atlasarzdigital

غول فناوری چین به دنبال سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری در فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین

غول فناوری چین به دنبال سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری در فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین

تنسنت (Tencent)، غول اینترنت چینی، با عبور از تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا، به دنبال سرمایه‌گذاری سنگین در فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین است.

به گزارش کوین‌ دسک، خبرگزاری رویترز گزارش داد تنسنت، سازنده سرویس پیام‌رسان محبوب وی‌چت، قصد دارد ۵۰۰ میلیارد یوان (معادل حدود ۷۰ میلیارد دلار) طی پنج سال آینده در یک «زیر ساخت جدید» که مبتنی بر فناوری‌های نوظهور است، سرمایه‌گذاری کند.

داوسون تونگ (Dowson Tong)، معاون اجرایی ارشد تنسنت، در مصاحبه‌ای با یک رسانه دولتی تأیید کرد این شرکت همچنین قصد دارد در بخش‌هایی از جمله رایانش ابری (cloud computing)، هوش مصنوعی و امنیت سایبری سرمایه‌گذاری کند.

هنوز مشخص نیست که چقدر از این سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری به بلاک چین اختصاص می‌یابد. همچنین هنوز جزئیات کاملی از این که به‌طور خاص این میزان پول در چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌شود، وجود ندارد.

طبق گزارش رویترز، نتسنت تأیید کرده که بخش خدمات ابری این شرکت از رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا آسیب دیده است. تونگ گفت که با توجه به روند عادی شدن شرایط در چین، «پیشبرد استراتژی زیرساخت جدید، به موفقیت بیشتر در مبارزه با ویروس [کرونا] کمک می‌کند.»

این خبر در حالی اعلام شد که یک ماه پیش شبکه خدمات بلاک چین چین (BSN) برای کاربرد تجاری معرفی شد. بلاک چین یکی از بخش‌های حیاتی در راهبرد فناوری این کشور به شمار می‌رود و دولت امیدوار است BSN یک زیرساخت مستحکم را برای خدماتی که از بلاک چین در تمام کشور بهره می‌برند، شکل بدهد.

هایپو یانگ (Haipo Yang)، بنیان‌گذار و مدیرعامل صرافی چینی CoinEX معتقد است که حمایت مداوم چین از فناوری دفتر کل توزیع‌شده، برای شرکت‌ها سودآور است. او در مصاحبه اخیر خود با کوین دسک توضیح داد که این رویکردِ صریح کمک کرده است تا یک «محیط خوب برای فناوری بلاک چین» ایجاد شود. این امر اعتبار چین را به عنوان یک قطب نوآوری بهبود می‌بخشد و در نهایت منجر به پیدایش یک صحنه سرمایه‌گذاری پر جنب‌و‌جوش می‌شود.

تنسنت به تدریج تأثیرگذاری خود را در بلاک چین افزایش داده است. در اواخر سال ۲۰۱۹، این شرکت یک سیستم صورت حساب مبتنی بر دفتر کل توزیع‌شده را راه‌اندازی کرد و از قانون‌گذاران هنگ ‌کنگ برای شروع کار بر روی یک بانک مجازی مبتنی بر بلاک چین چراغ سبز دریافت کرد. این شرکت همچنین همراه با چند رقیب مطرح خود، یکی از اعضای کمیته ملی جدیدی در چین است که کمک می‌کند تا استانداردهای صنعتی برای فناوری بلاک چین اعمال شود.

از آنجا که بلاک چین به یک فناوری دولتی در چین تبدیل شده است و با توجه به اجرای زیرساختی به نام BSN که می‌تواند میزبان تمام خدمات جدید باشد، تعجبی ندارد که تنسنت قصد داشته باشد میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاری در این فناوری نوظهور کنار بگذارد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه غول فناوری چین به دنبال سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیارد دلاری در فناوری‌های جدید از جمله بلاک چین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x