ظهور ارزی شبیه بیت‌کوین فقط برای سفیدپوستان در آفریقای‌جنوبی

 ظهور ارزی شبیه بیت‌کوین فقط برای سفیدپوستان در آفریقای‌جنوبی

اورانیا، یک شهر کوچک در بخش‌های دور افتاده‌ی آفریقای‌جنوبی است که حدود ۱۴۰۰ سکنه دارد. در حال حاضر، ۹۷ درصد از جمعیت این شهر را سفیدپوستان تشکیل می‌دهند، در کشوری که جمعیت‌شناسی آن نشان می‌دهد فقط ۱۰ درصد در سراسر کشور به عنوان سفیدپوست شناخته می‌شوند.

اورانیا، به عنوان یک شهرک خودکفا، با امید به تقویت اقتصاد کوچک شهر، ارز خود را به نام اورا در سال ۲۰۰۴ معرفی کرد.

اورا در حال حاضر مانند یک نشانه یا کوپن به همراه تخفیف برای کاربران در شهر است. البته، بانک مرکزی آفریقای‌جنوبی آن را به رسمیت نمی‌شناسد، با این حال، در اورانیا می‌توان آن را در بانک مرکزی یک به یک معامله کرد.

 ظهور ارزی شبیه بیت‌کوین فقط برای سفیدپوستان در آفریقای‌جنوبی

ظهور ارزی شبیه  بیت‌کوین فقط برای سفیدپوستان در  آفریقای‌جنوبی

همانطور که اورا با دلار و حتی راند آفریقای‌جنوبی فاصله‌ی بسیاری دارد، E-Ora نیز با ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین فاصله‌ی بسیاری دارد، اما مشاوران مالی گروه Efficient Group امیدوارند بتوانند کمک کنند که با استفاده از اورا، هزینه‌های معاملات کاهش یابد. علاوه بر این، آنها در تلاشند تا با بهره‌گیری از راهنمایی‌ها و روش‌های طراحی پول‌های دیجیتال، مانند بلاک‌چین، ارز دیجیتال خود را بهبود دهند.

امید است همچنان که مردم به طور کامل در E-Ora مجازی سرمایه‌گذاری می کنند، پول دیجیتال هزینه‌های مربوط به چاپ و انتقال سیستم پول کاغذی فعلی را کاهش دهد و اقتصاد را به پیش برد. این امر به نوبه‌ی خود، اقتصاد شهر را نیز تقویت می‌کند.

 

منبع : آزمایشگاه بلاک چین ایران
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه