آمریکایی‌ها روزبه‌روز بیشتر بیت کوین می‌خرند

آمریکایی‌ها روزبه‌روز بیشتر بیت کوین می‌خرند

گزارش‌های تازه نشان می‌دهد که سودِ کم نگه‌داری دلار برای آمریکایی‌ها آنها را وادار کرده است تا به‌سمت دارایی‌هایی با نوسان بیشتر مثل بیت کوین بروند.

به گزارش کوین تلگراف، بلومبرگ در مقاله تازه خود ادعا می‌کند که آمریکایی‌ها به‌دنبال آن هستند تا به‌جای ذخیره دلار، دارایی‌های با نوسان بیشتر نظیر سهام، طلا و بیت کوین نگه‌ دارند.

به‌دلیل شیوع ویروس کرونا، نرخ سپرده حساب‌های شخصی در آمریکا در بالاترین سطح خود قرار دارد. این در حالی است که سود پرداختی مؤسسات مالی برای حساب‌های پس‌انداز، نزدیک به صفر است. از سوی دیگر، دارایی‌هایی نظیر سهام، بیت کوین و طلا، با رشدی بیش از ۱۰درصد همراه بوده‌اند؛ همین مسئله سبب شده است تا سرمایه‌گذاری در چنین دارایی‌هایی به گزینه‌ای محبوب در میان سرمایه‌گذاران بدل شود.

نرخ سود بانکی در بانک‌های مختلف آمریکا
نرخ سود بانکی در بانک‌های مختلف آمریکا

بلومبرگ در مقاله خود به فردی ۲۸ ساله و ساکن کالیفرنیا اشاره می‌کند که قصد دارد موجودی ۱۵,۰۰۰ دلاری خود در یک حساب پس‌انداز در بانک اَلای (Ally Bank) را به بیت کوین تبدیل کند. به‌عقیده وی، در آینده اقتصاد با رکود همراه خواهد شد و سرمایه‌گذاری در بیت کوین، گزینه مناسب‌تری است.

به‌گفته بلومبرگ، واقعیت بدتر از چیزی است که او تصور می‌کند. بدیهی است که ارزش دلار در مقایسه با دیگر ارزهای فیات در حال کاهش است. فایننشال تایمز (Financial Times)، در گزارشی عنوان کرد که دلار در ماه ژوییه (مرداد) بدترین عملکرد را در یک دهه گذشته داشته است.

شاخص قیمت دلار و قیمت بیت کوین
شاخص قیمت دلار و قیمت بیت کوین

چندی پیش فدرال رزرو اعلام کرد که بسته‌های حمایتی جدید را در قالب چک‌های حمایتی برای شهروندان در نظر گرفته است. از سوی دیگر، همچنان بسیاری از کشورها درگیر محدودیت‌های وضع‌شده برای ویروس کرونا هستند و این مسائل می‌تواند اوضاع اقتصاد جهانی را وخیم‌تر کند. احتمالا وضعیت ارزش دلار هم در کوتاه‌مدت با رکود همراه می‌شود و ممکن است بسیاری به‌سمت دارایی‌هایی با سود بیشتر بروند. باید به یاد داشت که سود هنگفت به همین سادگی‌ها به دست نمی‌آید و ریسک دست‌یابی به چنین سودهایی نیز بالاست.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه