دولت ونزوئلا مذاکره با ۶ صرافی‌ ارز دیجیتال را آغاز کرد

دولت ونزوئلا مذاکره با ۶ صرافی‌ ارز دیجیتال را آغاز کرد

دولت ونزوئلا، تحت ریاست نیکولاس مادورو اعلام داشت که مذاکره با ۶ صرافی ارزهای دیجیتال را برای مبادلات ارز پترو، آغاز کرده و تمامی مجوزهای لازم برای این منظور، آماده است.

علیرغم تبلیغات گستردهٔ دولتی برای این مذاکرات، تعداد صرافی اعلام‌شده، هنوز کمتر از ۱۶ صرافی اعلام‌شده در اطلاعیهٔ اولیهٔ صادرشده است که توسط مادورو صادر شد.

ارز دیجیتال پترو، اخیراً با مشکلات زیادی ازجمله غیرقابل انتقال بودن، مواجه شده است که باوجود فشار دولت بر بانک‌ها برای استفاده از این ارز و اجبار اتباع خارجی برای پرداخت هزینه‌های گذرنامه با پترو، توسط هم‌پیمانان و شرکای اقتصادی ونزوئلا ازجمله هند و روسیه، برای مبادلات نفتی، موردقبول واقع نشده است. با این حال، دولت کماکان برای استفاده از این ارز دیجیتال دولتی، پافشاری به عمل می‌آورد.

دولت ونزوئلا مذاکره با 6 صرافی‌ ارز دیجیتال را آغاز کرد

بنا به گزارشات، شش صرافی اعلام‌شده، شامل Cave، Blockchain، Bancar، Cryptia، Antwerp coin و Criptolago می‌باشد که این صرافی‌ها، در محافل تردینگ ارزهای دیجیتال، تقریباً ناشناخته‌اند.

بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال، به دلیل تهدید تحریم‌های شدید امریکا، از مبادلات ارز پترو، اجتناب کرده‌اند. در میان دو صرافی از لیست اعلام‌شده، Antwerp coin صرافی مجاز دولتی مستقر در ونزوئلا بوده، و صرافی Cryptia علیرغم ادعای مبادله چهار ارز دیجیتال بیت کوین، اتریوم، دش و ریپل، فاقد هرگونه حجم مبادلاتی ارزهای دیجیتال می‌باشد.

با وجود گزارشات اخیر درباره تغییرات جزئی در ارز پترو که شامل وایت پیپر رسمی جدید برای این ارز می‌شود، هنوز هم مشکلات قابل‌توجهی در پذیرش و مبادله این ارز دیجیتال، وجود دارد.

منبع : Bitcoinnews
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
عباس هشمتی
عباس هشمتی
۵ سال قبل

سلام. استخراج بیت کوین در ایران قانونیه ایا ؟