآوری‌ای را ندارند و آنهایی هم که برای توقفش تلاش می‌کردند، شکست خوردند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه