تحلیل قیمت کاردانو؛ جلوگیری از کاهش قیمت منوط به حفظ حمایت ۰.۵ دلاری است

تحلیل قیمت کاردانو؛ جلوگیری از کاهش قیمت منوط به حفظ حمایت ۰.۵ دلاری است

برای حفظ روند صعودی چند وقت اخیر قیمت کاردانو، طرفداران افزایش قیمت یا به اصطلاح گاوهای بازار کاردانو، باید برای حفظ حمایت ۰.۵ دلاری بکوشند.

به گزارش کریپتوپوتیتو، شکست مقاومت ۰.۵ دلاری کاردانو چندی بیش نپایید و در واقع روند صعودی شکل‌گرفته معتبر نبود. حال بار دیگر سطح ۰.۵۵ دلار تبدیل به مقاومت شده است. فشار خریداران تنها عاملی است که می‌تواند از کاهش قیمت به زیر مثلث صعودی (رنگ آبی) جلوگیری کند؛ اما اگر این کاهش صورت گیرد، شتاب روند نزولی افزایش پیدا می‌کند و موافقان کاهش قیمت یا به‌اصطلاح خرس‌های بازار کنترل عمل را در دست می‌گیرند.

ADAUSDT_2022-08-18_13-03-37
نمودار قیمت جفت ارز کاردانو/ تتر در نمای ساعتی

تحلیل تکنیکال

در طی عبور قیمت از مقاومت ۰.۵۵ دلاری، حجم معاملات مقدار بالایی داشت؛ اما حجم فروش پایدار طی چند روز گذشته این روند را تغییر داد.

مقدار شاخص RSI روزانه در حال کاهش است و در حال نزدیکی به نقطه میانی و عدد ۵۰ است. روند صعودی نتوانست مقدار این شاخص را به ناحیه ۷۰ واحد (منطقه اشباع خرید) نزدیک کند و این را می‌توان به‌عنوان یکی از نشانه‌های ضعف در سمت خرید تعبیر کرد.

همچنین بخوانید:‌ شاخص RSI چیست و چگونه از آن در تحلیل تکنیکال استفاده کنیم؟

شاخص مکدی روزانه، حداکثر به‌اندازه یک روز با تلاقی نزولی (bearish cros) فاصله دارد. اگر این دو منطبق شوند، احتمالاً برای مدتی فروشنده‌ها در این بازار روند را تعیین خواهند کرد.

ADAUSDT_2022-08-18_13-02-13
نمودار قیمت جفت ارز کاردانو/ تتر در نمای ساعتی همراه با شاخص مکدی

همچنین بخوانید: اندیکاتور مکدی چیست؟ آموزش کامل استفاده از MACD در معاملات + ویدیو

پیش‌بینی کوتاه مدت

روند صعودی کاردانو قدرت لازم را نداشت و قیمت به‌سرعت به کانال قبلی بازگشت؛ بنابراین بیشتر صعودهای اخیر ازدست‌رفته محسوب می‌شوند. حال در سطوح قیمتی ۰.۵ دلار و ۰.۴۴ دلار از کاردانو حمایت می‌شود. اگر خریداران نتوانند از سقوط قیمت به زیر مثلث صعودی جلوگیری کنند، احتمالاً اصلاح قیمت طولانی‌تر خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
علی مقدم
علی مقدم
1 سال قبل

در کریپتو هیچ کف قیمتی وجود ندارد

Mehran khodaei
Mehran khodaei
1 سال قبل

واقعا تو بازار منفی یکی از ارزایی که زودتر از همه میره تو دره ada هست و تو بازار گاوی هم که کندترین اونهاست

بهزاد
بهزاد
1 سال قبل

کف قیمت ۴۰ سنت هست