۹۸ درصد بیت کوین‌ها ارزشمندتر از زمانی هستند که خریداری شده‌اند

۹۸ درصد بیت کوین‌ها ارزشمندتر از زمانی هستند که خریداری شده‌اند

داده‌ها نشان می‌دهد خرید بیت کوین که اکنون حدوداً ۱۲,۰۰۰ دلار قیمت دارد، از آوریل ۲۰۱۳ (فروردین ۹۲) تاکنون، ۹۷.۶ درصد روزها فعالیتی سودآور بوده است.

به نقل از کوین تلگراف، داده‌های یک منبع نظارتی تخصصی مبتنی بر رسانه‌های اجتماعی که سودآوری این ارز دیجیتال را دنبال می‌کند، نشان می‌دهد خرید بیت کوین در ۹۷.۶ درصد از روزها به‌نفع سرمایه‌گذاران بوده است.

به‌بیان دیگر، سرویس تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای گلس نود (Glassnode) در گزارش هفتگی ویک آن‌چِین (Week On-Chain) خود که روز دوشنبه (۲۷ مرداد) منتشر شد، اعلام کرد ۹۷.۶ درصد از خروجی‌های تراکنش‌ خرج‌نشده بیت کوین (UTXO) در سود هستند.

از نگاهی دیگر، تنها ۲.۴ درصد از خروجی‌های تراکنش‌ خرج‌نشده بیت کوین (به‌عنوان بخشی از تراکنش بین کیف پول‌ها) هنگامی‌که قیمت بیت کوین بالاتر از سطوح کنونی (محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار) قرار داشته است، ایجاد شده‌اند. گلس‌ نود در گزارش خود اظهار داشت:

با حرکت بیت کوین به‌سمت ثبت رکورد تاریخی جدید (که در آن زمان این شاخص به ۱۰۰ درصد می‌رسد)، دوره‌های بلندمدت در سطح ۱۲,۰۰۰ دلار و بالاتر از آن از ویژگی‌های بازار صعودی هستند.

۹۸ درصد بیت کوین‌ها ارزشمندتر از زمانی هستند که خریداری شده‌اند
نمودار سودآوری خروجی تراکنش‌های خرج‌نشده بیت کوین. منبع: گلس نود

با وجود افت اندک و کوتاه‌مدتی که سه‌شنبه (۲۸ مرداد) شاهد بودیم، بیت کوین با سود حدوداً ۳۰ درصدی یک ماه گذشته‌، همچنان برای سرمایه‌گذاران‌ دلگرم‌کننده است.  

اصلاحی که در بازار طلا و بورس رخ داد یکی از عوامل افزایش فشار فروش در بازار بیت کوین بود. بااین‌همه، عوامل تأثیرگذار فاندامنتال و بنیادین در دنیای بیت کوین همچنان قدرتمندتر از همیشه هستند.

اخیراً، متوسط نرخ هش (قدرت پردازش ماینرهای بیت کوین) به بالاترین حد تاریخی خود رسیده است، درحالی‌که سختی استخراج نیز بر اساس افزایش نرخ هش، تا چهار روز آینده بازتنظیم خواهد شد.

در ادامه، گلس نود اضافه کرد که هر گاه سودآوری خروجی‌های تراکنش‌ خرج‌نشده بیت کوین از ۹۵ درصد بیشتر شود، جهشی کوتاه‌مدت اما به‌شدت صعودی در بازار بیت کوین اتفاق می‌افتد که تا سه ماه به طول می‌انجامد.

در این بین، سایر معیارها نیز نشان می‌دهند که بیت کوین احتمالاً در آستانه رشدی بلندمدت‌تر قرار گرفته است، نه در پایان جهشی ناگهانی و کوتاه‌مدت. به‌طور خاص، معیار قطب‌نمای (Compass) گلس نود که مجموعه‌ای از عوامل مختلف را برای تعیین قدرت بازار بیت کوین در نظر می‌گیرد، کماکان قاطعانه به بازاری صعودی اشاره دارد.  

گزارش گلس نود در این مورد توضیح می‌دهد:

ادامه موقعیت‌گیری قطب‌نمای گلس نود در یک‌چهارم فوقانی سمت راست نشان‌دهنده تداوم احساسات خوش‌بینانه نسبت به بازار صعودی و فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای است… این روند بیانگر صحت گمانه‌زنی‌های متعددی است که بیت کوین را در مراحل اولیه آغاز بازاری صعودی می‌دانند.

۹۸ درصد بیت کوین‌ها ارزشمندتر از زمانی هستند که خریداری شده‌اند
تصویر عملکرد هفته اخیر بیت کوین با استفاده از معیار قطب‌نمای گلس نود. منبع: گلس نود

پیش از این نیز گزارش شده بود که شاخص قدرت نسبی (RSI) بیت کوین عملکردی مشابه هاوینگ پاداش بلاک بیت کوین در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که مقدمه آغاز جهشی قدرتمند و ثبت رکورد تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار بود.  

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
آتوسا
آتوسا
۳ سال قبل

سلام.کسی در مورد ارز دیجیتال UFI چیزی میدونه راهنمایی کنه