چین لینک دوباره به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید؛ بیت کوین همچنان در محدوده

چین لینک دوباره به بالاترین قیمت تاریخ خود رسید؛ بیت کوین همچنان در محدوده

در حالی که قیمت بیت کوین در محدوده ۳۲,۰۰۰ دلار نوسان می‌کند، قیمت چین لینک توانست اوج تاریخی تازه‌ای را ثبت کند. ارز دیجیتال آوی (Aave) هم از جمله دیگر ارزهایی بود که رکورد تاریخی خود را شکست.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین از زمان آغاز هفته جاری میلادی در محدوده ۳۲,۰۰۰ تا ۳۳,۵۰۰ دلار گیر افتاده است. این در حالی است که معامله‌گران پادشاه ارزهای دیجیتال در تلاش هستند تا قیمت این ارز را بالاتر از ۳۲,۰۰۰ دلار نگه دارند.

برخی از تحلیل‌گران بازار معتقدند که کاهش قدرت روند صعودی، نشانه‌ای از کاهش خریدهای سرمایه‌گذاران نهادی است. آنها از افزایش فشار فروش از جانب سرمایه‌گذاران آسیایی به‌عنوان مدرکی دال بر این ادعا یاد می‌کنند.

همزمان با روند نزولی فعلی قیمت بیت کوین، برخی از معامله‌گران دانه‌درشت بیت کوین می‌گویند که قیمت این ارز دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. اخبار جدید پیرامون درخواست دیگری برای عرضه یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین و افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی در ماه‌های اخیر را دلایل احساسات مثبت این سرمایه‌گذاران به حساب آورد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

علیرغم وجود مقاومت در محدوده ۳۳,۰۰۰ دلار، ویلی وو (Willy Woo)، تحلیل‌گر مطرح بیت کوین، معتقد است که اوضاع برای این ارز دیجیتال مثبت است. به‌گفته وی، شاخص SOPR که نشان‌دهنده نرخ سود بیت کوین است، به محور افقی نمودار رسیده است. این شاخص قیمت فروش را از قیمت خرید کم می‌کند. او در این باره می‌گوید:

شاخص SOPR به محور افقی رسیده است. ارزهای معامله‌شده در ساعت (میانگین متحرک ۲۴ ساعته) دیگر به‌طور میانگین حاکی از سود معامله‌گران نیستند. برای اینکه SOPR پایین‌تر رود، معامله‌گران باید در ضرر ارزهای خود را بفروشند.

ویلی وو در ادامه افزود که سرمایه‌گذاران تمایل چندانی به فروش در ضرر ندارند و همین مسئله ممکن است بیانگر رسیدن بیت کوین به کف قیمتش باشد.

در سوی دیگر و در بازار آلت کوین‌ها، اوضاع مناسب‌تر از بیت کوین است. قیمت پولکادات، آوی، CVR و سوشی سواپ در روزهای گذشته بین ۵ تا ۷ درصد افزایش قیمت داشته است.

افزایش فعالیت در حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را می‌توان از جمله دلایل اصلی رشد این توکن‌ها دانست. داده‌های دون آنالایتیکس (Dune Analytics) نشان می‌دهد که حجم معاملات دیفای از ماه ژوییه ۲۰۲۰ تا به حال رو به افزایش بوده است و مجموع ارزش دارایی‌های قفل‌شده در این حوزه به ۲۳.۸۹ میلیارد دلار رسیده است.

حجم روزانه معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز
حجم روزانه معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز

در این بین، چین لینک روند صعودی قدرتمندی را تجربه کرد و توانست اوج تاریخی خود در محدوده ۲۵.۵۰ دلار را بشکند. ارزش بازار این ارز دیجیتال پس از ثبت رکورد تازه، از ارزش بازار لایت کوین عبور کرد و حالا به‌عنوان هفتمین ارز بزرگ بازار شناخته می‌شود. آوی هم اوج تازه‌ای را ثبت کرد و ارزش بازار خود را به ۲۲۹.۳۹ دلار رساند. طبق گزارش‌های حدود ۳.۴۴ میلیارد دلار ارزش در این پلتفرم قفل شده است.

ارزش بازار کل ارزهای دیجیتال ۹۳۶.۸ میلیارد دلار برآورد شده است و سهم بیت کوین از این بازار ۶۳.۵ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علیرضا.م.م
علیرضا.م.م
3 سال قبل

چند تا مشکل املایی دارد مانند CRV که اشتباه CVR نوشته شده است. در بیشتر اخبار و مقالات وجود دارد.

وحید
وحید
3 سال قبل

چین لیک بخرم یا بزارم بهد اصلاح نیازمند راهنمایتان هستیم تا چند میتونه رشد کنه قیمت ۵۹۰

عرفان
عرفان
3 سال قبل

لطفا درمورد یونی سواپ مطالب بیشتری بزارید.
با تشکر

siavashnam
siavashnam
3 سال قبل

به نظرتون aave تا چقدر رد میکنه؟؟