پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

پنج ارز دیجیتالی که معامله‌گران در این هفته باید زیر نظر بگیرند

نوسانات بیت کوین احتمالاً برای چند روز آینده همچنان محدود باقی خواهد ماند، اما گروهی از آلت کوین‌ها نشانه‌های مثبتی از خود نشان می‌دهند. نوسانات عرضی اخیر بیت کوین، تحلیلگران را وادار کرده است تا برای پیش‌بینی حرکت بعدی و قریب‌الوقوع بیت کوین دامنه‌ بزرگی از داده‌های قیمت را بررسی کنند. قراردادهای اختیار باز بیت کوین می‌توانند سرنخی از انتظارات سرمایه‌گذاران بزرگ باشند، اما عوامل زیادی دیگری وجود دارد که می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد.

در حال حاضر، بالاترین رقم قراردادهای باز خرید در بازار قراردادهای اختیار در رقم ۱۱,۰۰۰ دلار ثبت شده است. درمورد قرارداد فروش این رقم ۸,۰۰۰ دلار است. این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران بزرگی که دیدگاه صعودی دارند، معتقد هستند قیمت بیت کوین تا ۱۰ روز آینده (۳۱ ژوییه) از ۱۱,۰۰۰ دلار عبور نخواهد کرد و در مقابل سرمایه‌گذاران بزرگی که دیدگاه نزولی دارند معتقد هستند قیمت بیت کوین تا ۱۰ روز آینده از ۸,۰۰۰ دلار پایین‌تر نخواهد رفت.

در حمایت ۹,۰۰۰ دلار، تعداد ۲,۰۴۲.۴ قرارداد اختیار فروش باز و در مقاومت ۹,۵۰۰ دلار، ۱,۰۵۶.۳ قرارداد باز اختیار خرید قرار دارد.

با این تفاسیر می‌توان گفت که تعداد خریداران قراردهای اختیار معامله‌ بیت کوین که معتقدند قیمت به زیر ۹,۰۰۰ دلار نخواهد رفت، بیشتر از معامله‌گرانی است که انتظار رشد قیمت به بالای ۹,۵۰۰ دلار را ندارند. این امر به‌نوعی مثبت تلقی می‌شود.

اطلاعات قراردادهای اختیار معامله بیت کوین تا حد زیادی از این دیدگاه پشتیبانی می‌کند که قیمت تا زمان انقضای آن‌ها محدود به این دامنه باقی بماند. بیشتر قراردادهای باز اختیار معامله در ۳۱ ژوییه منقضی می‌شوند. با این حال، درصورتی‌که قیمت با قدرت صعود خود را آغاز کند، فروشندگان مجبور به پوشش قراردهای اختیار فروش خود خواهند شد و این موضوع می‌تواند به شتاب قیمت بیفزاید.

پنج ارز دیجیتالی که باید این هفته زیرنظر معامله‌گران باشند عبارت‌اند از:

بیت کوین (BTC)

دامنه‌ نوسانات قیمت بیت کوین در چند روز گذشته محدودتر شده است. می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که هر دو جبهه خریداران و فروشندگان قبل از ورود به معاملات جدید، در حاشیه‌ی بازار منتظر حرکت رونددار قیمت هستند.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت بیت کوین به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

درحالی‌که نوسانات ضعیف قیمت در چند روز گذشته مورد بحث بوده است، بزرگترین سؤال فعالان بازار این است که شکست (Break Out) این محدوده از کجا رخ خواهد داد؟ از شاخص حرکت جهت‌دار (DMI)، برای شناسایی اینکه کدام گروه از خریداران یا فروشندگان دست بالاتر را در بازار دارند، می‌توان استفاده کرد. به‌موازات آن، با بررسی شاخص میانگین جهت‌دار (ADX)، می‌توان احتمال شتاب‌گرفتن حرکات قیمت را پیش‌بینی کرد.

در جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا، تاریخ به‌مراتب نشان داده که شاخص میانگین جهت‌دار (ADX) هنگامی که نزدیک به سطح ۱۰.۸۰ (مشخص شده با دایره‌های قرمز) باشد، قیمت روندی قوی را آغاز می‌کند. در حال حاضر، ADX در سطح ۱۷.۹۲ قرار دارد، این موضوع نشان می‌دهد که نوسان محدود قیمت ممکن است برای چند روز دیگر ادامه یابد و ADX قبل از حرکت قاطعانه‌ قیمت در یک سمت، ریزش بیشتری را تجربه کند.

اندیکاتور -DI یا اندیکاتور جهت‌دار منفی (خط قرمز در تصویر بالا) در حال حاضر در بالای +DI یا اندیکاتور جهت‌دار مثبت (خط سبز) قرار گرفته و بر آن غالب است. این وضعیت نشان‌دهنده‌ برتری نسبی فروشندگان نسبت به خریداران است. با حرکت قیمت به زیر حمایت ۸,۹۰۰ دلار و جهش ADX به بالای سطح ۲۵، احتمال شدیدتر شدن بازگشت قیمت (پولبک) افزایش خواهد یافت. با جهش قیمت به بالای مقاومت ۹,۵۰۰ دلار در کنار حرکت ADX به بالای ۲۵، احتمال یک حرکت صعودی پایدار وجود دارد.

دو موضوع مهم که معامله‌گران در ADX باید در نظر بگیرند، قرار گرفتن ADX در بالای ۲۵ که به‌معنی یک روند پایدار احتمالی و DI غالب (منفی یا مثبت) است.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت بیت کوین به دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته

در مقطع فعلی، قیمت در زیر هر دو میانگین متحرک و خط نزولی در حال معامله شدن است که نشان می‌دهد خرس‌ها دارای برتری نسبی هستند. اگر قیمت سقوط کند، اولین حمایت در ۹,۰۸۹.۱۷ دلار و سپس در ۹,۰۴۰.۴۸ دلار قرار گرفته است. با ریزش قیمت به زیر این سطوح، فروشندگان تلاش دیگری را برای شکست مرز روانی ۹,۰۰۰ دلار و حمایت ۸,۹۰۰ دلاری آغاز خواهند کرد. از طرف دیگر، چرخش قیمت و حرکت به بالای خط روند نزولی (خط سبز در تصویر بالا)، انباشت موقعیت‌های خریداران را نشان می‌دهد و احتمال صعود قیمت تا ۹,۳۴۵.۰۵ دلار و در بالای آن تا ۹,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

کاردانو (ADA)

قیمت کاردانو در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته و شاخص ADX نیز در بالای سطح ۴۰ قرار دارد. قیمت در وضعیت فعلی در حال تشکیل یک الگوی مثلث متقارن است. این الگو غالباً به‌عنوان الگویی ادامه‌دهنده عمل کرده و قیمت با شکست الگو در جهت روند ماقبل خود شروع به حرکت می‌کند.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت کاردانو به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

روند صعودی پس از هدایت قیمت توسط خریداران به بالای مثلث متقارن و سقف ۰.۱۳۸۰۹۷۷ دلار، از سر گرفته خواهد شد. در بالای این سطح، کاردانو می‌تواند تا ۰.۱۷۳ دلار و سپس تا ۰.۲۰ دلار صعود کند. در مقابل، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر مثلث حرکت بدهند، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۱۴ دلار به‌عنوان یک سطح حمایت قوی عمل خواهد کرد، اما در صورت نقض آن، اصلاح قیمتی عمیق‌تر تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۰.۰۹۴ دلار امکان‌پذیر است.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت کاردانو به دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته

قیمت کاردانو در حال حاضر زیر هر دو میانگین متحرک است و -DI بر +DI غلبه دارد. این نشان می‌دهد که خرس ها در کوتاه‌مدت در تلاش برای پایین‌آوردن قیمت هستند. شکست قیمت به‌زیر الگوی مثلث (خط سبز پایینی در تصویر)، نشانه‌ای منفی خواهد بود، زیرا می‌تواند به ذخیره‌ی سود معامله‌گران کوتاه‌مدت منجر شود. یک حمایت جزئی در ۰.۱۱ دلار وجود دارد که با نقض آن، امکان اصلاح عمیق وجود خواهد داشت. از این رو در زیر الگوی مثلث، ورود به معاملات خرید در ریزش پیشنهاد نمی‌شود.

در مقابل، جهش قیمت از ضلع پایین مثلث و حرکت به بالای میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر)، بیانگر قدرت‌گرفتن قیمت خواهد بود. در بالای این سطح، امکان دیده‌شدن دوباره‌ی ضلع بالای الگوی مثلث وجود دارد. با شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت در بالای الگوی مثلث، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته خواهد شد و می‌تواند فرصتی برای ورود به موقعیت‌ خرید فراهم کند.

چین لینک (LINK)

قیمت چین لینک در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته و شاخص ADX نیز در بالای سطح ۵۴ قرار دارد. با این حال، پس از حرکت پرقدرت قیمت در روزهای گذشته، در حال حاضر شاهد ذخیره‌ سود در معاملات هستیم.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت چین لینک به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

در روندهای صعودی پرقدرت، بازگشت‌های قیمت (پولبک)، یک الی سه روز به طول می‌انجامد. اگر حرکت صعودی پس از این بازگشت سه روزه از سر گرفته نشود، احتمال عقب‌نشینی عمیق‌تر قیمت یا ورود به فاز تحکیم بیشتر می‌شود. قیمت چین لینک در سطح ۳۸.۲ و ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی موج صعودی اخیر خود در ۷.۳۱۴۴ و ۶.۸۲۲۱ دلار، سطوح حمایتی دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶.۷۵ نیز در نزدیکی این سطح قرار گرفته که اعتبار و اهمیت آن را دوچندان می‌کند.

اگر قیمت از این ناحیه‌ی حمایتی جهش کند، می‌تواند فرصتی را برای ورود به موقعیت‌های خرید ایجاد کند.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت چین لینک به دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته

نمودار چهار‌ساعته نشان می‌دهد که روند نزولی در کوتاه‌مدت در حال ضعیف‌شدن است. شاخص ADX تا سطح ۲۵ کاهش یافته و قیمت در حال حاضر بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در حال نوسان است. حرکت قیمت به‌زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۷.۶۸۳۰ دلار، موجب جذب فروشندگان بیشتر در کوتاه‌مدت خواهد شد. این امر می‌تواند به عمیق‌تر شدن اصلاح تا سطح ۶.۸۲۲۱ دلار منجر شود.

از طرفی اولین نشانه‌ی قدرت‌گرفتن قیمت، جهش آن از میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) و حرکت به بالای خط روند نزولی و سطح ۸.۲۲۴۱ دلار خواهد بود. بالاتر از این سطح، دیده‌شدن دوباره‌ی سطح ۸.۹۰۸۰ دلار محتمل خواهد بود و در صورت عبور از آن، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

استلار (XLM)

قیمت استلار در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است و شاخص ADX نیز در بالای سطح ۴۲ قرار دارد. با این حال خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای مقاومت ۰.۱۰۱۳۶۰ دلار نبوده‌اند. این موضوع نشان‌دهنده‌ی فروش در سطوح بالاتر است.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت استلار به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

با جهش قیمت از روی خط روند، خریداران بار دیگر برای ادامه دادن روند صعودی تلاش خواهند کرد. با هدایت قیمت به بالای ۰.۱۰۷۴۵۵ دلار، صعود آن تا ۰.۱۳ دلار و سپس ۰.۱۴ دلار ممکن خواهد بود. شکست این سطوح می‌تواند قیمت را به ۰.۱۵۱۴۹۱ دلار برساند، که هدف الگوی سر و شانه‌ی معکوس است. دیدگاه صعود قیمت با ریزش آن به‌زیر خط روند منتفی خواهد شد. در چنین حالتی، اصلاح قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۸۸ دلار امکان‌پذیر است.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت استلار به دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته

قیمت در نمودار چهارساعته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) رفته است. این امر ذخیره‌ی سود توسط خریداران در کوتاه‌مدت را نشان می‌دهد. با این حال، خریداران به احتمال زیاد از قیمت بر روی خط روند صعودی دفاع خواهند کرد. با جهش دوباره‌ی قیمت از خط روند، خریداران تلاش دیگری را برای هدایت قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۱۰۱۳۶۰ الی ۰.۱۰۲۶۲۶ دلار، آغاز خواهند کرد. این حرکت می‌تواند یک موقعیت معاملاتی با نسبت مناسب ریسک به پاداش ارائه کند.

وی چین (VET)

قیمت وی چین در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است و شاخص ADX نیز در بالای سطح ۴۳ قرار دارد. قیمت در ۸ ژوییه، مقاومت کلیدی ۰.۰۲۰ دلار را شکسته اما موفق به تثبیت در بالای آن نبوده است. این حرکت باعث شده است معامله‌گران کوتاه‌مدت سود معاملات را ذخیره کنند.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت وی چین به دلار آمریکا در تایم فریم روزانه

از آن موقع، قیمت در نزدیکی مقاومت ۰.۰۲۰ دلاری وارد فاز تحکیم شده است. در نزول قیمت، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۰۱۶ دلار، سطح حمایت کلیدی برای قیمت خواهد بود. در صورت جهش قیمت از این سطح، خریداران دوباره برای هدایت قیمت به بالای سطح ۰.۰۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. با تثبیت قیمت در بالای این سطح، احتمالاً روند صعودی از سر گرفته خواهد شد. این دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد.

پنج ارز دیجیتالی که در این هفته باید زیر نظر بگیرید
نمودار قیمت وی چین به دلار آمریکا در تایم فریم چهارساعته

قیمت طی چند روز گذشته در بازه‌ی ۰.۰۱۷ تا ۰.۰۲۰ دلار در حال نوسان است، این امر شاخص ADX را به نزدیکی سطح ۱۲ در نمودار چهار‌ساعته کشیده است. شکست قیمت به زیر ۰.۰۱۷ دلار می‌تواند اولین نشانه‌ی بازگشت خرس‌ها به بازار باشد. در زیر این سطح، ریزش قیمت تا ۰.۰۱۴ دلار امکان‌پذیر است. در مقابل، در صورت جهش قیمت از ۰.۰۱۷ دلار، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت تا ۰.۰۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. بعد از تثبیت قیمت در بالای این سطح نیز روند صعودی از سر گرفته خواهد شد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

9 دیدگاه
صادق
صادق
3 سال قبل

Coti تو این لیست جا افتاده

بهروز
بهروز
3 سال قبل

از این مدل مقالات بیشتر بزارید، با تشکر

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  بهروز

حتما بهروز جان

امیر یادگار
امیر یادگار
3 سال قبل

ضمن قدردانی از زحمات شما
لطفا منابع رو قید کنید
چون قبل از اینکه شما زحمت بکشید ترجمه کنید و تایید بشه و ...فرصت سوخته و تموم شد.⚘?

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل

سلام امیر جان منبع تحلیل‌ها سایت کوین تلگراف هست در قسمت تحلیل بازار میتونید مشاهدش کنید

مهدی
مهدی
3 سال قبل

خدایی هرچی تاحالا تحلیل کرده بودی به هدف خورد واقعا آفرین

حمید
حمید
3 سال قبل

بسیار ممنون ???

امیرمحمد غلامی
امیرمحمد غلامی
3 سال قبل
پاسخ  حمید

زنده باشید

محمد هاشمس
محمد هاشمس
3 سال قبل

در تحلیل مربوط به چین لینک اشتباها کاردانو قید شده است