atlasarzdigital

دولت ونزوئلا به صورت اجباری حقوق بازنشستگان را با ارز دیجیتال پترو پرداخت می‌کند !

دولت ونزوئلا به صورت اجباری حقوق بازنشستگان را با ارز دیجیتال پترو پرداخت می‌کند !

گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت ونزوئلا از حساب بازنشستگان این کشور، بولیوار برداشت کرده و به جای آن‌ ارز دیجیتال ونزوئلا یعنی پترو را قرار می‌دهد.

به‌ گزارش کاراکاس کرونیکل، شهروندان سالخورده ونزوئلایی اخیرا حقوق بازنشستگی ماهانه خود را به صورت ارز رسمی ونزوئلا دریافت کردند. سرویس کیف پول‌ آن‌ها به نام مادرلند (motherland) ابتدا اطلاعیه‌ای مبنی بر واریز 1,800 بولیوار به حساب این شهروندان ارسال کرده است. با این حال در همان روز، بازنشستگان از مادرلند پیغام مشابه دیگری با این مضمون که به حساب‌ آن‌ها پترو واریز شده است، دریافت کرده‌اند.

نکته قابل توجه اینجاست که دولت این کشور، بدون اجازه بولیوار بازنشستگان را برداشته و پس از تبدیل به پترو به کیف پول آن‌ها واریز کرده است.

دولت ونزوئلا به صورت اجباری حقوق بازنشستگان را با ارز دیجیتال پترو پرداخت می‌کند !

باتوجه به اینکه بازنشستگان ونزوئلایی زندگی خود را با این مستمری می‌گذارنند و می‌توانستند آن را با یک عملیات بانکی ساده برداشت کنند، دادن واحدهای پترو به این افراد مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

رسانه مالی کاراکس کرونیکل (Caracas Chronicles) این اتفاق را در راستای تلاش دولت برای کنترل کامل روی دارایی شهروندان دانست.

همچنین شک و شبه‌های زیادی درباره وجود یا عدم وجود دارایی‌های واقعی کافی به عنوان پشتوانه پترو وجود دارد. دولت مدعی شده که حداکثر ذخایر منابع معدنی به عنوان پشتوانه این ارز دیجیتال مبلغی بالغ بر 6 میلیارد دلار است اما هیچ‌گونه مدرکی دال بر این ادعا منتشر نشده است.

همچنین بخوانید: رسوایی دیگری برای ارز دیجیتال پترو با کپی‌برداری از پروژه دَش

با این حال، رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو قول گسترش کاربرد پترو در هر نهاد مالی را داده است. او در ماه آگوست سال جاری میلادی اعلام کرد که دولت او به دنبال بخشنامه‌ای مبنی بر پرداخت هزینه پاسپورت با پترو، این ارز دیجیتال را به بخش مستمری وارد خواهد کرد. او همچنین اکنون به دنبال ایجاد امکانی است تا نهادهای دولتی بتوانند حقوق کارمندان خود را با پترو پرداخت کنند.

تحریم‌ها و انتقادات

پس از اینکه مشخص شد ارز دیجیتال ونزوئلا می‌تواند با تحریم‌های ایالات متحده بر این کشور مقابله کند، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور ممنوعیت استفاده از ارز دیجیتال ونزوئلا را برای شهروندان آمریکایی صادر کرد. اقتصاددانان مطرح، پترو را به دلیل عدم کیفیت پول ملی این کشور رد می‌کنند و معتقدند که این موضوع حتی می‌تواند موجب ابرتورمی شدیدتر برای بولیوار شود که در نتیجه اقتصاد زخم خورده ونزوئلا را به سیاه‌چاله‌ای عمیق‌تر ببرد.

دولت ونزوئلا به صورت اجباری حقوق بازنشستگان را با ارز دیجیتال پترو پرداخت می‌کند !

یکی از اقتصاددانان برجسته منتقد پترو، استیو هنکه است. هنکه از پترو به عنوان یک چیز قلابی یاد کرد که وجود خارجی ندارد. همچنین درحال حاضر هیچگونه حمایت بین‌المللی مهمی برای برنامه‌های ارز دیجیتال ونزوئلا به عمل نیامده‌ است.

 

منبع: CCN
اشتراک
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین امتیاز
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
محمد حسین مصطفوی
محمد حسین مصطفوی
1 سال پیش

اگه اجباری باشه باعث باز خورد منفی تو جامعه میشه و مردم ونزوئلا تا صد سال آینده هم سراغ ارزهای دیجیتال نمیرن ، اجبار همیشه نتیجه نگرفتن میشه

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه دولت ونزوئلا به صورت اجباری حقوق بازنشستگان را با ارز دیجیتال پترو پرداخت می‌کند ! ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
1
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x