بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال پس از سقوط تاریخی کمی احیا شدند

بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال پس از سقوط تاریخی کمی احیا شدند

با بازگشت ثبات نسبی به بازارهای مالی سنتی در روز سه‌شنبه، بازار ارزهای دیجیتال نیز تا حدودی به ثبات رسید. قیمت اغلب ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته است.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در حال نوسان در محدوده ۵,۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ دلار است. این همان محدوده‌ای است که قبل از آنکه فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد، بیت کوین در آن نوسان می‌کرد.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت ۵,۲۵۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۶ درصد رشد کرده است. این در حالیست که نیکی، بورس ژاپن، در آخرین روز کاری خود رشد ملایم ۰.۰۶ درصدی را تجربه کرده است.

شاخص کل نیکی ژاپن
شاخص کل نیکی ژاپن

به نظر می‌رسد بورس ژاپن شاخص خوبی برای عملکرد بیت کوین در چند ساعت بعد از گشایش این بورس باشد. با وجود رکود نزولی آشکار در شاخص‌های کلیدی بازار سهام ژاپن، وقتی نیکی در رنج محدودی نوسان می‌کند، بیت کوین نیز حرکت قیمتی مشابهی را تجربه می‌کند. روشن است که بسیاری از بازارهای دیگر نیز حداقل فعلا عملکرد مشابهی دارند.

بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال پس از سقوط تاریخی کمی احیا شدند
چارت قیمت بیت کوین

دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، رئیس مرکز تحقیقات شرکت «Bequant» که یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است، می‌گوید:

این اولین بار نیست که بیت کوین با سایر دارایی‌ها همبستگی نشان می‌دهد. در زمان جنگ تجاری بین چین و آمریکا و همچنین تنش نظامی بین ایران و آمریکا نیز این اتفاق افتاد. اما در آن مقطع همبستگی سریع از بین می‌رفت.

یکی از پارامترها برای ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال، نسبتِ ارزش واقی به ارزش بازار بیت کوین (MVRV) است که روز جمعه به زیر صفر رسید، که نشان‌دهنده این است که قیمت فعلی از ارزش واقعی بیت کوین پایین‌تر است. برخی از تریدرها نوسانات قیمتی اخیر را نوعی سرمایه‌گذاری طبیعی از سوی برخی از فعالان بازار می‌دانند که مشغول خرید از دیگران هستند.

هنریک کوگلبرگ (Henrik Kugelburg)، تریدر بین‌المللی ارزهای دیجیتال، می‌‎گوید:

بازیگران ضعیف بازار را ترک می‌کنند و کسانی که واقعا به این صنعت باور دارند، در حال خرید هستند.

در واقع بیشتر معامله‌گران معتقدند که سرمایه‌گذاران سازمانی در حال فروش بیت کوین هستند اما سرمایه‌گذاران خرد وضعیت بازار را به چشم تخفیفی برای خرید بیشتر می‌بینند.

بعد از اینکه مشخص شد کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تاثیر سریعی بر بازار نخواهد گذاشت، دولت ترامپ اقدامات دیگری را برای جلوگیری از سقوط اقتصادی در پیش گرفت که این اقدامات باعث شد شاخص S&P500 با رشد ۴ درصدی همراه شود.

قیمت طلا نیز در ۲۴ ساعت اخیر کمتر از ۱ درصد رشد داشته است. قیمت این فلز گرانبها شاخصی برای سنجش عکس‌العمل بازارها نسبت به کاهش نرخ بهره و سایر اقدامات دولت‌های جهان برای مقابله با بحران ویروس کروناست.

چارت قیمت طلا
چارت قیمت طلا

روپرت داگلاس (Rupert Douglas)، رئیس بخش فروش موسسه دارایی دیجیتال «Koine»، معتقد است:

کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به صفر و دیدن واکنش بازار به این اتفاق بسیار ترسناک است. به‌طور معمول قیمت طلا می‌تواند بالاتر برود.

علی‌رغم وجود ترس و هیجانات شدید، معامله‌گران باید روی آنچه انجام می‌دهند تمرکز کرده و آرامش خود را حفظ کنند و از ابزارهای موجود برای مقابله با نوسانات قیمت استفاده کنند.

داگلاس در ادامه گفت:

اگر با حد ضررهای دامنه محدود ترید کنید، می‌توانید با ریسک کم سودهای بزرگی از بازار بگیرید.

علاوه بر بیت کوین، سایر ارزهای دیجیتال نیز شاهد رشد خوبی در ۲۴ ساعت اخیر بوده‌اند. برای مثال لیسک (LSK)، آیوتا و ساتوشی ویژن در روز گذشته به ترتیب ۱۱، ۶ و ۶ درصد رشد قیمت داشته‌اند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
حسام نجاریانی
حسام نجاریانی
4 سال قبل

سلام این پارامتر رو از کجا و یا از چه سایتی میتونیم چک کنیم ؟


یکی از پارامترها برای ارزیابی بازار ارزهای دیجیتال، نسبتِ ارزش واقی به ارزش بازار بیت کوین (MVRV) است که روز جمعه به زیر صفر رسید

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل

سلام
در این سایت هست
https://charts.woobull.com/bitcoin-mvrv-ratio/

علی رمضانی
علی رمضانی
4 سال قبل

الان فرصت خوبی برای خرید و سرمایه گذاری هست یا دست نگه داریم میتونه بهتر باشه؟