اوکراین هم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را رهگیری خواهد کرد

اوکراین هم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را رهگیری خواهد کرد

طبق ادعای یکی از مدیران اجرایی شرکت کریستال بلاک چین (.Crystal Blockchain B.V)، هفته گذشته، وزارت تحول دیجیتال اوکراین با این شرکت توافق‌نامه‌ای برای پروژه پایش دارایی‌های دیجیتال امضا کرد. کریستال بلاک چین، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بیت فیوری (Bitfury) است که داده‌های ارزهای دیجیتال را رهگیری می‌کند.

به گزارش کوین دسک، مارینا کاستوا (Marina Khaustova)، مدیر ارشد اجرایی در شرکت کریستال می‌گوید که مقامات وزارت تحول دیجیتال که بر تحولات حوزه فناوری و دیجیتالی اوکراین نظارت دارند و با وزارت دارایی همکاری می‌کنند، از نرم‌افزار این شرکت برای رهگیری مبادی تراکنش‌های مشکوک ارز دیجیتال استفاده خواهند کرد.

پیش‌تر مقامات وزارت دارایی اوکراین اعلام کرده بودند که مطابق دستورالعمل‌های ضدپولشویی (AML) و قوانین سال ۲۰۱۹ اوکراین، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با ارزش بیش از ۱,۲۰۰ دلار را رهگیری خواهند کرد.

بااین‌حال، کاستوا می‌گوید:

این توافق‌نامه، محدود به دسترسی به ابزارهای اِعمال قانون نیست.

به‌گفته کاستوا، مقامات وزارت تحول دیجیتال، به‌رغم سخت‌گیری در اعمال مقررات ضدپولشویی در حوزه‌ ارزهای دیجیتال، مشتاق رایزنی و هم‌فکری درباره توسعه قوانین و مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال هستند.

در بیانیه مطبوعاتی این وزارت‌خانه آمده است:

هدف اصلی از این همکاری، شکل‌گیری و قانونی‌شدن هرچه‌ سریع‌تر بازار دارایی‌های دیجیتال در اوکراین است.

این وزارت‌خانه، درخواست رسانه‌ها را برای تشریح بیشتر جزئیات این توافق‌نامه، بی‌پاسخ گذاشته است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
Hamidreza Hoseini
Hamidreza Hoseini
3 سال قبل

چطور رهگیری میشه. یعنی ip رو رهگیری میکنن؟

بهزاد ناصرفلاح
بهزاد ناصرفلاح
3 سال قبل

سلام، همونطور که توی خبر گفته شده، تراکنش‌هایی که از یک سقفی بیشتر هستند باید به مراجع مربوطه گزارش بشوند. لایه بعدی ره‌گیری مربوط به صرافی‌ها و پلتفرم‌هایی هست که ارزهای دیجیتال در آنها نقد می‌شوند.