اجتناب از ارائه خدمات پرداخت به کسب و کارهای حوزه ارزهای دیجیتال در دستور کار شاپرک

اجتناب از ارائه خدمات پرداخت به کسب و کارهای حوزه ارزهای دیجیتال در دستور کار شاپرک

معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک با اشاره به غیرمجاز اعلام شدن فعالیت کسب و کارهای حوزه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی از ممنوعیت ارائه خدمات پرداخت به کسب و کارهای این بخش خبر داد.

مهدی طوبایی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره رویکرد شاپرک در خصوص خدمات پرداخت به کسب و کارهای حوزه ارز دیجیتال گفت:

در شاپرک روالی کلی وجود دارد که بیان می‌کند هر کسب و کاری که مجاز باشد، می‌تواند از خدمات شبکه پرداخت استفاده کند اما با توجه به اینکه بانک مرکزی در حوزه ارز دیجیتال رگولاتور به شمار می‌رود و فعالیت در این بخش از جمله معاملات ارزهای دیجیتالی را غیر مجاز اعلام کرده است، شرکت‌های پرداخت الکترونیک حق ارائه خدمات پرداخت از جمله درگاه پرداخت اینترنتی را به این کسب و کارها ندارند.

معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک با بیان این که شرکت‌های پرداخت الکترونیک تا زمان تعیین تکلیف وضعیت کسب و کارهای حوزه ارز دیجیتال نسبت به ارائه خدمات پرداخت به این کسب و کارها نباید اقدام کنند، اظهار داشت:

شرکت‌های پرداخت الکترونیک تا زمان غیر مجاز بودن فعالیت کسب و کارهای حوزه ارزهای دیجیتالی شده نباید خدمات پرداخت به این کسب و کارها ارائه کنند و در صورتی که به این کسب و کارها درگاه اینترنتی ارائه شده باید روند مسدودی انجام شود.

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک

وی تأکید کرد:

شاپرک قرار نیست تا نسبت به مسدودسازی تمامی درگاه پرداخت اینترنتی افرادی که در بخش ارز دیجیتال فعالیت می‌کنند اقدام کند و این موضوع را از بانک مرکزی در حال پیگیری هستیم تا روند مسدودسازی در دستور کار قرار بگیرد یا خدمات به صورت عادی ارائه شود.

معاون توسعه و نظارت شرکت شاپرک در خصوص روند نظارتی و مسدودسازی درگاه‌های پرداخت کسب و کارهای ارز دیجیتال گفت:

بر اساس تأکید شورای عالی مبارزه با پول‌شویی با توجه به بخشنامه منتشره در سال گذشته، بانک‌ها نباید در زمینه ارز دیجیتال ارائه خدمت کنند؛ اجرای این دستورالعمل برای شاپرک در حوزه شبکه پرداخت نیز اجباری بود و در همین راستا نیز درگاه‌های پرداخت مورداستفاده تعداد زیادی از کسب و کارهای این بخش مورد رصد قرار گرفت و در برخی موارد درگاه‌های اینترنتی از سوی شاپرک به شرکت‌های PSP برای مسدودسازی اعلام شده است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
Arash M
Arash M
4 سال قبل

خوبه دیگه تنها راه ارتباط مالی با دنیا رو هم ببنیم خودمون خودمونو تحریم کنیم خیال همه رو هم راحت کنیم.
با اجرایی شدن این طرح هم اندک کنترلی که در حوزه ارز دیجیتال وجود داشت از بین میره.

ali
ali
4 سال قبل

شاپرک از سال پیشه هیچ درگاهی نمیده و این حرف کاملا بیهوده هست .
بنظرم به جای نظر دادن راجبع ارز دیجیتال بچسبین به عملی کردن رمز دوم پویا که ده سال داره پولشویی توی این زمینه انجام میشه و هیچ کس هیچ کاری نمیکنه همچنین دستور فتا رو هم شاپرک ماست مالی کرد رفت .

هایزنبرگ
هایزنبرگ
4 سال قبل

هر دم از این باغ بری میرسه :(

ماینر کوچک
ماینر کوچک
4 سال قبل

?