اقتصاد آشفته ونزوئلا؛ حجم معاملات بیت کوین باز هم رکورد زد

اقتصاد آشفته ونزوئلا؛ حجم معاملات بیت کوین باز هم رکورد زد

با توجه به تورم ۱۰ میلیون درصدی کشور ونزوئلا، حجم معاملات بیت کوین در این کشور با بولیوار، واحد پولی ونزوئلا، نسبت به هفته‌ی گذشته افزایش یافت. آمار‌ به دست آمده بیشتر، حکایت از وضعیت اضطراری ارز رایج این کشور دارد.

به گزارش کوین تلگراف، با توجه به حجم معاملات صرافی‌های همتا‌ به‌ همتا مانند لوکال بیت کوینز Paxful ،و Bisq، از هفت روز گذشته تا ۲۰ جولای (۲۹ تیر)، حجم معاملات بیت کوین در کشور ونزوئلا به بالاترین میزان خود رسیده است. در طول این مدت، کاربران سایت لوکال بیت کوینز به تنهایی، حجم معاملات بیت کوین را به ۵۷ میلیارد بولیوار رساندند و این در حالی است که بالاترین حجم معاملات در هفته‌ی گذشته تنها ۴۹ میلیارد بولیوار بوده است.

حجم معاملات هفتگی بیت کوین و بولیوار ونزوئلا بر اساس سایت Coin Dance

گفته می‌شود که ارز رایج ونزوئلا همچنان با تورم چشمگیر ۱۰ میلیون درصدی مواجه بوده و این اتفاق سبب شده تا مردم این کشور جایگزینی برای ذخیره‌ی ارزش دارایی‌های خود پیدا کنند. مقامات رسمی این کشور راه جایگزین را استفاده از ارز دیجیتال پترو اعلام کرده‌اند اما به گفته‌ یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی آمریکایی در ماه جاری، این ارز دیجیتال یک شکست بزرگ محسوب می‌شود.

میزان حجم مبادلات ارز بولیوار ونزوئلا در سایت لوکال‌‌ بیت‌کوینز در حال افزایش و تعداد بیت کوین‌های معامله شده در حال کاهش است. ۵۷ میلیارد دلار بولیوار به ۵۷۴ بیت کوین تبدیل شده و این میزان معامله از برخی هفته‌های ابتدای سال‌ نیز کمتر است.

علاوه بر ضعیف‌تر شدن ارز ملی ونزوئلا و عدم حمایت دولت از معامله‌ی ارزهای دیجیتال، تحریم‌های دولت‌ این کشور، گریبان ارزهای خارجی را نیز گرفته است. اوایل سال جاری، ارزش تراکنش‌های مشعل لایتنینگ به ۰.۴ بیت کوین (به ارزش ۴ هزار دلار) رسید و صرف کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه