طرح عجیب توانیر: فارم‌های استخراج غیرقانونی را لو بدهید و ۱۰ میلیون ‌تومان جایزه بگیرید!

طرح عجیب توانیر: فارم‌های استخراج غیرقانونی را لو بدهید و ۱۰ میلیون ‌تومان جایزه بگیرید!

مدیرعامل شرکت توانیر از برنامه جدی این شرکت برای شناسایی مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال خبر داد و گفت: به کسانی که در شناسایی این مراکز کمک کنند و گزارشی از وجود مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال بدهند، ۱۰میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از تسنیم، محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر، در جمع خبرنگاران اظهار داشت:

واحدهای تولید پراکنده برق که تقاضای خود را به‌صورت رسمی جهت احداث و سرمایه‌گذاری ارائه کرده بودند و براساس مطالعات فنی، اقدام به احداث نیروگاه تولید پراکنده کرده‌اند، قرارداد خرید تضمینی برق به‌مدت ۵ سال دارند، اما برای نیروگاه‌هایی که قرارداد خرید تضمینی پنج‌ساله آنها تمام شده و یا واحدهای متفرقه هستند، با این واحدها قرارداد ۴ ماهه منعقد می‌شود و در ۴ ماه گرم سال، برق را به‌قیمت ۵ برابر قیمتی که از مردم دریافت می‌کنیم، از این نیروگاه‌های تولید پراکنده خریداری می‌کنیم و این اقدام نیز موجب مشارکت تعداد زیادی از مالکان واحدهای تولید پراکنده شده است.

وی افزود:

نیروگاه‌های تولید پراکنده از شرکت توانیر مطالبات معوقی دارند که فقط در ماه گذشته بیش از ۵۰ میلیارد تومان بابت این مطالبات پرداخت شد و پرداخت بقیه مطالبات آنها نیز در دستور کار قرار دارد.

متولی زاده در خصوص وضعیت تولیدکنندگان ارز دیجیتال در کشور گفت:

کسانی که در چارچوب قانون مراجعه کرده و درخواست انشعاب قانونی کرده‌اند، با آنها بر اساس تعرفه‌های مناسبی که وزارت نیرو تعیین کرده و برای ۴ ماه از سال بیشتر و برای ۸ ماه از سال بسیار کمتر است، قراردادهایی منعقد شده و انشعاب برق به آنها واگذار شده است.

وی ادامه داد:

در حال حاضر به‌اندازه ۴۰۰ مگاوات قرارداد قانونی با تولیدکنندگان ارز دیجیتال داریم اما برای آن دسته از فعالان این صنعت که قانون‌گریز هستند و نمی‌خواهند با انشعاب قانونی اقدام به‌تولید ارز دیجیتال کنند، با استفاده از اختیارات قانونی، اقدام به شناسایی و تعطیلی این مراکز می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه تا امروز ۱,۱۰۰ مرکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال در کشور شناسایی و تعطیل شده‌اند، گفت:

به کسانی که در شناسایی این مراکز کمک کنند و گزارشی از وجود مراکز غیرقانونی تولید ارز دیجیتال بدهند، ۱۰میلیون تومان پاداش داده می‌شود.

متولی زاده، همکاری مشترکان را شرط جلوگیری از بروز خاموشی‌ها در تابستان امسال دانست و گفت:

در سال گذشته با ۱۲۰هزار مشترک با امضای توافق‌نامه‌هایی در جهت مدیریت مصرف برق همکاری داشتیم و امسال این تعداد به ۲۵۰هزار مشترک رسیده که با امضای توافق‌نامه همکاری، در جهت مدیریت مصرف برق مشارکت دارند.

وی افزود:

در سال جاری در برخی روزها تا ۴,۰۰۰ مگاوات با همکاری مشترکان، مدیریت مصرف و کاهش پیک داشته‌ایم، این جابه‌جایی پیک درحالی است که شاهد رشد ۱۰.۶ درصدی برق در صنایع بزرگ کشور هستیم و به هیچ‌وجه جابه‌جایی پیک به کاهش تولید منجر نشده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

55 دیدگاه
تیس
تیس
۳ سال قبل

سلام
کسانی که ماینر خانگی دارند چطور؟!
اونام جزو این ده میلیون جایزه قرار میگیرند؟!,

مهدی yjc
مهدی yjc
۳ سال قبل

من 8 مکان استخراج رمز ارز بزرگ رو میدونم .ولی کی میخاد به من پول بده ها هیچکس همه حرفهاشون الکیه

حامد
حامد
۴ سال قبل

ترویج ادم فروشی

Babak Baki
Babak Baki
۴ سال قبل
پاسخ  حامد

واقعا جای تاسف داره. آدم فروشی رو هم ترویج میدن

ارش شهری
ارش شهری
۴ سال قبل

خاج اقا پیک

mosani
mosani
۴ سال قبل

اونی که داره استخراج میکنه پیشنهاد بهتری میتونه بده
نیم بیت میده به طرف دیگخ خیالشم راحته
البته اگه طرفش ... باشه اخاذی میکنه بااین شرایط که خودش ضرر میکنه
پس کسی که فارم داره میتونه پیشنهاد بهتری بدی
یه مبلغی میذاشت که فایده داشته باشه
10میلیون الان بااین شرایط پولی نیست

Amir hossein
Amir hossein
۴ سال قبل

یعنی چی آره وقتی ماینر هست دیگه چرا وارد کنم خب خیلی راحت ۱۰تومن میدن ارز رو از کشور خارج میکنن پولمون بی ارزش میشه و اونا پولدارتر هه

unknown demon boy
unknown demon boy
۴ سال قبل

تا سال بعد خیلی ها خود به خود جمع میکنند بخاطر تغییر الگوریتم ها و سختی های شبکه ولی این طرح فقط باعث به جون هم انداختن مردم میشه

سعید
سعید
۴ سال قبل

خب پس من الان یه فارم بهتون لو میدم : فارمی که یکی از سوله های محوطه صدا و سیما ست .برید بگیرید جایزه منم یادتون نره.

ناشناس
ناشناس
۴ سال قبل

ای بابا ادم فروشی مگه مردم که چهارتا دستگاه دارن تو خونه و پول برق هم میدن فروختن دارن خدایی برید اون گردن کلفت آقا زاده رو بگیرید که تو سوله های شهرک صنعتی سه چها هزارتا ناینر تعبیه کردن

مجتبی
مجتبی
۴ سال قبل

نیروگاهای dg دارن توی ایران ورشکسته میشن اگه اجازه میدادن وقوانین عجیب و قریب وضع نمیکردن کل ماینرهای ایران را برقشون را میتونستن تامین کنن ولی افسوس که از این فرصت استفاده نمیشه وبا بی تدبیری جلوی رونق اقتصادی کشور را میگیرن