ویزا در نیمه اول سال جاری ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال را جابه‌جا کرده است

ویزا در نیمه اول سال جاری ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال را جابه‌جا کرده است

ویزا، غول ارائه‌دهنده خدمات پرداختی جهان، با بیان اینکه در حال حاضر با بیش از ۵۰ پلتفرم ارز دیجیتال همکاری می‌کند، اعلام کرد از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال جابه‌جا کرده است.

به گزارش کریپتو اسلیت، شرکت پرداختی ویزا اعلام کرده است که در نیمه اول سال جاری میلادی پردازش تراکنش‌های بیش از ۱ میلیارد دلار ارز دیجیتال را انجام داده است.

ویزا در جدیدترین گزارش خود نوشته است:

با توجه به هزینه‌کرد بیش از ۱ میلیارد دلاری کارت‌های ویزای متصل به ارزهای دیجیتال در نیمه اول سال ۲۰۲۱، واضح است که جامعه ارزهای دیجیتال خواهان اتصال این دارایی‌ها به شبکه جهانی ویزاست.

ویزا همچنین بر ارتباط خود با بیش از ۵۰ پلتفرم ارزهای دیجیتال ازجمله کوین بیس، بلاک‌ فای (BlockFi) و کریپتو دات کام (Crypto.com) تأکید کرد. این پلتفرم‌ها کارت‌های پرداختی مبتنی بر ویزا برای کاربران خود صادر کرده‌اند که به آنها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ارزهای دیجیتال از ۷۰ میلیون فروشگاه در سراسر جهان خرید کنند.

این کارت‌ها می‌توانند ارزهای دیجیتال مختلفی مانند بیت کوین، اتریوم و همچنین استیبل کوین‌های مبتنی بر دلار و یا دیگر ارزهای فیات را در خود جای دهند.

تراکنش‌هایی که با کارت‌های ارز دیجیتال مبتنی بر ویزا انجام می‌شود، به فیات تبدیل می‌شوند و به این ترتیب، تمامی فروشگاه‌ها امکان پذیرش این کارت‌ها را خواهند داشت.

ویزا دراین‌باره گفته است:

این برنامه‌ها فروشگاه‌ها را از پذیرش مستقیم ارزهای دیجیتال بی‌نیاز می‌کند. کاری که با جادوی پرداخت‌های بدون تماس (NFC) بدون پیچیدگی نصب دستگاه‌های پذیرش جدید یا کلیدهای رمزنگاری‌شده امکان‌پذیر می‌شود.

ویزا هم‌زمان با انتشار آخرین آمار مربوط به ارزهای دیجیتال، افزود که این شرکت به پشتیبانی از این ارزها در اکوسیستم پرداختی خود ادامه می‌دهد.

این شرکت همچنین اعلام کرد که صرافی ارز دیجیتال اف‌تی‌اِکس (FTX) را که توسط سَم بنکمن فرید (Sam Bankman Fried) اداره می‌شود به برنامه شبکه جهانی پرداخت‌های سریع خود، موسوم به «Fintech Fast Track Program» اضافه می‌کند. اف‌تی‌اکس قصد دارد حقوق ۵۰ درصد از کارکنان خود را با ارز دیجیتال باثبات یواس‌دی کوین پرداخت کند.

ویزا پیش از این نیز اطلاعیه‌های متعددی در رابطه با ارزهای دیجیتال منتشر کرده بود. این شرکت در ماه فوریه (بهمن ۹۹) اعلام کرد که امکان انجام معاملات ارزهای دیجیتال را برای برخی از بانک‌ها فراهم خواهد کرد. ویزا در ماه مارس (فروردین) هم اعلام کرده بود که برخی از تسویه‌حساب‌های خود را به‌جای ارزهای فیات با یواس‌دی کوین انجام خواهد داد.

برخی از کارشناسان این‌گونه تلاش‌های ویزا را برای پذیرش ارزهای دیجیتال توسط جریان اصلی سرمایه‌گذاران مفید می‌دانند، با این حال طرفداران تمرکززدایی معتقدند که ارزهای دیجیتال برای کار در خارج از سیستم بانکی سنتی طراحی شده‌اند. اگر این‌طور باشد، ممکن است ویزا باعث تضعیف ماهیت اصلی ارزهای دیجیتال شود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
سمانه
سمانه
۳ سال قبل

خیلی عالیه

نهنگ صبور
نهنگ صبور
۳ سال قبل

بود