قدرتمندترین پول‌های دنیا در سال ۲۰۱۹ از نظر سهم ذخایر ارزی

قدرتمندترین پول‌های دنیا در سال ۲۰۱۹ از نظر سهم ذخایر ارزی

منظور از ذخایر ارزی، میزان ارز خارجی است که توسط یک کشور نگهداری می‌شود. در اینفوگرافیکی که در این پست تهیه کرده‌ایم میزان سهم هر ارز از ذخایر ارزی جهان را مشاهده می‌کنید.

قدرت ارزهای جهان

طبق اینفوگرافیک بالا، دلار و یورو روی هم رفته حدود ۸۰ درصد ذخایر ارزی دنیا را تشکیل می‌دهند که دلار آمریکا با ۶۱ درصد سهم از این میزان، قدرتمندترین ارز جهان از لحاظ ذخایر ارزی است. پس از دلار و یورو، ین ژاپن، پوند انگلیس و رنمینبی چین در رده های بعدی جای می‌گیرند. در حالی که چین حجم بالایی از تجارت جهانی را به خود اختصاص می‌دهد فقط ۲ درصد از سهم ذخایر ارزی جهان در اختیار پول ملی این کشور است. این آمار را صندوق بین‌المللی پول منتشر کرده است.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
فریبرز
فریبرز
4 سال قبل

واحدول چین یوهان هست...این واحد رو از کجا اوردین؟

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  فریبرز

سلام خیر دوست عزیز
واحد پول رسمی چین رنمینبی هستش و یوان غیررسمیه

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%86%D9%85%DB%8C%D9%86%D8%A8%DB%8C

نباید کامنت میذاشتم
نباید کامنت میذاشتم
4 سال قبل

نباید اصلا کامنت میگذاشتم ( چون که 1.کمتر کسی پیدا میشه که اندازه واقعی هرچیزی رو بدونه و 2. سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن) اما اگه اینو نگم مطمئنم که هیشکی اعم از ادمین های سایت یا بقیه اینو نمیدونن ( البته بعد از گفتن من همه دانشمند از آب درمیان اینو میدونم)
هر برگ اسکناس مطابق با ارزشی که داره معناش تعهد دولت در قبال کسیه (شخص حقیقی یا حقوقی مثل شرکت ها یا دولت ها) که اون برگ اسکناس رو در تصرف خودش داره. حجم زیاد از یک نوع ارز در دنیا به معنای تعهد زیاد دولت صادر کننده اون ارزه. تعهد یعنی بدهی یعنی دین. هرچقدر میزان یک ارز در دنیا زیاد باشه دولت صادرکننده اون ارز به مردم دنیا مقروض تره. در واقع نمودار اینفوگرافیگ بالا نمودار مصیبت کشورهای نشون داده شده هست که خواه ناخواه روزی به فروپاشیشون منجر میشه. این نمودار میگه دولت آمریکا بدهکارترین دولت دنیاست. اما شاید با زور و قلدری یا با حیله و فریب بخواد این بدهی هاش رو تا سالیان سال ماس مالی کنه همون طوری که از دهه 60 میلادی تا الان این کار رو کرده اما تا کجا میخواد این مسیر رو ادامه بده؟
شما برای سنجش قدرت و توان مالی یک دولت باید از یک معیار صحیح تر استفاده کنید. یکی از این معیارها اینه که باید دید کدام کشور بیشترین طلب رو از بقیه داره. یعنی مثلا آمریکا که حدود 62 درصد ارزش پول های دنیا رو به بقیه بدهکاره، کدوم کشور بیشترین طلب رو از آمریکا داره؟ یعنی ذخایر دلار کدوم کشور از بقیه بیشتره؟ کشورهایی مثل چین و عربستان ذخایر دلاری زیادی دارند و البته کشورهای دیگه ای هم هستند. به خاطر همینه که آمریکا با ترفندهای مختلف سعی در پیچوندن کشورهایی مثل چین یا عربستان داره. با هر کدومشون به یک شیوه ای میخواد دینش رو هوتوتو کنه... قبلا آمریکا بارها این کارها رو کرده و باز هم خواهد کرد اما هر بار هم در باتلاق بیشتر فرو میره. اقتصاددانان بزرگ دنیا شروع یک بحران بسیار بزرگ مالی جدید در دنیا رو در طی همین سال های نزدیک پیش رو ، پیش بینی کردن. بدهی های آمریکا فقط این حدود 7 تریلیون دلار تنها نیست بلکه نزدیک به 17 تریلیون دلار دیگه هم بدهی ملی داره. پس احتمال داره که هر اوجی یک سقوطی هم داشته باشه به خصوص اگر حباب باشه.
ولش کنید ... چرا اصلا من این خذعبلاتو میگم؟ خوش باشید آقا...

محمد
محمد
4 سال قبل

عزیز چرا واقعیتا رو نمیگی.همه میدونن ریال ایران یکی از با ارزش ترین ارزهای جهانه. لطفا اصلاح بفرما زشته

هایزنبرگ
هایزنبرگ
4 سال قبل

غلط کرده زخایرش زیاده ، ثبات نداره اصلا دلار ،یه روز سه هزار تومانه فردا هجده هزار تومان پس فرداش دوازده هزار
عرضه ندارن دلارشونو ثابت نگه دارن ?

احسان
احسان
4 سال قبل

والا با این نوناشون :)

امید
امید
4 سال قبل
پاسخ  احسان

والا تازه دورش خمیره وسطش سوخته:D