درآمد ۵ میلیارد دلاری ونزوئلا از پیش فروش ارز دیجیتال پترو

درآمد ۵ میلیارد دلاری ونزوئلا از پیش فروش ارز دیجیتال پترو

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، گفت که ارز دیجیتال پترو، ذخایر پولی کشور را تقویت کرده است.

پترو، نخستین ارز دیجیتال ملی مبتنی بر منابع طبیعی، طبق آمار رسمی منتشر شده در پیش فروش اولیه خود در بیش از ۱۸۶,۰۰۰ فقره گواهی خرید، بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. فروش پترو با وجود تحریم‌های شدید بین‌المللی باعث رونق در ذخایر پولی این کشور شده است.

در نشستی که میان نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا و حزب سوسیالیست ونزوئلا برگزار شد، مادورو از موفقیت ارز دیجیتال دولتی پترو خبر داد.

 

درآمد 5 میلیارد دلاری ونزوئلا از پیش فروش ارز دیجیتال پترو

مادورو توضیح داد که درآمد حاصل از فروش پترو و سودهای آینده آن برای «هر چیزی که کشور به آن نیاز دارد» صرف خواهد شد.

طبق داده‌های منتشر شده توسط کارلوس اورگاس، سرپرست این ارز دیجیتال، بیش از ۸۳،۰۰۰ نفر از ۱۲۷ کشور، پیشنهاد خرید واحدهای این ارز دیجیتال را ارائه کرده‌اند.

پترو ارز دیجیتال مبتنی بر نفت که با هدف مقابله با تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده بر این کشور آمریکای جنوبی طراحی شده است، از ۲۰ فوریه مورد پیش فروش اولیه قرار گرفت.

مادورو قبلاً اظهار داشت که این سکه دیجیتالی با هدف تقویت حاکمیت پولی کشور، ایجاد معاملات مالی گسترده و غلبه بر موانع اقتصادی تولید می‌شود.

با استفاده از این ارز دیجیتال جدید، امکان خرید و فروش نفت خام بدون واسطه برای این کشور و سایر کشورها فراهم خواهد شد.

از سوی دیگر، وزارت خزانه داری ایالات متحده اعلام کرده است که پترو می‌تواند به منزله وابستگی با دولت ونزوئلا باشد که زیر تحریم‌های دولت آمریکاست و شهروندانی که وارد معاملات این ارز دیجیتال شوند ممکن است شامل تحریم‌ها شوند.

 

منبع: telesurtv
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه