دولت آمریکا بیت کوین ها را ۱۰درصد ارزش امروز آن بفروش رسانده!

دولت آمریکا بیت کوین ها را  ۱۰درصد ارزش امروز آن بفروش رسانده!

وزارت دادگستری ایالات متحده سرانجام اظهار داشت که از فروش ۱۴۴،۳۳۶ بیت کوین در سال ۲۰۱۴و۲۰۱۵(۱۳۹۳و۱۳۹۴) و پس از تصاحب آن از جاده ابریشم(Silk Road) درآمدی حاصل نموده است.

این وزارتخانه همچنین بیان داشت:

“قاضی منطقه ای ایالات متحده، کاترین فارست(Katherine Forrest) امروز قانون و دستوری را تصویب نمود که ضمن آن اولبریچ(Ulbricht) ادعای خود را نسبت به این عایدات پس گرفته و این عایدات بنفع ایالات متحده مصادره شده است.”

 

چندین سال بطول انجامید تا دست آنها به این پول برسد اما با وجود این هنوز تعداد ۲۰۰،۰۰۰ سکه ام تی گاکس(MT Gox) باقی مانده که در نتیجه ورشکستگی غیر قابل دست یابی هستند.

در هر حال این سکه های گاکس در بیت کوین باقی مانده اند در حالیکه سکه های این وزارتخانه تبدیل به پول کاغذی(fiat) شده اند که تعداد ۱۴۴،۳۳۶ بیت کوین تنها به مبلغ ۵۰ میلیون دلار با نرخ میانگین ۳۳۴ دلار به ازای هر بیت کوین بفروش رسید.

با وجود اینکه در حال حاضر تعداد ۱۴۴،۳۳۶ بیت کوین ارزشی معادل ۶۰۰ میلیون دلار دارد، طی این دو سه سال ارزش دلار در مقایسه با بیت کوین بطور قابل توجهی کاهش یافته است.

آنها با ارزشی بیش از قیمتشان توسط بوروکراتها(bureaucrats) که منتظر تثبیت وضعیت قانونی بیت کوین پیش از فروششان نمانده اند، به فروش رسیدند.

اما برای هر بازنده برنده ای وجود دارد و در این مورد بدون شک تیم دراپر(Tim Draper) است که بسیاری از سکه ها را خیلی تمیز و خیلی ارزان خریداری نمود در حالیکه بیت کوین در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ بازار کاهش تقریبا ۱۵۰ دلاری خود را تاب آورد و آن را از سر گذراند.

ارزش بیت کوین های وی نسبت به زمانی که سکه ها را خریداری نمود ده برابر افزوده شده و این همه تنها طی دو سال روی داده است. با وجود اینکه خرید نامطلوبی به نظر نمی رسد اما مالیات دهندگان مشکوک ایالات متحده از این خریدی که به تصور آنها بسیار نامطلوب می باشد، مسرورند.

دولت آمریکا بیت کوین ها را  10درصد ارزش امروز آن بفروش رسانده!

همچنین مشخص نیست که آیا در حال حاضر این پول بعنوان بازپرداخت به مالیات دهندگان ایالات متحده بازگردانده شده است یا خیر؟ و اینکه مشخص نیست وزارت دادگستری ایالات متحده با مبلغ ۵۰ میلیون دلار چه خریداری کرده است؟

اما آنچه که ما از آن اطمینان داریم این است که هیچکس از چیزی که هم اکنون قطعا یک تصمیم نامطلوب می باشد، خشنود نخواهد شد زیرا برای مالیات دهندگان امروز معادل ۵۵۰میلیون دلار هزینه داشته.

آنها می توانستند میانگین را در نظر بگیرند و با طمأنینه وارد بازار فروش شوند نه اینکه همه را یکجا بفروش برسانند. با وجود این همه شتاب برای فروش خوب است بدانید  آنها حتی حقوق قانونی مالکیت خود را به ثبت نرسانده بودند.

شتاب برای فروش منجر به کاهش ارزش بیت کوین در آن زمان شد در نتیجه فروش آنها تنها از ارزشی معادل ۱۰ درصد برخوردار شد و البته در یک نمودار زمانی متفاوت داستان می توانست بگونه ای دیگر رقم خورد. اما هنگامیکه که شما ۲۰،۰۰۰ بیت کوین را بجای ۲،۰۰۰ بیت کوین طی یک سیر بفروش می رسانید  قیمت موقتا و ظاهرا کاهش میابد و عرضه و تقاضا است که عامل این مسئله می باشد.

پس ما را ببخشید که بر این تصور هستیم که آنها از این بابت عصبی هستند و با کاهش قیمت(انتشار اخبار منفی برای مردم) میخواهند اندکی از آلام خود کم کنند. اما خواست آنها تنها به این منجر می شود که وضعیت مالیات دهندگان ۹۰درصد بدتر از حال شود(باعث افزایش قیمت می شوند).

و در عین حال هیچکس سوالی در این مورد مطرح نمی کند و هیچ پژوهشی در خصوص چیزی که ما اکنون بر این باوریم که یک تصمیم وحشتناک محسوب می شود صورت نمی گیرد. اما آنها هنوز هم درخواست عرضه اولیه سکه(ICO) مطابق با مقررات صادره را دارند و قوانینی را برای ثروتمندان و سایر افراد جامعه اعمال می کنند.

 

 

 

 

نظر شما درباره این اقدام دولت آمریکا چیست؟ ضرر های بزرگ دیگر این صنعت مربوط به چه مواردی بوده؟ نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

 

 

 

 

منبع: trustnodes
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه