نمایندگان آمریکا: برای بررسی الزام احراز هویت در مورد کیف پول‌های ارز دیجیتال شخصی به زمان بیشتری نیاز داریم

نمایندگان آمریکا: برای بررسی الزام احراز هویت در مورد کیف پول‌های ارز دیجیتال شخصی به زمان بیشتری نیاز داریم

هشت عضو کنگره آمریکا با ارسال نامه‌ای به استیو منوچین (Steve Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، نسبت به بازه مشورتی اندک تعیین‌شده برای قانون پیشنهادی تراکنش‌های ارزهای مجازی ابراز نگرانی کردند. در طول این بازه قرار است عموم مردم نظرات خود در مورد این قانون پیشنهادی را ارائه کنند.

به گزارش «The Block»، شبکه مبارزه با جرایم مالی (FinCEN) این قانون را پیشنهاد کرده است. طبق این قانون، صرافی‌ها ملزم به اجرای سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در ارتباط با پروتکل‌های احراز هویت خواهند بود. اجرای محدودیت‌های بیشتر در ارتباط با تراکنش‌های ناشناس و کیف پول‌های غیرامانی از دیگر بخش‌های قانون پیشنهادی این شبکه است. در این قانون، بازه مشورت و ارسال نظرات عموم مردم ۱۵ روز تعیین شده است. این در حالی است که در حالت عادی، بازه مشورت و ارسال نظرات در ارتباط با یک قانون ۶۰ روز است.

تام امر (Tom Emmer)، دیوید شویکرت (David Schweikert)،‌ وارن دیویدسون (Warren Davidson)،‌ تد باد (Ted Budd)، بیل فاستر (Bill Foster)، دارن سوتو (Darren Soto)، سوزان دلبنه (Susan DelBene) و تولسی گابارد (Tulsi Gabbard)، نمایندگانی هستند که این نامه را امضا کرده‌اند. یک نسخه از این نامه به منوچین و نسخه دیگر برای کنث بلانکو (Kenneth Blanco)، مدیر شبکه مبارزه با جرایم مالی، ارسال شده است. در این نامه همچنین آمده است که در صورت تصویب قانون مذکور، شبکه مبارزه با جرایم مالی باید یک بازه ۶ ماهه هم برای اجرایی‌کردن آن در نظر بگیرد تا به افرادی که تحت‌تأثیر آن قرار می‌گیرند امکان انجام اقدامات لازم را بدهد. در بخشی از این نامه آمده است:

از آنجا که در قانون پیشنهادی، ۲۴ سؤال مفصل و با جزئیات زیاد از جانب FinCEN‌ مطرح شده است، دارای پیچیدگی‌های فراوانی است. غیرممکن است در مدتی به این کوتاهی، عموم مردم بتوانند نظرات سازنده ارائه کنند. از طرف دیگر، روندهای عجولانه، درستی این قانون را زیر سؤال می‌برد. این عجله باعث خواهد شد تا قانون‌گذاری‌های تازه در مقابل چالش‌های قانونی آسیب‌پذیر باشد.

صرافی کوین بیس هم در نامه‌ای مشابه، نسبت به این مهلت کم ابراز نگرانی کرده بود. در نامه کوین بیس، از FinCEN درخواست شده بود که برای پاسخ به ۲۴ سؤالی که در ذهن افراد ذی‌نفع مطرح شده است، بازه مشورت را بیشتر کند. کوین بیس در بخش دیگری از نامه خود عنوان می‌کند که عجله اداره مبارزه با جرایم مالی، با انتظارات این صرافی از همکاری با این نهاد فاصله دارد. نمایندگان کنگره در این نامه اعلام کردند:

طرح پیشنهادی مذکور درست پیش از تعطیلات کریسمس ارائه و اعلام شد که ۱۵ روز برای ارائه نظرات عموم زمان وجود دارد. مدت‌زمان ارائه نظرات با توجه به تعطیلات سال نو، تنها ۸ روز کاری است که برای قانون‌گذاری هیچ صنعتی کافی نیست و ممکن است باعث شود افراد تحت‌تأثیر نتوانند پاسخی مناسب ارائه کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

9 دیدگاه
علیرضا قاسمی
علیرضا قاسمی
3 سال قبل

هرچی خرید کردیم به فنا میره احتمالا. مسدود میشیم اصلا ارز دیجیتال به درد ما ایرانیا نمیخوره

علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
3 سال قبل

یک جورابی فشار برای فروش ارز رمز ها است تا ارزششان کم شود و دلار تقویت شود. به نظر من دوران پسا امپراتوری دلار آغاز شده است.

حامد
حامد
3 سال قبل

سلام

بیت مند
بیت مند
3 سال قبل

یه جورایی گفتن بزارید سود حسابی بکنیم بعد

گاد آو بیت کوین
گاد آو بیت کوین
3 سال قبل

ترسناکه! اگر چنین کاری انجام بدن ما ایرانیا باید چیکار کنیم؟

جاوید احمد
جاوید احمد
3 سال قبل

کلا هرچی که مربوط به کشور آمریکا میشه رو رها کنیم
بریم سراغ کیف پول هایی که دفتر یا شرکتی داخل آمریکا

آمریکا هرچقدر هم کلفت باشه بعیده بتونه کیف پول هایی که ربطی به آمریکا نداره رو بتونه کاری کنه

nazi
nazi
3 سال قبل

هیچ کاری نمیتونن بکنن 12ساله نتونستن از این به بعدشم نمیتونن

Davod
Davod
3 سال قبل

ما هم که تحریمیم و بعدش نمیتونیم احراز هویت کنیم و باید بادکنک هوا کنیم

BIT
BIT
3 سال قبل

مگه میشه کیف پول شخصی احزار هویت کرد مگه داریم