با فراهم‌شدن امکان واریز در اتریوم ۲.۰ بیش از ۵ میلیون دلار اتر سهام‌گذاری شد

با فراهم‌شدن امکان واریز در اتریوم ۲.۰ بیش از ۵ میلیون دلار اتر سهام‌گذاری شد

ساعاتی پیش، امکان سهام‌گذاری برای اتریوم ۲.۰ در دسترس کاربران قرار گرفت، اما آیا بازده و شرایط سهام‌گذاری در شرایط فعلی، ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟

به گزارش کوین تلگراف، سرانجام پس از مدت‌ها انتظار، قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ راه‌اندازی و اجرا شد و از این پس دارندگان اتر از فرصت سهام‌گذاری در اتریوم ۲.۰ برخوردار می‌شوند.

آن‌طور که ناظران آگاه می‌گویند، در طی نیم‌ساعت آغازین راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری، بیش از یک میلیون دلار اتر به این قراردادها واریز شده است.

کریپتو کاکتوس در این باره طی توییتی نوشته است:

در عرض ۳۰ دقیقه، یک میلیون اتر در اتریوم ۲.۰ قفل شد. به تمام کسانی که اکنون در سهام‌گذاری مشارکت می‌کنند، یادآور می‌شویم که این یک پل یک‌سویه است. من هم ۳۲ اتر را در قرارداد سپرده، سهام‌گذاری کردم.

گفتنی است حدود ۸ ساعت پس از انتشار اعلامیه رسمی بنیاد اتریوم مبنی بر راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری، بیش از ۱۴ هزار اتر در اتریوم ۲.۰ سهام‌گذاری شده است. با قیمت‌های امروز، ارزش دلاری تقریبی این تعداد اتر به ۵.۵ میلیون دلار می‌رسد. برای برگزاری اولیه رویداد جنسیس شبکه اصلی بیکان چین، باید ۵۲۴,۲۸۸ اتر از ۱۶,۳۸۴ اعتبارسنج سهام‌گذاری شود.

تیم اتریوم و چندین تن از اعضای شاخص جامعه کاربری این بلاک چین، از اول دسامبر (۱۱ آذر) به‌عنوان تاریخ هدف برای سهام‌گذاری این میزان اتر یاد کرده‌اند. درواقع این اترها باید هفت روز پیش از راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲.۰ در قراردادها سهام‌گذاری شود، در غیر این صورت، راه‌اندازی فاز صفر، یک هفته به تعویق می‌افتد.

راه‌اندازی قرارداد سپرده‌گذاری، موجی از بحث و جدل را میان اعضای جامعه کاربری به راه انداخته و به‌نظر می‌رسد شماری از سرمایه‌گذاران در مورد مشارکت در این قراردادها تردید دارند. گفتنی است پیش‌تر مؤسسه کانسنسیس (ConsenSys) در گزارش سه‌ماهه سوم دیفای خود آورده بود که فرصت‌های سودآوری دیفای ممکن است مانع از مشارکت در سهام‌گذاری اتریوم ۲.۰ شود.

برای مقایسه، بد نیست بدانید که ۵ میلیون دلاری که در اتریوم ۲.۰ سپرده‌گذاری شده، تنها یک‌سوم مبلغی است که فارمرهای دیفای در قرارداد منتشرنشده، فاقد حسابرسی و حتی هک‌شده امیننس (Eminence) سپرده‌گذاری کردند؛ این در حالی است که حتی آندره کرونجی (Andre Cronje)، توسعه‌دهنده این قرارداد، طی مدت‌زمان هجوم فارمرها به امیننس در خواب به سر می‌برد.

شاید یکی از دلایل این استقبال کم‌شمار این باشد که اترهای سهام‌گذاری‌شده روی بیکان چین باید برای مدت‌زمانی طولانی قفل شوند و این باعث می‌شود برخی از خود بپرسند که آیا بازده این سرمایه‌گذاری به دردسرش می‌‌ارزد یا نه. در صفحه ETH ۲ Launchpad آمده است:

انتقال اتر میان اعتبارسنج‌ها دست‌کم تا راه‌اندازی فاز یک امکان‌پذیر نیست. همچنین اعتبارسنج‌ها برای برداشت اترهای خود باید تا راه‌اندازی فاز ۲ صبر کنند که ممکن است تا دو سال به طول بینجامد.

با این حال، شماری از فعالان سرشناس جامعه کاربری اتریوم از جمله آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، بنیان‌گذار ات‌هاب (Ethhub) و نویسنده دیلی جی‌وی (Daily Gwei) در مورد سرمایه‌گذاری در قرارداد سپرده بسیار مصمم هستند.

ساسانو در توییتی نوشته است:

امروز بسیاری در مورد حفظ اترهای خود صحبت می‌کنند. فارغ از آنچه آنها می‌گویند، من با آگاهی کامل از ریسک‌های مربوطه، اترهایم را در فاز صفر سهام‌گذاری می‌کنم. تقریباً سه سال است که منتظر چنین روزی هستم و به ترول‌هایی که قصد دارند مرا متوقف کنند، هیچ توجهی نمی‌کنم.

رایان شان آدامز (Ryan Sean Adams)، دیگر طرفدار پروپاقرص اتریوم هم که پیش‌تر راهنمای جامعی را در مورد سهام‌گذاری نوشته بود، می‌گوید:

اکنون شاهد عرضه اولیه اوراق بزرگ‌ترین اقتصاد غیرحاکمیتی هستیم که جهان به خود دیده است.

نباید از این واقعیت غافل شد که هرچه اترهای بیشتری سهام‌گذاری شود، بازده سالانه، سریع‌تر کاهش می‌یابد. با سهام‌گذاری ۵ میلیون اتر، بازده سالانه به حدود ۷ درصد می‌رسد. اگر هم ۱۰ میلیون اتر سهام‌گذاری شود، بازده سالانه به زیر ۵ درصد سقوط می‌کند.

در حال حاضر، موجی از شور و هیجان میان اعضای جامعه کاربری اتریوم به راه افتاده است، زیرا مدت‌ها است که بسیاری منتظر اتریوم ۲.۰ بوده‌اند. گفتنی است طی شبانه‌روز گذشته، قیمت اتریوم با افزایشی ۵ درصدی به ۴۰۲ دلار رسیده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
خخخ
خخخ
۳ سال قبل

تکلیف ریگ ها چهمیشه ؟

Mi
Mi
۳ سال قبل

نمادش چیه و کدوم صرافی ها میشه خریدش؟

امید
امید
۳ سال قبل

نحوه‌ی سهام گذاری توی فاز صفر چطوریه؟ الان من 32 اتر ندارم ولی قبلا خونده بودم ما هم میتونیم سرمایه گذاری کنیم

علی
علی
۳ سال قبل
پاسخ  امید

یه سری شرکتها و یا صرافی های مجاز مثل باینانس این مورد رو اعلام میکنند و از طریق واسطه ها میتونی در زمان اطلاع رسانی اقدام کنی. زیاد عجله نکن. هنوز هیچ چیز قطعیت نداره.

امید
امید
۳ سال قبل
پاسخ  علی

ممنون
امیدوارم زود خبردار بشیم چون به نظرم اتر با دیفای آینده فوق‌العاده ای داره