پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

با ورود تهاجمی خریداران در سطوح پایین‌تر اصلاحی قیمت بیت کوین و گروهی از آلت کوین‌ها، احتمال دیده‌شدن و آزمایش مجدد سقف‌های اخیر آن‌ها خواهد داشت.

به‌گزارش کوین‌تلگراف، طبق تحقیقات شرکت تحلیلی آرکین ریسرچ (Arcane Research)، در حین افزایش قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۰، قراردادهای آتیِ باز ثبت شده در بازار بورس کالاهای شیکاگو (CME) به عدد ۱.۱۶ میلیارد دلار رسیده است که آن را به بزرگ‌ترین بازار معاملات آتی بیت کوین در جهان تبدیل کرده است. این امر نشان می‌دهد که سرمایه گذاران نهادی نسبت به اصلاح شدید اخیر قیمت بیت کوین بی‌اعتنا هستند.

گاگنهایم پارتنرز (Guggenheim Partners)، شرکت مشاور و سرمایه‌گذار در خدمات مالی با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار، به جدیدترین و بزرگ‌ترین موسسه وال‌استریت تبدیل شده که قصد سرمایه‌گذاری در بیت کوین را دارد. گوگنهایم برای تأمین حداکثر ۱۰ درصد از ارزش خالص دارایی صندوق فرصت های کلان خود در بیت کوین از طریق صندوق Grayscale Bitcoin Trust به دنبال نقض کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) است. این صندوق در حال حاضر ۵.۳ میلیارد دلار دارایی دارد، از این رو گوگنهایم ممکن است ۵۰۰ میلیون دلار یا بیشتر بیت کوین خریداری کند.

افزایش اشتیاق سرمایه‌گذاران سازمانی حتی زمانی که قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود نزدیک شده است، نشان‌دهنده‌ی اطمینان آنها از روند بلند مدت این دارایی دیجیتال است. رائول پال (Raoul Pal)، مدیرعامل کنونی ریل ویژن (Real Vision) و سرمایه‌گذار کلان، طی مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف گفته است که محافظه‌کارانه‌ترین هدف بیت کوین، قیمت ۱۵۰،۰۰۰ دلار تا نوامبر سال۲۰۲۱ میلادی است. او همچنین اضافه کرده است که اگر مقدار زیادی از سرمایه‌های سازمانی و نهادها به فضای ارزهای دیجیتال تزریق شود، قیمت بیت کوین حتی می‌تواند تا ۲۵۰،۰۰۰ دلار نیز افزایش یابد.

عوامل فاندامنتالی و دراز مدت ارزهای دیجیتال همچنان در حال بهبود است، اما ممکن است در کوتاه مدت، قیمت کاهش یابد. احتمالاً سرمایه‌گذاران به هر افت قیمت نیز به‌عنوان فرصت خرید نگاه خواهند کرد. به سراغ تجزیه و تحلیل نمودار پنج ارز دیجیتال زیر می‌رویم تا فرصت‌های بالقوه را شناسایی کنیم.

در یک روند صعودی پرقدرت، خریداران معمولاً با ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) به بازار ورود می‌کنند. فتیله‌ی بلند شمع‌‌ها (کندل) روزانه در ۲۶ و ۲۷ نوامبر، نشان‌دهنده ورود پرقدرت این گروه در ریزش‌ها است.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود برتری خریداران را می‌رساند. با توجه به اینکه این گروه قیمت بیت کوین را به بالای سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی ریزش اخیر هدایت کرده‌اند، احتمال ادامه روند رشد قیمت تا ۱۹,۸۰۰ دلار و در نهایت سطح جادویی ۲۰,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت. نقض این مقاومت موجب شروع موج بعدی صعودی حرکت خواهد شد. این دیدگاه صعودی با چرخش قیمت از سطوح فعلی و ریزش به زیر ۱۷,۵۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

نمودار چهارساعته نشان می‌دهد که قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در تصویر) در ۱۸,۲۱۰.۷۷ دلار حرکت کرده که سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی نیز در نزدیکی همین سطح قرار گرفته است.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۱۷,۵۰۰ دلار هدایت کنند، احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۱۶,۴۰۰ دلار وجود خواهد داشت. با ورود دوباره خریداران در این ناحیه، احتمال نوسانات عرضی قیمت به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت. در طرف مقابل سناریوی صعود قیمت تا ۲۰,۰۰۰ دلار به دلایل مذکور در بالا محتمل‌تر خواهد بود.

اتریوم (ETH)

فتیله‌ها بلند شمع‌های (کندل) قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه نشان می‌دهد که خریداران با ریزش قیمت تا سطح شکسته‌شده (بریک اوت) در ۴۸۸.۱۳۴ دلار، با قدرت به بازار ورود کرده‌اند. این نشان‌دهنده این است که احساسات بازار همچنان مثبت باقی مانده‌ است.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود برتری خریداران را می‌رساند. البته مسیر قیمت تا هدف ۶۲۵ دلار، با سطوح مقاومتی متعددی رو‌به‌رو است. اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کرده و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) در ۵۲۰ دلار حرکت کند، احتمالاً سطح ۴۸۲ دلار بار دیگر دیده خواهد شد.

در طرف مقابل، با توجه به هدایت قیمت به بالای مقاومت ۵۶۹.۰۱۹ دلار توسط خریداران، احتمال رشد آن تا ۶۲۲.۸۰۷ دلار ممکن خواهد بود. شکست قیمت به بالای این سطح نیز به‌معنی شروع موج بعدی حرکت صعودی قیمت خواهد بود که می‌توان آن را تا ۸۰۰ دلار نیز پرتاب کند.

اگر قیمت از سطوح فعلی چرخش کرده و به زیر ۵۲۰ دلار حرکت کند، احتمال ریزش آن تا ۴۸۲ دلار تشدید خواهد شد. به هر حال احتمال رشد قیمت تا ۵۹۲.۶۷۴ دلار و در بالای آن تا ۶۲۲.۸۰۷ دلار، به دلیل شکسته‌شدن مقاومت ۵۶۹.۰۱۹ دلار، بیشتر خواهد بود

تثبیت شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای ۶۰، بازگشت خریداران را نوید می‌دهد. اما اگر این شاخص دوباره به زیر این سطح حرکت کند، احتمال نوسانات عرضی قیمت به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت.

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در ۲۶ نوامبر تا سطح ۰.۱۱۹۹۸۴۵ دلار اصلاح قیمتی داشته است. این ناحیه کمی در بالای سطح اصلاحی ۷۸.۶ درصد فیبوناچی در ۰.۱۱۷۳۰۶۳ دلار قرار گرفته است. در اغلب مواقع، چنین ریزش پرقدرتی احتمال ادامه روند صعودی قیمت را کاهش خواهد داد.

به‌هرحال، فتیله‌های بلند شمع روزانه قیمت طی ۲۶ الی ۲۸ نوامبر و جهش آن، برگشت خریداران را در سطوح پایین‌تر نوید می‌دهد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در نزدیکی اشباع خرید نیز برتری این افراد را نشان می‌دهد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۰.۱۸۲۶۳۱۵ دلار شوند، احتمال شروع موج بعدی صعودی قیمت تا ۰.۲۱۲۹ دلار و در بالای آن تا ۰.۲۳۵ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل با چرخش قیمت به‌سمت پایین از مقاومت ۰.۱۸۲۶۳۱۵ دلار، احتمال نوسانات محدود قیمت به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود برتری خریداران را می‌رساند. در وضعیت فعلی این افراد برای هدایت قیمت به بالای مقاومت ۰.۱۷۵ دلار، تلاش خواهند کرد. در چنین شرایطی احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۰.۱۸۲۶۳۱۵ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل اگر قیمت از این مقاومت به سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسانات عرضی قیمت به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت. شکست قیمت به زیر میانگین‌های متحرک نیز به‌معنی بازگشت خرس‌های بازار خواهد بود.

استلار (XLM)

اصلاح قیمت استلار از سقف اخیر خود در ۰.۲۳۱۶۵۵ دلار در ۲۵ نوامبر، تنها به‌مدت یک روز به طول انجامیده است. این امر نشان‌دهنده این است که خریداران با توجه به انتظار صعود قیمت به‌سمت اهداف بالاتر، در ریزش‌های قیمت با قدرت وارد بازار شده‌اند.

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه بیشینه خرید خود، نشان از برتری خریداران دارد. این افراد اهداف خود را با توجه به رشد ۲۲.۸۳ درصدی قیمت در ۲۷ نوامبر، نشان داده‌اند. اگر قیمت به بالای ۰.۲۳۱۶۵۵ دلار هل داده شود، احتمال شروع موج صعودی بعدی قیمت وجود خواهد داشت. ایستگاه بعدی قیمت که باید به آن توجه داشت، سطح ۰.۲۹۳۳ دلار خواهد بود. به‌هر‌حال، فروشندگان نظری متفاوت داشته و در تلاش برای به تاخیر انداختن روند صعودی در ناحیه مقاومتی ۰.۲۲ الی ۰.۲۳۱۶۵۵۵ دلار تلاش خواهند کرد.

خریداران در تلاش برای هدایت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) هستند. با جهش قیمت از این حمایت دینامیک، خریداران به‌منظور هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال دیده‌شدن دوباره سطح ۰.۲۳۱۶۵۵ دلار وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) هدایت کنند، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در تصویر) وجود خواهد داشت. در چنین شرایطی احتمال ورود قیمت به فاز تحکیم درون مثلث متقارن به‌مدت چند روز وجود خواهد داشت. با ریزش قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۰.۱۴۰ الی ۰.۱۴۵ دلار، برتری به‌نفع فروشندگان خواهد بود.

نِم (XEM)

قیمت نِم در ۲۵ نوامبر در بالای مقاومت ۰.۱۶۹۰۶۵۵ دلاری خود بسته شده است. فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه بیان‌گر ذخیره سود به‌دست خریداران است. این حرکت در نهایت منجر به ریزش سریع قیمت در ۲۶ نوامبر شده است.

همان‌طور که در فتیله کندل‌ها مشخص است، خریداران با ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) در ۰.۱۴۷ دلار، بار دیگر به بازار وارد شده‌ و قیمت را به بالای مقاومت بالاسری هدایت کرده‌اند. قیمت در دو روز گذشته در بالای سطح ۰.۱۶۹۰۶۵۵ دلار تثبیت شده است، اما خریداران با سطح مقاومت قیمت در ۰.۱۹۰ دلار روبه‌رو هستند.

فروشندگان نیز در تلاش برای پایین آوردن دوباره قیمت به زیر ۰.۱۶۹۰۶۵۵ دلار هستند، در صورت موفقیت، ادامه ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA ۲۰ خط آبی در تصویر) ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر گاوهای بازار موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۰.۱۹۰ الی ۰.۲۱۲۲ دلار شوند، موج بعدی صعودی قیمت می‌تواند آن را تا ۰.۲۷۵ دلار نیز پرتاب کند.

خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از قیمت در حمایت کلیدی ۰.۱۶۹۰۶۵۵ دلار هستند. اگر قیمت از این سطح جهش کند، خریداران برای هدایت قیمت به بالای روند نزولی تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال رشد قیمت تا ناحیه مقاومتی ۰.۲۰۳ الی ۰.۲۱۲۲ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۰.۱۶۹۰۶۵۵ هدایت کنند، احتمال ادامه ریزش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره (SMA ۵۰ خط قرمز در تصویر) ممکن خواهد بود. شکست قیمت به زیر این سطح، احتمال دیده‌شدن دوباره حمایت ۰.۱۴۲۸۵۱۲ دلار را افزایش خواهد داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه