کارمزدهای بیت کوین در بالا‌ترین سطوح تاریخ؛ ۱۴ دلار برای هر تراکنش!

کارمزدهای بیت کوین در بالا‌ترین سطوح تاریخ؛ ۱۴ دلار برای هر تراکنش!

روز گذشته میانگین کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به ۱۴ دلار رسید. این بیشترین میزان کارمزدها در شبکه بیت کوین از ژانویه ۲۰۱۸ تاکنون است.

به گزارش دیکریپت، روز گذشته بیت کوین به بالاترین قیمت خود پس از ژانویه ۲۰۱۸ رسید؛ خبری که باعث خوشحالی بسیاری از معامله‌گران این ارز دیجیتال در سراسر جهان شد. اما این خبر خوب، یک خبر بد را نیز با خود به همراه داشت؛ بر اساس داده‌های منتشر شده در وب سایت بیت اینفوچارتس (Bit Info Charts)، کارمزد تراکنش‌های بیت کوین به بالاترین قیمت خود از ژانویه ۲۰۱۸ رسیده است. در حال حاضر میانگین کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین حدود ۱۴ دلار است. در ۱۷ اکتبر همان سال میانگین کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین ۱.۵ دلار بوده است؛ این یعنی کارمزد انتقال بیت کوین در عرض دو هفته «۹ برابر» شده است.

کارمزدهای بیت کوین در بالا‌ترین سطوح تاریخ؛ ۱۴ دلار برای هر تراکنش!

به یاد دارید که در ژانویه ۲۰۱۸ چه اتفاقی افتاده بود؟ بیت کوین به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلار رسید. اتفاق غیرمنتظره‌ای که به بزرگ‌ترین رویداد تاریخ بیت کوین تبدیل شد.

اکتبر ۲۰۲۰ نیز همانند رویداد تاریخی دیگری برای پادشاه ارز‌های دیجیتال است و قیمت بیت کوین از ۱۴,۰۰۰ دلار هم عبور کرده است؛ قیمتی که از ژانویه ۲۰۱۸ به این‌طرف دیده نشده است. نکته جالب اینجاست که فقط در ماه جاری قیمت بیت کوین حدود ۳,۵۰۰ دلار افزایش یافته است.

افزایش هزینه تراکنش‌های بیت کوین نشان‌دهنده شلوغی شبکه است. زمانی که ماینر‌های شبکه توانایی پردازش به‌موقع درخواست‌های کاربران را نداشته باشند کارمزد انتقال در شبکه افزایش می‌یابد. در چنین شرایطی فعالیت ماینر‌ها بیشتر می‌شود. ماینر‌ها به‌منظور جبران افزایش فعالیت‌های خود کارمزد انتقال را بالا می‌برند. فلسفه افزایش هزینه تراکنش‌ها از سوی ماینر‌ها این است که با بالا‌رفتن هزینه انتقال، تنها افرادی که درخواست‌های ضروری داشته باشند حاضر به پرداخت چنین مبلغی می‌شوند. به‌طور معمول با افزایش قیمت بیت کوین افراد بیشتری به شبکه سرازیر می‌شوند.

کارمزدهای بیت کوین در بالا‌ترین سطوح تاریخ؛ ۱۴ دلار برای هر تراکنش!

تصویر پایین نشان‌دهنده اتفاقی است که تابستان امسال در بلاک چین اتریوم رخ داده است. به‌دلیل استقبال شدیدی که از دیفای (DeFi) شده بود، کارمزد انتقال در شبکه اتریوم افزایش قابل‌توجهی داشت. سرمایه‌گذاران با انگیزه‌های زیادی، میلیارد‌ها دلار از دارایی‌های خود را به پروتکل‌های دیفایِ مبتنی بر بلاک چین اتریوم منتقل کردند. بر اساس داده‌های منتشر شده در بیت اینفو چارتس، در تاریخ ۲ سپتامبر کارمزد انتقال در شبکه اتریوم به بالا‌ترین قیمت تاریخ خود یعنی ۱۴.۵ دلار رسید.

کارمزدهای بیت کوین در بالا‌ترین سطوح تاریخ؛ ۱۴ دلار برای هر تراکنش!

تا زمانی که قیمت در حال افزایش است، هودلرهای بیت کوین نمی توانند از افزایش هزینه انتقال شکایتی داشته باشند!

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
سام
سام
3 سال قبل

واسه ما 14 دلار یعنی 450 هزار تومن که بدست اوردنش همین 450 خودش یه نوع ماینینگ هست

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

خوب این یعنی سرمایه های سنگینی که رفته بود طرف دیفای داره برمیگرده به بیتکوین برای همینه که قیمتش از طلا و سهام رشد بیشتری داشته و مطمئنا فشار خرید کمتر میشه تو همین یکی دو ماهه

alireza sadafi
alireza sadafi
3 سال قبل

آقا پس این سگویت و لایتنینگ کی میخواد راه بیوفته یعنی هیچ راهی نیست بیت کوین به این وضعیت نیوفته