بایننس کوین مارکت کپ را خرید

بایننس کوین مارکت کپ را خرید

در حالی‌که با همه‌گیری ویروس کرونا در سرتاسر جهان، بازارهای جهانی روزهای سختی را تجربه می‌کنند، صنعت ارزهای دیجیتال در حال قوت گرفتن است و به تازگی شاهد انتشار خبر یکی از بزرگ‌ترین قراردادهای ادغام در تاریخ این صنعت، بودیم.

به گزارش کوین تلگراف، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال، برای خرید کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، وب‌سایتی که بیشترین ارجاع در این حوزه را داراست، به توافق رسیده است. از جزئیات این معامله و قیمت آن اطلاعاتی منتشر نشده است. این تغییر مالکیت در دوم آوریل (۴ آوریل) اعلام رسمی شد.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی بایننس، اعلام کرده است که هر دو شرکت شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند و هر دو، دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای کاربران مهیا می‌کنند. او ضمن بیان اینکه هدف هر دو شرکت تسهیل دسترسی افراد مختلف در جهان به ارزهای دیجیتال است، گفت:

این معامله، ما را قادر می‌سازد تا از نقاط قوت یکدیگر برای پیشرفت استفاده کنیم و شفافیت در این حوزه را بالا ببریم.

ژائو همچنین عنوان کرد که مذاکرات برای تدوین قرارداد، ماه‌ها به طول انجامیده است. طبق شایعات، بایننس چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای خرید کوین مارکت کپ پرداخت کرده است. با این حال ژائو ضمن بیان این مسئله که در قرارداد، بند عدم افشاء جزئیات وجود دارد، گفت که نمی‌تواند مبلغ پرداختی را عنوان کند.

با وجود همکاری نزدیک هر دو شرکت، کوین مارکت کپ همچنان به عنوان یک کسب‌وکار مستقل به فعالیتش ادامه خواهد داد. ژائو ضمن بیان این مسئله که سهام‌داران کوین مارکت کپ همچنان استقلال خود را حفظ می‌کنند، گفت:

بایننس هیچ گونه دخالتی در رتبه‌بندی‌های کوین مارکت کپ ندارد. کوین مارکت کپ همچنان وظیفه ارائه دقیق‌ترین، به‌روزترین و باکیفیت‌ترین داده‌های حوزه ارزهای دیجیتال را بر عهده خواهد داشت و در این بین از متخصصین، منابع مالی و گستردگی فعالیت بایننس نیز استفاده خواهد کرد.

در عین حال، با قطعی شدن قرارداد فروش، کوین مارکت کپ دچار تغییرات ساختاری شده است. براندون چز (Brandon Chez)، بنیان‌گذار و مدیرعامل کوین مارکت کپ، از سمت خود کناره‌گیری خواهد کرد و جای خود را به کاریلین چن (Carylyne Chan) خواهد داد. چن پیش از این به عنوان مدیر ارشد استراتژی در کوین مارکت کپ مشغول به فعالیت بوده و حالا مدیرعامل موقت این شرکت است.

با وجود تغییرات در سطح مدیریتی، کوین مارکت کپ حداقل در آینده نزدیک دچار تغییرات ساختاری دیگری نمی‌شود و نیروی کار خود را تغییر نخواهد داد. چن در این باره می‌گوید:

به جز تغییر مدیریتی، تغییر دیگری در تیم کوین مارکت کپ رخ نخواهد داد. همه از اتفاقی که افتاده خوشحالند و در سمت فعلی خود به فعالیت ادامه خواهند داد. فکر نمی‌کنم تغییر ساختاری دیگری داشته باشیم؛ حداقل تا چند ماه آینده مطمئنم چنین تغییری رخ نمی‌دهد.

به گفته چن، بایننس تمام سعی خود را کرده تا نحوه ثبت دارایی‌ها در کوین مارکت کپ، طبق رویه پیشین خود باقی بماند. او در مصاحبه خود گفت که کوین مارکت کپ برنامه‌ای برای تغییر این روند در آینده‌‌ای نزدیک ندارد. او در ادامه افزود:

همچنان به شرایط فعلی خود در ثبت دارایی‌ها پایبند خواهیم بود. تمام تلاش خود را می‌کنیم تا شرایط برای هر کسی که می‌خواهد چیزی در کوین مارکت کپ ثبت کند، عادلانه و بدون جهت گیری باشد. عدم تغییر این رویه با وجود قرارداد فروش، تعهد ما خواهد بود.

چن همچنین اظهار کرد که کوین مارکت کپ به منظور ارائه داده‌های قابل اتکا و شفاف، به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد. بایننس نیز برای توسعه پروژه‌های این شرکت در سال ۲۰۲۰، همکاری گسترده‌ای را با آن‌ها خواهد داشت.

در حال حاضر بایننس، بیش از ۸۰۰ کارمند در سرتاسر دنیا دارد و بسیاری از آن‌ها در چندین حوزه‌ نظیر اقتصاد و امنیت تخصص دارند. چن ضمن بیان این حقیقت که خرید کوین مارکت کپ توسط بایننس، باعث می‌شود این وب‌سایت یک گام دیگر در جهت پیشرفت بیشتر بردارد، افزود:

چیزهای بسیاری از جانب بایننس در ارتباط با نحوه اداره بهتر تیم در امور اجرایی فرا می‌گیریم. فکر می‌کنم که چیزهای پایه‌ای بسیاری در ارتباط با امنیت و اقتصاد وجود دارد که می‌توانیم از بایننس یاد بگیریم؛ چرا که تیم آنها بسیار بزرگتر از تیم ماست و کارایی آن‌ها نیز بالاتر از ماست.

شش ماه پیش، گزارش‌هایی مبنی بر کمبود منابع مالی کوین مارکت کپ منتشر شده بود. طبق این گزارش‌ها، این شرکت تنها با سرمایه موجود خود به فعالیتش ادامه می‌داده است. در اکتبر ۲۰۱۹ (مهر ۹۸) چن گفته بود که کوین مارکت کپ به همین منوال فعالیتش را ادامه می‌دهد و قصد جذب سرمایه ندارد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
امیر
امیر
4 سال قبل

بی انصافیه اگه چشم رو تلاش هایه شبانه روزیه این تیم ببندیم

امیر
امیر
4 سال قبل

به نظرم پیشرفت چشمگیر بایننس دشمنی هایه زیادی برای این مجموعه درسرتاسر جهان به وجود اورده ... زمان همه چیزو مشخص میکنه .

H3dd
H3dd
4 سال قبل

متاسفانه با توجه به سابقه نه چندان خوب بایننس در شفافیت کاری این خبر خوبی برای مارکت ارز دیجیتال نیست. هرچقدر رسالت بیت کوین تمرکز زدایی بود با این قبیل کارها داره تبدیل به انحصاری شدن بازار به دست آدمهای نالایق میشه..
به مرور تبعات این خرید خودشو نشون میده