پرسش اجباری وزارت بازرگانی آمریکا از شرکت‌های خدمات مالی: آیا فعالیت برون مرزی مرتبط با ارزهای دیجیتال دارید؟

پرسش اجباری وزارت بازرگانی آمریکا از شرکت‌های خدمات مالی: آیا فعالیت برون مرزی مرتبط با ارزهای دیجیتال دارید؟

اداره بررسیِ تحلیلی نقل و انتقالات مالی (BEA) در آمریکا، وابسته به وزارت بازرگانی این کشور، طرحی را ارائه کرده است که به واسطه آن ملزومات جدیدی در نحوه بررسی تراکنش‌های مالی اجرایی خواهد شد. بر طبق این طرح، تمام شرکت‌های فعال در حوزه خدمات مالی موظفند اعلام کنند که آیا خدمات برون مرزی مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده‌اند یا نه.

به گزارش کوین دسک، در صورت اجرایی شدن این طرح، وزارت بازرگانی آمریکا اطلاعات آماری دقیق‌تری را در خصوص فعالیت‌های برون مرزیِ ارزهای دیجیتال بدست خواهد آورد. در این طرح تغییراتی در پرسشنامه BEA ایجاد می‌شود. این پرسشنامه (BE-180) که پر کردن آن برای طرفین ضروری است، هر پنج سال یکبار میان کسب‌وکارهای مالی توزیع می‌شود.

کارگزاری‌ها، شرکت‌های خصوصی سرمایه‌گذاری، ارائه‌دهندگان خدمات امانتداری یا نگه‌داری سرمایه، مشاورین مالی و دیگر بخش‌هایی که طبق قوانین اقتصادی آمریکا در حوزه خدمات مالی فعالیت می‌کنند، تحت تاثیر تغییرات جدید قرار خواهند گرفت. طبق برآورد BEA، چیزی در حدود ۷,۰۰۰ شخص حقیقی و حقوقی مختلف ملزم به پر کردن این پرسشنامه خواهند بود.

در بخشی از طرح تغییر این قانون آمده است:

BEA یک سوال دیگر را نیز به فهرست خود اضافه می‌کند و از پاسخ‌دهندگان می‌خواهد تا انجام یا عدم هر گونه خدمات مالیِ برون مرزی در حوزه ارزهای دیجیتال را در دسته‌بندی‌های مشخص‌شده وارد کنند.

به گفته کریستوفر استین (Christopher Stein)، مسئول بخش تحلیل و بررسی‌های BEA، در جواب این سوال، اطلاعات همه تراکنش‌ها خواسته نمی‌شود. به عنوان مثال یک کارگزاری، تنها موظف است عنوان کند که معاملاتی در حوزه ارزهای دیجیتال، در خارج از خاک ایالات‌متحده، صورت داده یا خیر؛ اطلاعات دیگر نظیر مبلغ تراکنش‌ها و … مورد نیاز نخواهد بود. استین در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

هدف ما جمع‌آوری داده‌هایی در خصوص ارزهای فیزیکی نیست. به دنبال جمع‌آوری داده‌های دلاری برای این خدمات‌دهندگان نیستیم. مثلا فقط بر روی این مسئله تاکید داریم که کارمزد دریافت‌شده توسط کارگزاری در یک نقل و انتقال ارزهای دیجیتال، برای پیش برد اهداف این تحلیل و بررسی کافی باشد.

آخرین باری که پرسشنامه BE-180 بین کسب‌وکارهای مختلف توزیع شد، خبری از ارزهای دیجیتال و معاملات مرتبط با آنها در آن نبود؛ با این حال به گفته استین، این نوع ارزها بخشی از اهداف این پرسشنامه را تشکیل می‌دادند.

ارزهای دیجیتال حوزه‌ای جدید و در حال پیشرفت در بازار خدمات مالی هستند. چنین برنامه‌هایی این فرصت را ایجاد می‌کند که اطلاعات بیشتری در خصوص شفاف‌سازی ملزومات مورد نیاز برای این پرسشنامه بدست آوریم.

در توضیح ارائه‌شده برای تغییرات آمده است که اجرای آنها باعث می‌شود BEA بیش از پیش همسو با دستورالعمل‌های بین‌المللی حرکت کند. از این داده‌ها به منظور بررسی ارائه‌دهندگان خدمات مالی در آمریکا، افزایش تبادلات و کمک به کسب‌و‌کارهای آمریکایی برای برآورد فرصت‌های پیش رو در بازار استفاده خواهد شد.

این تغییرات از ۲۷ آوریل ۲۰۲۰ (۸ اردیبهشت ۱۳۹۹) برای دریافت نظرات متخصصین و عموم در جلساتی بررسی خواهند شد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه