۳ دلیل که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد

۳ دلیل که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد

روز چهارشنبه قیمت بیت کوین پس از چهار هفته ماندن در محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار، به بالای ۹,۵۰۰ دلار رسید. وب‌سایت کوین دسک در تحلیل جدید خود با استناد به سه دلیل مدعی شده است که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به‌سطح روانی ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.

۱. بازگشت نوسانات

به‌گفته آدریان زیدانچک (Adrian Zdunczyk)، فعال مطرح حوزه ارزهای دیجیتال، سطح ۹,۵۵۰ دلار در روز چهارشنبه، بالاترین قیمت بیت کوین نسبت به ۲۴ ژوئن (۴ تیر) بود. با این رشد، اندیکاتور بولینگر باند در نمودار روزانه، عبور از مقاومت را تأیید کرد که درها را برای یک رشد ۴۰۰ دلاری یا بیشتر باز می‌کند.

۳ دلیل که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد
نمودار روزانه – منبع: Coindesk

باندهای بولینگر شاخص‌های مربوط به نوسان هستند که میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه را در بالا و پایین احاطه کرده‌اند. هنگامی ‌که نوسانات بازار افزایش می‌یابد، فاصله بین باندها بیشتر شده و در زمان‌های کم‌نوسان کمتر می‌شود.

این باندها اخیراً به سطوحی محدود شدند که آخرین بار در نوامبر ۲۰۱۸ (آبان ۹۷) دیده شده بود و بر همین اساس، قیمت بیت کوین مدت‌ها در محدوده ۹,۰۰۰ تا ۹,۴۰۰ دلار معامله می‌شد.

اغلب پس از دوره‌ بسیار کم‌نوسان، شاهد یک حرکت بزرگ هستیم.

۲. علاقه شرکت‌های سرمایه‌گذاری

۳ دلیل که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد
قراردادهای باز در CME

ارزش قراردادهای آتی بازِ بیت کوین در بورس کالای شیکاگو (CME) که نشان‌دهنده علاقه سرمایه‌گذاران سازمانی به بیت کوین است، روز چهارشنبه با رشدی ۱۵ درصدی به ۴۵۲ میلیون دلار که بالاترین رقم نسبت به ماه گذشته است رسید.

طی سه روز گذشته، همزمان با رشد قیمت بیت کوین از ۹,۱۲۰ به ۹,۵۵۰ دلار، ارزش قراردادهای باز CME حدود ۲۴٪ افزایش یافته است.

ارزش قراردادهای باز جهانی (در ۱۲ صرافی مشتقه بزرگ ارزهای دیجیتال) برای اولین بار از اوایل مارس (اسفند ۹۸) به بالای ۴ میلیارد دلار رسیده است.

با تداوم روند صعودی در قراردادهای باز، می‌توانیم انتظار تداوم افزایش قیمت را هم داشته باشیم.

۳. حرکت به‌سمت ریسک بیشتر

حرکت سرمایه‌گذاران به‌سمت ریسک بیشتر، ازجمله عوامل دیگری است که می‌تواند به‌نفع بیت کوین تمام شود.

بازارهای سهام جهان در بالاترین سطح پنج ماه گذشته قرار دارند و این در حالی است که شاخص جهانی دلار (محاسبه‌شده از ارزش دلار در برابر ارزهای رایجی مانند یورو، یوان و …) در نزدیکی سطوح پایین ماه مارس قرار دارد. دلار یکی از پناهگاه‌های امن سرمایه‌گذاران در زمان بحران است و زمانی که شاخص آن پایین می‌آید، به‌معنای این است که سرمایه‌گذاران در حال بردن دلار به بازارهای دیگر هستند.

۳ دلیل که قیمت بیت کوین طی روزهای آینده می‌تواند به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد
شاخص جهانی دلار

توافق اتحادیه اروپا بر سر بسته محرک مالی ۷۵۰میلیارد دلاری و انتظارات برای اقدامی مشابه از سوی بانک مرکزی آمریکا، باعث رونق در بازارهای سهام شده است.

بیت کوین اخیراً همبستگی زیادی با بازارهای سهام داشته است.

شایان ذکر است که افزایش تنش‌های بین چین و آمریکا می‌تواند مانع از رشد بازارهای سهام شود و تأثیر خود را هم بر بیت کوین بگذارد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
محمد
محمد
3 سال قبل

بوهای خوبی میاد امیدوارم احساسم بهم راست بگه که بیتکوین به راحتی میتونه توی روزهای آینده به ۱۳۰۰۰دلار برسه امشب شب تولدمه خدا ی یه کادوی خوب به من و به تمام سرمایه گذارای بیتکوین که شاید برای ماههاست بیتکوین خریدن و منتظرن که بیتکوین به جایگاه در خور و شایسته اش برسه عنایت بفرما الهی آمین??

حمید
حمید
3 سال قبل

سلام جناب آذرنیوار خسته نباشید و کلی تشکر واسه کمکا و راهنماییاتون
لطفا یه لیست جدید از ارز هایی که اینده دار هستن با توجه به اتفاقات اخیر داخلی و خارجی بذارین. سپاسگذارم.

فاروق
فاروق
3 سال قبل

کاشکی زود قیمت افزایش پیدا کنه، مردیم از استرس

hesam hesami
hesam hesami
3 سال قبل
پاسخ  فاروق

معلومه تازه کاری . قدیمیا فقط لذت میبرن چون میدونن قراره با چی مواجه بشن

محمدرضام افشار
محمدرضام افشار
3 سال قبل
پاسخ  hesam hesami

قراره با چی مواجه بشیم میشه بیشتر توضیح بدی

ابراهیم
ابراهیم
3 سال قبل
پاسخ  فاروق

من خودم ازسرمایه گذاران بیت کوین هستم سرمایه گذارخرده پا وهر روز رصد میکنم اخبار را...نوسان قیمت بیت کوین زیاده وفقط تریدها رشدمیکنندیاضرر واین نوسان به سرمایه گذارنفعی نداره...درمورد استرس قیمت هم بگم اگرسرمایه گذارهستی فقط خریدکن وبزارتوکیف پولت بمونه یکی دو سال دیگه شایدم بیشتربه سرمایه ات دست نزناونوقت هست که سودزیادمیکنی...استرس مربوط میشه به تریدرهاهمین...چندمرحله دیگه بیت کوینه هاوینگ داره که بایدمنتظرموندوقیمت الان بیت کوین خیلی کمه بایدمنتظراوج قیمت باشیم درآینده ای نزدیک..

احسان محمدی
احسان محمدی
3 سال قبل
پاسخ  فاروق

نگران نباش این استرس طبیعیه افزایش پیدا میکنه