تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای: این آخرین باری است که بیت کوین زیر ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود

تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای: این آخرین باری است که بیت کوین زیر ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود

بر اساس نظر یک تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای، به احتمال زیاد شاهد ادامه روند نزولی بیت کوین و رسیدن آن به ۷,۰۰۰ دلار باشیم. او در ادامه افزود این می‌تواند آخرین باری باشد که خریداران می‌توانند با قیمتی زیر ۱۰,۰۰۰ دلار بیت کوین بخرند.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در حال تثبیت در ناحیه‌ای زیر ۹,۲۰۰ دلار است و این محدوده از اواخر ماه مه (اوایل خرداد)، سطح حمایتی کلیدی این ارز دیجیتال بوده است. طبق نظر کول گارنر (Cole Garner)، اگر بیت کوین از این محدوده پایین‌تر برود و به ۷,۰۰۰ دلار برسد، احتمالا آخرین باری خواهد بود که این ارز دیجیتال در بلند‌مدت زیر ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود.

تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای: این آخرین باری است که بیت کوین زیر ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود
نمودار تحلیل قیمت بیت کوین

گارنر در ادامه افزود:

از نظر تکنیکال، بازار هنوز صعودی تلقی می‌شود. اگر قیمت از میانگین موزون حجمی (VWAP) [خط سبز] پایین‌تر برود، فرصت فوق‌العاده‌ای برای خریداران خواهد بود. احتمالا، این آخرین باری خواهد بود که خریداران می‌توانند با قیمتی زیر ۱۰,۰۰۰ دلار، بیت کوین بخرند.

تحلیل‌گران غالبا بر اساس ۴ فاکتور رویکردی محتاطانه در ارتباط با بیت کوین اتخاذ می‌کنند. این چهار دلیل عبارت‌اند از افزایش فشار فروش از سوی ماینرها، عدم قطعیت در بازار سهام، تثبیت قیمت در نقاط کلیدی و کاهش نوسانات.

افزایش فشار فروش از سوی ماینرهای بیت کوین مسئله جدیدی نیست. با این حال، ماینرها پس از هاوینگ که در ۱۱ مه (۲۲ اردیبهشت) اتفاق افتاد، اکثر بیت کوین‌هایی را که در طول روز استخراج می‌کنند می‌فروشند.

علاوه بر این، فروش گسترده از سوی ماینرها با عوامل مهم دیگری، مانند افزایش موقعیت‌های فروش (Short) بیت کوین در معاملات بورس کالای شیکاگو (CME)، همراه شده است. این امر نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای پیش‌بینی می‌کنند یک روند اصلاح موقتی و کوتاه‌مدت در بازار بیت کوین اتفاق بیفتد. گارنر توضیح می‌دهد:

تعهد معامله‌گرها در بورس کالای شیکاگو نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران سازمانی، چند هفته‌ای است که به شکلی گسترده‌ای معاملات خود را حول موقعیت‌های شورت بیت کوین انجام می‌دهند. پیش از این فقط یک بار، موقعیت‌های شورت تا به این اندازه افزایش یافته بود: آخرین مرتبه‌ای که بیت کوین در همین محدوده قیمت معامله می‌شد.

داده‌های بازار قراردادهای اختیار معامله بیت کوین نیز، از این تحلیل پشتیبانی می‌کنند. روز ۲۶ ژوئن (۶ تیر)، بازار قراردادهای اختیار معامله بیت کوین، با ۶۷۵ میلیون دلار، شاهد سررسید بیشترین میزان معاملات در تاریخ بود. با این حال، این اتفاق باعث افزایش نوسانات گسترده در بازار بیت کوین نشد. این نشان می‌دهد که اکثر قراردادهای اختیار معامله در حالی که بیت کوین در محدوده فشرده ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار بود، خریداری شده بودند.

در حال حاضر، بازار قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در وضعیت خنثی قرار گرفته‌ است، در حالی که کفه موقعیت‌های شورت در بازار قراردادهای آتی بورس کالای شیکاگو، هنوز سنگینی می‌کند. علاوه بر این، از ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) تاکنون، ماینرها ۱,۱۱۵ واحد بیت کوین بیشتر از آنچه استخراج کرده‌اند فروخته‌اند. ترکیب این دو مسئله در کنار هم، می‌تواند منجر به افت قیمت شود.

تحلیل‌گر درون زنجیره‌ای: این آخرین باری است که بیت کوین زیر ۱۰,۰۰۰ دلار معامله می‌شود
طی هفت روز گذشته ماینرها بیش از آنچه استخراج کرده‌اند، بیت کوین فروخته‌اند

گارنر هنوز هم در طولانی‌مدت، آینده بازار را کاملا صعودی پیش‌بینی می‌کند. علاوه بر پیشرفت‌های امیدوارکننده در این صنعت مانند افزایش حمایت از سوی شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی (Fidelity) و پذیرش بیشتر از سوی سازمان‌ها، خود نشانه‌هایی مثبت از روند صعودی تلقی می‌شوند.

روبان‌های هش نیز روندی صعودی را نشان می‌دهند. اندیکاتور روبان‌های هش (Hash Ribbons) مراحل احتمالی تسلیم‌شدن و خارج‌شدن ماینرهای بازار ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند. تسلیم‌شدن ماینرها، با خارج‌کردن ماینرها و سرمایه‌گذارانی که از اهرم‌های بالا در معاملات خود استفاده می‌کنند، معمولا یک کف قیمت در محدوده فعلی بیت کوین ایجاد می‌کند. گارنر اشاره کرد:

بسیار نزدیک به سیگنال خرید روبان‌های هش هستیم. سیگنال خرید روبان‌های هش یکی مهم‌ترین و سودآورترین سیگنال‌های درون‌زنجیره‌ای است که من دنبال[شان] می‌کنم. این سیگنال خرید زیاد اتفاق نمی‌افتد و حدس می‌زنم در طولانی‌مدت، این آخرین باری باشد که این سیگنال را مشاهده می‌کنیم.

با تقویت عوامل فاندامنتال و بهبود اوضاع صنعت استخراج پس از هاوینگ و اصلاح سختی شبکه، معامله‌گران انتظار دارند روند قیمت بیت کوین نیز همراه با آن روند صعودی خود را آغاز کند. سختی شبکه بیت کوین در حال حاضر به بیشترین میزان طی دو سال گذشته رسیده است،

اشتراک
اطلاع از
guest
8 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
ماهی
ماهی
1 سال پیش

دوستان من پیشنهاد میکنم الان بیت کوین نخرید، چرا که بیت کوین یک کالای بشدت ریسک پذیر بحاسب میاد در حال حاضر، و در دوران رکود اقتصادی(که آثار شروعش تقریبا در تمامی اقتصاد کشور های بزرگ وجود داره) مردم و سرمایه گذاران به سمت دارایی های امن (ریسک گریز)مثل دلار آمریکا و تا حدودی طلا میرن(دارایی هایی که نقد یا بسیار نقد شونده هستند و به دلیل مقبولیت عام آن ها همیشه خواهان و خریدار دارند) در چنین شرایطیه که بازار سهام شروع به نزول میکنه (چرا که دارایی ریسک پذیر حساب میشه حالا به غایت کم ریسک تر از بیت کوین) و به طبع بیت کوین هم محکوم به تبعیت
پیشنهاد من اینه که تا زمانی کرونا درمان یا ریشه کن نشده و اقتصاد کشور های پیشرفته به رشد پایدار خودشون برنگشتن، به سمت کالاهای ریسکی نخرید
عزت زیاد

ساسان
ساسان
1 سال پیش
پاسخ  ماهی

یعنی با لگد باید رفت تو تحلیل ابکیت. اخه دلار که خودش به دلیل چاپ زیاد احتمالا سقوط بزرگی میکنه.که با توجه به سقوط دلار بیت میره بالا. درسته دارایی که کلا ریسک داره کاری به کرونا هم نداره. اما ملت نمیتونن کاسبیشون و کارشون تعطیل کنن بخاطر کرونا

S$s$S
S$s$S
1 سال پیش
پاسخ  ماهی

دلار امریکا ریسک گریز آیا؟
قدرت بعدی جهان چین هست و چین هم برای تضعیف دلار امریکا در حوزه بلاک چین بسیار فعال شده.

شاهین
شاهین
1 سال پیش

والا ابرو بادو مهو خورشید همه ردیف بودنو هستن برای صعودی شدن کریپتو یعنی واقعا هیچوقت به اندازه الان شرایط برای صعودی شدن فراهم نبوده مهمتریناشم چاپ پولو نقدینگی درغرب که ازینکارانمیکردن و همچنین ارزونیه نفتو کسادیه بورسها پس میشه گفت همچنان طلا گزینه اول ملتهاست دراینگونه شرایط و تا وقتیکه اوضاع اقتصادیه کشورهای مهم بهتر نشه ازصعود خبری نیست

sss
sss
1 سال پیش

امیدوارم بیت کوین با کانال 9000 برای همیشه خداحافظی کنه و روند صعودی رو در پیش بگیره.

One
One
1 سال پیش

من آخر نفهمیدم سقوط میکنه یا صعود میکنه ؟ یا اول سقوط میکنه بعد حرکت صعودی رو اغاز میکنه ؟!

Mankind Bitcoin
Mankind Bitcoin
1 سال پیش
پاسخ  One

حمایت قوی واسه بیتکوین 9000 هس تا زمانی که بتونه حفظ اش کنه ماه بعدی احتمال رسیدن به 10k قویه ولی در صورت شکست 9000 حمایت بعدی 8700 خواهد بود
دید میان مدت و بلند مدت قطعا صعودیه پس زیر 10k هرچه در توان بود بخرید.

محسن احمدی
محسن احمدی
1 سال پیش

خب معلومه که این اخرین باره بیت زیر ده هزار معامله میشه چوووون همه جا زمینو اسمان… تحلیلگرو.. همه و همه دارن جار میزنن بیت میخواد بره به ماه پیداس واقعن حس نمیکنید ایا؟

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off