تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا با آغاز ماه نوامبر روند صعودی سرعت می‌گیرد؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ آیا با آغاز ماه نوامبر روند صعودی سرعت می‌گیرد؟

با آغاز ماه نوامبر و نزدیک‌ترشدن به پایان سال ۲۰۲۱، بسیاری از تحلیل‌گران از احتمال تسریع روند صعودی صحبت می‌کنند. در حالی که بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته نوسانات چندانی نداشته است، پولکادات و برخی از آلت کوین‌های دیگر با ثبت جهش‌های بزرگ همراه بودند و در مواردی شاهد رکوردشکنی آنها بودیم. داده‌های درون‌زنجیره‌ای نیز نشان می‌دهد که حجم بیت کوین‌های صرافی‌ها به کمترین میزان در ۳ سال گذشته رسیده است که خود نشانه‌ای مثبت تلقی می‌شود.

آیا اتریوم توانایی بالا کشیدن قیمت مابقی آلت کوین‌ها را خواهد داشت یا همچنان بیت کوین نقش بازیگر اصلی این جریانات را بازی می‌کند؟ با بررسی ۱۰ ارز برتر بازار از نظر ارزش بازار به‌دنبال پاسخ برای این پرسش هستیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین روز یک‌شنبه از خط مقاومت الگوی پرچم سقوط کرد، ولی خریداران اجازه تثبیت آن در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۹,۸۷۶ دلار را ندادند؛ این مسئله نکته‌ای مثبت است چراکه نشان می‌دهد خریداران در کف قیمت اقدام به خرید می‌کنند.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

بسته‌شدن قیمت در بالای خط مقاومت الگوی پرچم صعودی را تکمیل می‌کند. پس از تکمیل‌شدن این الگو بیت کوین می‌تواند تا اوج تاریخی ۶۷,۰۰۰ دلار جهش کند. این احتمال وجود دارد که این سطح به‌عنوان یک مقاومت پراهمیت و سنگین عمل کند و شکسته‌شدن آن می‌تواند باعث رشد تا هدف ۸۹,۴۷۶.۱۲ دلاری شود.

میانگین‌های متحرک شیبی رو به بالا دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد دست بالاتر از آن خریداران است. اولین نشانه از ضعف هم بسته‌شدن قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خواهد بود. این اتفاق می‌تواند جرقه کاهش تا خط حمایت الگو باشد.

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را در زیر الگو تثبیت کنند، احتمال تشدید فشار نزولی وجود دارد. این اتفاق ممکن است به کاهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۵۳,۱۱۵ دلار ختم شود.

 • مقاومت‌ها: ۶۷,۰۰۰ – ۸۹,۴۷۶.۱۲
 • حمایت‌ها: ۵۹,۸۷۶ – ۵۳,۱۱۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

شادو بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که خریداران با قدرت در کف اقدام به خرید کرده‌اند. خریداران از ابتدای ماه گذشته میلادی اجازه سقوط به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴,۰۴۲ دلار را نداده‌اند که بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت اتریوم را به بالای مقاومت ۴,۴۶۰.۴۷ دلاری برسانند، این ارز دیجیتال می‌تواند روند صعودی خود را ادامه دهد. در این صورت احتمال جهش تا مقاومت روانی ۵,۰۰۰ دلاری وجود خواهد داشت. انتظار می‌رود در این سطح شاهد مقاومت سنگینی از سوی فروشندگان باشیم.

در سوی دیگر، اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، خریداران تلاش خواهند کرد اتریوم را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این سطح یک حمایت پراهمیت به حساب می‌آید و شکسته‌شدن آن ممکن است باعث برداشت سود معامله‌گران کوتاه‌مدت باشد.

 • مقاومت‌ها: ۴,۴۶۰.۴۷ – ۵,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۴,۰۴۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

طی دو روز گذشته فروشندگان به‌دنبال کاهش قیمت بایننس کوین و رساندن دوباره آن به ۵۱۸.۹ دلار بودند؛ این در حالی است که شادو بلند روی نمودار حاکی از آن است که برنامه خریداران برای بایننس کوین متفاوت است. سطوح پایین‌تر باعث جذب خریداران بیشتری شده است و در حال حاضر آنها به‌دنبال ازسرگیری روند صعودی هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۸۶ دلار شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی هم در زیر محدوده اشباع خرید است که نشان می‌دهد قدرت خریداران در بازار بیشتر از فروشندگان است. اگر خریداران بتوانند قیمت را در بالای ۵۴۰.۵ دلار تثبیت کنند، احتمال جهش به‌سمت هدف الگو در ۵۵۴ دلار وجود خواهد داشت. مقصد احتمالی بعدی مقاومت روانی ۶۰۰ دلاری است.

در سوی دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، بیانگر آن است که فروشندگان با قدرت در سطوح بالاتر اقدام به فروش می‌کنند. این اتفاق ممکن است خریداران تهاجمی را در تله گرفتار کند. در این صورت می‌توان انتظار کاهش تا حمایت پراهمیت ۳۹۲.۲ دلاری را داشت.

 • مقاومت‌ها: ۵۱۸.۹ – ۵۴۰.۵ – ۵۵۴ – ۶۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۸۶ – ۳۹۲.۲

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

طی چند روز گذشته خریداران کاردانو با موفقیت از حمایت ۱.۸۷ دلاری دفاع کردند ولی همچنان در تلاش هستند تا قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۰۷ دلار برسانند.

نمودار قیمت کاردانو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

حالا فروشندگان سعی خواهند کرد قیمت کاردانو را به زیر ناحیه حمایتی ۱.۸۷ تا ۱.۸ دلار برسانند. در این صورت، احتمال کاهش قیمت تا ۱.۵۸ دلار وجود دارد. میانگین‌های متحرک شیبی نزولی دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان کنترل بیشتری در بازار دارند.

در نقطه مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی جهش کند و به بالای میانگین‌های متحرک برسد، می‌توان گفت که شاهد انباشت گسترده در ۱.۸۷ دلار هستیم. این اتفاق می‌تواند به جهش تا مقاومت ۲.۴۷ دلاری بینجامد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۰۷ – ۲.۴۷
 • حمایت‌ها: ۱.۸۷ – ۱.۸ – ۱.۵۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت سولانا

سولانا سه روز پیش موفق شد از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه احیا شود؛ این یعنی در سطوح پایین‌تر شاهد فشار خرید بالایی هستیم. در حال حاضر خریداران سعی خواهند کرد از سد ناحیه مقاومتی در ۲۱۶ تا ۲۱۸.۹۳ دلار عبور کنند.

نمودار قیمت سولانا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر آنها در انجام این کار موفق شوند، این احتمال وجود دارد که روند صعودی قیمت سولانا از سر گرفته شود و به هدف الگو در ۲۳۹.۸۳ دلار برسد. بسته‌شدن قیمت در بالای این مقاومت راه را برای رسیدن احتمالی به ۲۶۵.۸ دلار باز می‌کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸۵ دلار شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد دست بالاتر از آن خریداران است. اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، این دیدگاه صعودی باطل می‌شود. این اتفاق ممکن است سولانا را به زیر خط روند برساند.

 • مقاومت‌ها: ۲۱۶ – ۲۱۸.۹۳ – ۲۳۹.۸۳ – ۲۶۵.۸
 • حمایت‌ها: ۱۸۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل بین خط روند نزولی و حمایت ۱ دلاری گیر افتاده است. در این زمان، خریداران در هر کف اقدام به خرید می‌کنند و فروشندگان هم در هر رالی ارزهای خود را می‌فروشند. خریداران سه روز پیش تلاش کردند ریپل را به بالای خط روند نزولی برسانند، ولی شادو بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر اقدام به خرید کرده‌اند.

نمودار قیمت ریپل
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

فروشندگان در حال حاضر به‌دنبال پایین‌کشیدن قیمت به زیر میانگین‌های متحرک هستند. در صورت وقوع این حالت، ممکن است بار دیگر شاهد سقوط تا حمایت قدرتمند ۱ دلاری باشیم. این سطح از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چراکه سقوط به زیر آن می‌تواند به کاهش تا ۰.۸۵ دلار ختم شود.

اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، ممکن است شاهد رالی تا مقاومت پیش رو در ۱.۲۴ دلار باشیم. میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم محدوده میانی است و با تکیه بر این شواهد نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از بازار داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱.۲۴
 • حمایت‌ها: ۱ – ۰.۸۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات روز یک‌شنبه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۱.۹۳ دلار احیا شد و این موضوع را می‌توان از شادو بلند کندل آن روز فهمید. این موضوعی مثبت است که نشان می‌دهد معامله‌گران در کف قیمت اقدام به انباشت پولکادات می‌کنند.

نمودار قیمت پولکادات
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

تثبیت دیروز فشار خرید در بازار باعث شد قیمت پولکادات به بالای مقاومت ۴۶.۳۹ دلاری برسد. خریداران تلاش کردند از سد مقاومت ۴۹.۷۸ دلاری بگذرند.

اگر قیمت از سطوح فعلی یا مقاومت پیش رو سقوط کند و در ۴۶.۳ دلار حمایت شود، امیدها به تداوم روند صعودی و رسیدن به هدف الگو در ۵۳.۹ دلار بیشتر خواهد شد.

اولین نشانه از ضعف را می‌توان بسته‌شدن قیمت در زیر ۴۶.۳۹ دلار دانست. در این حالت احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بیشتر می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۴۹.۷۸ – ۵۳.۹
 • حمایت‌ها: ۴۶.۳ – ۴۱.۹۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت شیبا اینو

شادو بلند کندل روز یک‌شنبه قیمت شیبا اینو نشان می‌دهد که خریداران با قدرت در کف فیبوناچی ۵۰ درصدی که در ۰.۰۰۰۰۵۷۷۹ دلار تشکیل شده است، اقدام به خرید کرده‌اند.

نمودار قیمت شیبا اینو
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

در حال حاضر خریداران در تلاش هستند قیمت را به اوج تاریخی در ۰.۰۰۰۸۸۵۴ دلار برسانند. به نظر می‌رسد این سطح فشار فروش زیادی را به‌دنبال داشته باشد چراکه بسیاری از معامله‌گران اقدام به فروش دارایی‌های خود می‌کنند. اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، احتمالاً نوسان بین بازه‌ای در میان ۰.۰۰۰۰۸۸۵۴ دلار تا ۰.۰۰۰۰۵۷۷۸ دلار بیشتر می‌شود.

بسته‌شدن قیمت در بالای اوج تاریخی ممکن است نشان‌دهنده تداوم روند صعودی و رسیدن تا فیبوناچی ۳۰۰ درصدی در ۰.۰۰۰۱۰۳۴۹ دلار شود. در سوی دیگر، بسته‌شدن قیمت در زیر ۰.۰۰۰۰۵۷۷۸ دلار ممکن است کاهش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۰۰۰۰۴۸ را به دنبال داشته باشد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۰۰۸۸۵۴ – ۰.۰۰۰۱۰۳۴۹
 • حمایت‌ها: ۰.۰۰۰۰۵۷۷۸ – ۰.۰۰۰۰۴۸

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین روز یکشنبه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۲۵ دلار احیا شد ولی خریداران همچنان در تلاش برای تثبیت قیمت در بالای ۰.۲۷ دلار هستند. این یعنی خریداران در هر رالی ارزهای خود را می‌فروشند.

تیتر
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده میانی است که نشان می‌دهد خریداران برتری جزئی در بازار دارند. در صورتی که قیمت در بالای ۰.۲۷ دلار تثبیت شود، احتمال رالی تا ۰.۳ دلار و پس از آن تا ۰.۳۵ دلار وجود خواهد داشت.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، سناریوی نزولی باطل خواهد شد. در این صورت احتمال سقوط تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۲۳ دلار وجود خواهد داشت. اگر این حمایت هم بشکند، مقصد احتمالی بعدی ۰.۱۹ دلار است.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۷ – ۰.۳ – ۰.۳۵
 • حمایت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۲۳ – ۰.۱۹

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لونا

قیمت لونا، توکن بومی شبکه ترا، مدتی است که در بین خط مقاومت مثلث و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۱.۶۵ دلار معامله می‌شود که نشانه‌ای مثبت است. این موضوع نشان می‌دهد که معامله‌گران در کف میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال خرید هستند.

نمودار قیمت لونا
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

خریداران می‌بایست قیمت را در بالای مثلث تثبیت کنند تا بتوان گفت احتمال تداوم روند صعودی وجود دارد. این احتمال وجود دارد که قیمت لونا تا ۴۹.۵۴ دلار بالا برود. شکسته‌شدن این سطح می‌تواند به جهش تا هدف الگو در ۶۲.۵۹ دلار منجر شود.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال کاهش قیمت تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۸.۸۹ دلار وجود دارد. مقصد بعدی هم احتمالاً‌ خط حمایت مثلث خواهد بود. شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت در زیر این حمایت بیانگر آن است که قدرت خریداران به‌نسبت فروشندگان کمتر است. این حالت می‌تواند به کاهش تا ۳۳ و حتی ۲۲.۴ دلار منجر شود.

 • مقاومت‌ها: ۴۹.۵۴ – ۶۲.۵۹
 • حمایت‌ها: ۴۱.۶۵ – ۳۸.۸۹ – ۳۳ – ۲۲.۴
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
ali431
ali431
۲ سال قبل

جهت یاداوری تحلیل هفتگی نذاشتید

ali431
ali431
۲ سال قبل

چرا این تحلیل ک مال امروز انقد قدیمیه

علی اکبر قاسمی
علی اکبر قاسمی
۲ سال قبل

بنا به گفته ها احتمال افزایش 500 درصدی شیبا قطعی می باشد

رامین
رامین
۲ سال قبل

بسیار عالی
ممنون از شما

محمدحسین ابراهیمی
محمدحسین ابراهیمی
۲ سال قبل

مقاومت 5000 دلاری اتریوم از کجا اومد؟؟؟

moty
moty
۲ سال قبل

اتر کلاسیک و سولم ا!اف کنید لطفا ممنون بابت تحلیلاتون

علیرضا گلشانی
علیرضا گلشانی
۲ سال قبل

عالی