مارک زاگربرگ برای دفاع از ارز دیجیتال فیس‌بوک در کنگره آمریکا شهادت می‌دهد!

مارک زاگربرگ برای دفاع از ارز دیجیتال فیس‌بوک در کنگره آمریکا شهادت می‌دهد!

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، در اواخر همین ماه از پروژه ارز دیجیتال لیبرا در برابر قانون‌گذاران آمریکا دفاع خواهد کرد.

به گزارش کوین‌دسک، کمیته خدمات مالی کنگره آمریکا در روز چهارشنبه اعلام کرد که زاگربرگ در تاریخ ۲۳ ماه اکتبر (۱ آبان) در جلسه‌ای با عنوان «بررسی فیس‌بوک و تأثیر آن بر خدمات مالی و بخش‌های اصلی» شهادت خواهد داد. مطابق این اعلامیه، مارک زاکربرگ تنها شهادت‌دهنده این جلسه خواهد بود.

با وجود اینکه در این گزارش به جزییات این جلسه اشاره‌ای نشده است، اما در اطلاعیه رسمی منتشرشده به این موضوع اشاره شده است که خانم ماکسین واترز (Maxine Waters)، رئیس کمیته خدمات مالی و نماینده کالیفرنیا از حزب دموکرات، پیش نویس «قانون دور نگه‌داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از فعالیت‌های مالی» را آماده کرده است.

واترز قبلاً هم از فیس‌بوک خواسته بود که توسعه لیبرا را تا زمان برطرف شدن نگرانی‌های قانون‌گذاران در این مورد، متوقف کند.

در این گزارش نوشته شده است:

پیش‌نویس این لایحه (دور نگه‌داشتن شرکت‌های بزرگ فناوری از فعالیت‌های مالی) هرگونه ثبت، صدور مجوز یا پروانه برای پلتفرم‌های بزرگ عام‌المنفعه، مثل فیس‌بوک، برای فعالیت به عنوان یک نهاد مالی در ایالات‌متحده را ممنوع می‌کند.

در ادامه آمده است:

این قانون همچنین پلتفرم‌های بزرگ خدماتی را از راه‌اندازی، نگهداری و اداره کردن یک دارایی دیجیتالی که قرار است از آن، مطابق تعریف هیئت روسای سیستم فدرال رزرو، به‌طور گسترده به‌عنوان بستری برای تبادلات مالی، واحد حساب، ذخیره ارزش و هر نوع کاربرد مشابهی استفاده شود، منع می‌کند.

بعد از جلسات متعدد کمیته خدمات مالی کنگره و کمیته بانکی سنا در ماه جولای ۲۰۱۹، این سومین جلسه کنگره در این‌ باره خواهد بود. دیوید مارکوس ( David Marcus)، رهبر پروژه بلاک چین فیس‌بوک، قبلاً در این جلسات در مورد مزایای بالقوه این پروژه سخن گفته بود.

قانون‌گذاران در طی این جلسات با اشاره به سابقه بد این شرکت د رزمینهٔ حفظ حریم خصوصی اطلاعات کاربران و چند مشکل دیگر، نگرانی‌های خود در مورد پروژه فیس‌بوک را به‌طور آشکار بیان کرده بودند.

این فشار سنگین سیاسی اعمال‌شده بر لیبرا، بسیاری از شرکای اجرایی فیس‌بوک را هم نگران کرده است. برای مثال می‌توان به پی پال که سابقاً توسط خود مارکوس رهبری می‌شد، اشاره کرد که اخیراً خود را از جمع ۲۸ شرکت عضو شورای نظارت بر لیبرا، کنار کشیده است. طبق شنیده‌ها، شرکت‌های ویزا و مستر کارت هم درباره تبعات احتمالی ادامه همکاری با این پروژه، نگران هستند.

برایان شتز (Brian Schatz) و شرود براون (Sherrod Brown)، دو نفر از اعضای کمیته بانکی سنا تا آنجا پیش رفتند که مستقیماً به مدیرعامل‌های ویزا، مستر کارت و استرایپ هشدار دادند و نوشتند که شراکت آن‌ها در شورای لیبرا، کسب و کارشان را با خطر بازرسی‌های دقیق قانونی بیشتری مواجه کند.

آخرین اخبار و مطالب مربوط به پروژه ارز دیجیتال فیس‌بوک را از طریق صفحه مربوط به لیبرا دنبال کنید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه