تحلیل‌گران: رکوردشکنی بیت کوین با ۲۰۱۷ فرق می‌کند و روند صعودی این بار پایدار خواهد بود

تحلیل‌گران: رکوردشکنی بیت کوین با ۲۰۱۷ فرق می‌کند و روند صعودی این بار پایدار خواهد بود

شب گذشته شاهد جهش دوباره قیمت بیت کوین و رسیدن آن به اوج تاریخی جدیدی بودیم. در این میان، بسیاری از کارشناسان معتقدند که صعود دیشب با صعود سال ۲۰۱۷ متفاوت است و در بلندمدت می‌توان انتظار تداوم روند را داشت.

به گزارش کوین دسک، یکی از عوامل اصلی که باعث ایجاد تمایز در روند فعلی می‌شود، حمایت سرمایه‌گذاران دانه‌درشت و بنگاه‌های سرمایه‌گذاری است که در سال ۲۰۱۷ خبری از آنها نبود.

جان تودارو (John Todaro)، مدیر بخش تحقیقات ترید بلاک (TradeBlock)، در اظهارنظری گفت:

می‌توانید نگاهی به زمان‌بندی این روند صعودی بیندازید که دقیقاً مطابق با زمان بازگشایی بازار آمریکاست.

او در ادامه به حجم معاملات در ال‌مکس دیجیتال (LMAX Digital) هم اشاره کرد. در این پلتفرم معاملاتی، بیشتر معامله‌گران، نهادهای سرمایه‌گذاری هستند.

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، قیمت بیت کوین شب گذشته با رسیدن به ۱۹,۸۵۰ دلار، اوج تاریخی جدیدی ثبت کرد. تودورو در ادامه صحبت‌های خود گفت:

در طول تعطیلات عید شکرگزاری (هفته گذشته) و ساعات اندک معاملاتی و همچنین نگرانی‌های قانونی که برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، به آنها در رشته توییت خود اشاره کرد، شاهد اصلاح قیمت و کاهش آن تا ۱۶,۵۰۰ دلار بودیم. در آن زمان تعداد زیادی از مؤسسات سرمایه‌گذاری آمریکایی و معامله‌گران فعالیت چندانی نداشتند. صبح دوشنبه، شاهد بازگشت حجم زیادی از معامله‌گران دانه‌درشت بودیم که با خرید در کف، باعث افزایش قیمت شدند.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

نکته‌ای که نباید فراموش کرد این است که برخی از شاخص‌های بازار، نشانه‌هایی نزولی از خود نشان می‌دهند. داده‌های کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که پس از عید شکرگزاری حجم ورود سرمایه به صرافی‌ها از حجم خروج سرمایه از آنها بیشتر شده است.

به‌گفته کی یونگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت، قرارگرفتن این شاخص درون‌زنجیره‌ای‌ در ناحیه مذکور، در کوتاه‌مدت یک نشانه نزولی به حساب می‌آید و احتمال دارد باعث سقوط قیمت بیت کوین تا ۱۶,۰۰۰ دلار شود؛ چراکه به نظر می‌رسد فعالیت نهنگ‌های بازار بیت کوین در صرافی‌ها بیشتر شده باشد و همین مسئله بر فشار فروش می‌افزاید.

صد البته نباید فراموش کرد که فعالیت‌ها روی شبکه بیت کوین هم با سه سال پیش متفاوت است. دسامبر ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین اوج پیشین خود را ثبت کرد، خیلی سریع و تنها در عرض ۲ ماه شاهد سقوط تا ۵,۹۴۷ دلار بودیم. اما حالا، نقش سرمایه‌گذاران دانه‌درشت در بازار بسیار زیاد است و این یکی از عمده‌تفاوت‌های بازار فعلی و بازار سال ۲۰۱۷ است.

در گذشته، سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به شرکت‌های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، ماینرها و سرمایه‌گذاران اولیه این ارز دیجیتال اطلاق می‌شد. اما طی سال‌های اخیر این تعریف رفته‌رفته تغییر کرد. دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، مدیر بخش تحقیقات کارگزاری بیکوانت (Bequant)، عنوان می‌کند که حالا سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی، تعریف جدید این کلمه را بیان می‌کنند.

به‌گفته وینوکوروف، افزایش ورود سرمایه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مثل گری اسکیل (Grayscale)، کوین شیرز (CoinShares) و ۲۱ شیرز (21Shares) دلایل دیگری هستند که نشان می‌دهد که نقش‌آفرینان بازارهای مالی سنتی در حال ورود به بازار ارزهای دیجیتال هستند. او در ادامه افزود:

جنبه همواره صعودی و غیرمنتظره بازار ارزهای دیجیتال، تا حدودی سبب افزایش قیمت شده است. همین مسئله، سرمایه‌گذاران بیشتری را هم جذب خود کرده و این سرمایه‌گذاری‌ها بر بار صعودی بازار افزوده‌اند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

8 دیدگاه
سامان قهرمانی
سامان قهرمانی
3 سال قبل

ظاهرا با وجود
حمایت قیمت بیتکوین در کانال 19 در این بازه زمانی
فاند های خبری از پشتیبانی افراد مشهور تحت عنوان سرمایه گذاری بیت کوین به عنوان سرمایه امن
ایجاد جو اعتماد در شرایط نا معلوم روانی (حرکت بازار به طرف اثبات سهام ها)
پس این باعث میشه آلت کوین ها هم به صورت تصادفی سعود های شارپی رو تجربه کنن.
با این اوضاع جو نزولی توکن ها زیاد در انتظار نیست و البته ممکنه اصلاح قیمت ها کوتاه مدت باشن مگر این که فاند خبری بسیار قوی بتونه جهت بازار رو تغییر بده.
البته این فقط نظر شخصی من هست و میتونه اینطور نباشه.

یوزارسیف
یوزارسیف
3 سال قبل

کارشناس هم مثل بیتکن کوین نوسانی نظر میدع! فرقش اینه ک اول بیتکوین نوسان میکنه بعدش استاد از رو کندل نظر گهر بار شو نو میفرمایند!!!

مجتبی
مجتبی
3 سال قبل

بلخره صعودی هست یا نه
یه بار میگید میاد رو 13 یه میگید فرق داره و پایداره

sss
sss
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

باید براساس دیدگاه خودت عمل کنی نه دیگران

احد
احد
3 سال قبل
پاسخ  مجتبی

زیاد به چیزهایی که گفته میشه توجه نکن هرکسی برای معروفیت خودش یه چیزی میگه اگه تریدر هستید براساس تحلیل خود عمل کن اگه سرمایه گذار هستید اجاره بده بیت کوین هات سرجاش بمونه اگه نیاز به پولش نداری

sss
sss
3 سال قبل

<b>b:تاریخ تکرار نخواهد شد<b>
این دفعه اوضاع خیلی فرق میکنه

hesam
hesam
3 سال قبل

تا وقتی بالای سقف تاریخیش یه کندل روزانه تثبیت نده هیچی معلوم نی ۱۹۸۸۰

م د
م د
3 سال قبل

چرا اتریوم کلاسیک رو از ماشین حساب استخراج ارزهای دیجیتال حذف کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟