پیش‌نویس لایحه جدید مجلس نمایندگان آمریکا: غول‌های فناوری را از حوزه مالی دور نگه دارید!

پیش‌نویس لایحه جدید مجلس نمایندگان آمریکا: غول‌های فناوری را از حوزه مالی دور نگه دارید!

پیش‌نویس لایحه‌ای با عنوان «از ورود شرکت‌های عظیم فناوری به حوزه مالی جلوگیری کنید» به‌صورت آنلاین منتشرشده است که به کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا نسبت داده می‌شود. متادیتای این سند تاریخ آن را مربوط به ۱۲ جولای (۲۱ تیر) می‌داند.

منبع خبری این سند هنوز تائید نشده است اما سایت خبری The Block به نقل از یک منبع داخلی (از کمیته مالی) ادعا می‌کند که این سند مربوط این کمیته است.

به نقل از کوین‌تلگراف در این سند نوشته‌شده آمده است:

یک پلتفرم بزرگ خدماتی ممکن است قادر به راه‌اندازی، نگهداری و اداره کردن یک دارایی دیجیتالی که قرار است از آن، مطابق تعریف هیئت روسای سیستم فدرال رزرو، به‌طور گسترده به‌عنوان بستری برای تبادلات مالی، واحد حساب، ذخیره ارزش و هر نوع کاربرد مشابهی استفاده شود، نباشد.

این لایحه منتسب به کمیته مالی، «یک پلتفرم بزرگ خدماتی» را یک شرکت فناوری بزرگ تعریف می‌کند که سود سالانه جهانی آن بیش از ۲۵ میلیارد دلار باشد.

از آنجایی‌ که جلسه رسیدگی به پرونده لیبرا در مقابل کمیته بانکی سنا برای ۱۶ جولای و در برابر کمیته خدمات مالی برای ۱۷ جولای برنامه‌ریزی شده است، این‌گونه به نظر می‌رسد که این لایحه مشخصاً برای جلوگیری از یک اقدام عاجل درباره لیبرا توسط مقامات کنگره طراحی شده است.

پیش‌نویس لایحه جدید مجلس نمایندگان آمریکا: غول‌های فناوری را از حوزه مالی دور نگه دارید!

لیبرا تاکنون تفاسیر و نقدهای بی‌شماری را از گوشه و کنار جهان به خود جلب کرده است. ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی در تاریخ ۱۸ ژوئن با درخواست توقف موقت این پروژه، این جلسات رسیدگی را برای لیبرا کلید زد. واترز مطابق گزارش کوین‌تلگراف در آن زمان گفت:

من با توجه به سابقه بد این شرکت درخواست می‌کنم که فیس‌بوک با توقف موقت هرگونه پیشرفت در توسعه یک ارز دیجیتال، تا زمانی که قانون‌گذاران و اعضای کنگره فرصت بررسی این مشکلات و اتخاذ تصمیم مناسب در برابر آن‌ها را بیابند، موافقت کند.

دونالد ترامپ در شب یازدهم جولای در اکانت توییتر خود نگرانی‌های مشابهی را درباره قانونمند بودن استفاده از رمز ارزها ابراز و مخالفت خود را با بیت کوین، لیبرا و کلیت پدیده ارزهای دیجیتال اعلام کرد و به‌جای آن به تبلیغ برای سلطه مداوم دلار آمریکا بر اقتصاد جهان پرداخت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علوی فر
علوی فر
4 سال قبل

اینکه در این جو منفی بین المللی، ارزهای دیجیتال(خصوصا بیت کوین) مقاومت میکنن نشان دهنده عمق مقبولیت ارزدیجیتال در جامعه جهانی هست. بنظرم در سالهای پیشرو و شکسته شدن سد سازمانهای مالی سنتی، ارزهای دیجیتال به جایگاه اصلی خودشون خواهند رسید.

امیر
امیر
4 سال قبل
پاسخ  علوی فر

فعلا که وضعیت مارکتینگ از بعد اون توئیت های ترامپ و واکنش بقیه مقامات آمریکایی دیگه روز خوش ندیده و فوق افتضاح شده امروز یک سطح حمایتی تو کانال ۱۰ ازش شد و تا ۱۱ هم رسید اما بعدش دوباره گند زد اومد زیر ۱۰.. آلت کوین ها هم تحت این ریزش های شدید بیت کوین دیگه هیچی... از ۴۰ طرف ایران رو تحریم کردند حالا هم دارن چوب لای چرخ بازار دیجیتال می زارند... ما هم هر چی به هوای بهتر شدن صبر می کنیم داره تبدیل ضرر پیاپی می شه :((((