مدیرعامل ویزا: ما به ارزهای دیجیتال علاقه‌مندیم

مدیرعامل ویزا: ما به ارزهای دیجیتال علاقه‌مندیم

آلفرد کلی (Alfred Kelly) مدیر‌عامل ویزا، در یکی از مصاحبه‌های اخیر خود با اعلام علاقه شرکتش نسبت به ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که ویزا به‌دنبال همکاری با شرکت‌هایی است که به‌دنبال عرضه ارز دیجیتال ملی خود هستند.

به گزارش کریپتو گلوب، مجری برنامه در ییکی از سؤالاتش از کلی پرسید که ویزا در فضای دارایی‌های رمزنگاری‌شده چه نقشی ایفا می‌کند؟ مدیر‌عامل ویزا در پاسخ به این سوال چنین گفت:

کریپتو بخشی در حال توسعه از پرداخت‌ها در جهان است و در حال حاضر صنعتی کاملا نوپا به شمار می‌رود. ما به ارزهای دیجیتال علاقه زیادی داریم؛ اما نه به کریپتویی که پشتوانه آن کالا باشد. ما به کریپتویی که سرانجام ارزهای فیات را به‌عنوان پشتوانه داشته باشد علاقه‌مندیم. درنتیجه زمانی که یک صرافی ارز دیجیتال برای خرید کالا یا خدمات داشته باشیم، آنگاه می‌توانیم ارزش آن را به‌خوبی درک کنیم.

او در ادامه افزود:

در حال حاضر با ۲۵ [شرکت] فعال حوزه ارزهای دیجیتال حال حاضر جهان مشغول همکاری هستیم. قصد داریم کاری کنیم این شرکت‌ها از ابزارهای اعتباری ویزا در سیستم‌هایشان به‌راحتی استفاده کنند. در این سیستم‌ها می‌توان ارز‌های دیجیتال را به فیات تبدیل کرد و وجوه را در کیف پولی گذاشت که در هر جا که ویزا پذیرفته می‌شود، قابل استفاده باشد. این روشی برای عبوردادن این وجوه از شبکه خودمان است.

کلی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

اتفاق دیگر، توجه بانک‌های مرکزی سراسر دنیا به ارزهای دیجیتال ملی است. آنها در مراحل ابتدایی هستند و احتمالا چین در این زمینه بیشترین پیشرفت را داشته است، با این حال انتظار داریم که با بانک‌های مرکزی سراسر جهان برای توسعه ارز‌های دیجیتال مد نظر آنها همکاری کنیم و می‌توانم ببینم که در نهایت ارز‌های دیجیتال به‌شکل منظم‌تری روی شبکه ویزای ما استفاده می‌شوند.

او در تشریح صحبت‌های خود گفت:

فکر می‌کنم چند سالی تا این مرحله فاصله داریم، اما ما یقیناً هر ابزاری را که به تسهیل انتقال پول در سراسر جهان کمک کند، می‌پذیریم و می‌خواهیم که در آن نقشی کانونی داشته باشیم. من فکر می‌کنم ارزهای دیجیتال می‌تواند مخصوصا در کشور‌هایی که دارای بازار‌های نوظهور هستند نقش مهمی داشته باشد. افراد زیادی در جهان فاقد حساب و امکانات بانکی هستند و من فکر می‌کنم که این رقم حدود ۱.۷ میلیارد نفر در کره زمین باشد. این افراد در هر کشوری که باشند، در سیستم بانکداری اصلی حضور ندارند، از جمله اینکه تعدادی از این افراد اینجا در ایالات متحده هستند.

با توجه به اظهارات بالا مشخص می‌شود که وقتی مدیر‌عامل ویزا از علاقه به ارز‌های دیجیتال می‌گوید، منظور او استیبل کوین‌های پشتیبانی‌شده توسط ارز‌های فیات است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه