دبیرکل بانک مرکزی اعلام کرد: نتیجه مطالعات درباره بلاک چین و ارز دیجیتال ملی به‌زودی اعلام خواهد شد

دبیرکل بانک مرکزی اعلام کرد: نتیجه مطالعات درباره بلاک چین و ارز دیجیتال ملی به‌زودی اعلام خواهد شد

دبیر کل بانک مرکزی گفت: مطالعات و بررسی‌ها درباره تکنولوژی بلاک چین، انجام و نظاماتی هم تعریف شده که در حال نهایی شدن است.

به نقل از پایگاه بانک مردم، محمد طالبی در پاسخ به این سؤال که مطالعات و بررسی‌ها درباره تکنولوژی بلاک چین در بانک مرکزی در چه مرحله‌ای قرار دارد، خاطرنشان کرد:

در بانک مرکزی ایران بررسی و مطالعات خوبی درباره آن انجام و نظاماتی هم تعریف شده که در حال نهایی شدن است؛ اما باید توجه داشت که به هر حال بحثی داریم به‌عنوان CryptoCurrency که مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین هست اما خود تکنولوژی بلاک چین علاوه بر ارزهای رمزینه، زمینه‌های دیگری را نیز در حوزه مالی فراهم می‌کند که این دومی مهم‌تر است و در بانک مرکزی در حال بررسی ضوابط و مقررات آن هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیمی راجع به ارز ملی مبتنی بر بلاک چین در بانک مرکزی اتخاذ شده یا خیر؟ گفت:

مطالعاتی که درباره بلاک چین در بانک مرکزی انجام می‌شود متمرکز است و نتایجش هر چه باشد،اعم از ارز رمزینه ملی یا قواعد درباره ارزهای جهان روا اعلام می‌شود، چراکه هنوز مطالعات به مرحله قانون گذاری نرسیده است.

دبیرکل بانک مرکزی اعلام کرد: نتیجه مطالعات درباره بلاک چین و ارز دیجیتال ملی به‌زودی اعلام خواهد شد

طالبی تاکید کرد:

موضوع ارز رمزینه فضای خاصی است و ساده نیست، لذا به نظر می‌آید نمی‌توان خیلی زود درباره آن قضاوت کرد، بلکه نیازمند بررسی بیشتر است.

دبیر کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بحث CryptoCurrency ها (ارزهای رمزینه) ی جهان روا مطرح شده، ادامه داد:‌

هم‌اکنون کشورها به سمت CryptoCurrency های ملی و نشنال حرکت کرده‌اند که تحولاتی را ایجاد خواهد کرد و همچنین بازارهای سرمایه به سمت ابزارهایی رفته‌اند که مبتنی بر بلاک چین است.

وی درباره کارکرد همایش‌ هایی که راجع به این موضوع توسط بانک مرکزی برپا می‌شود، گفت:

این همایش‌ها می‌تواند دیدگاه صاحب‌نظران را راجع به این مسئله جمع‌آوری کند که در عصر جدید مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، چه اتفاقی برای نظام مالی ما رخ خواهد داد.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
هادی
هادی
5 سال قبل

ده سال بعد .. رئیس کل بانک مرکزی : دیگه کم کم وقتشه که به زودی در مورد ارزهای دیجیتال که دیگه تقریبا جایگزین پولهای ملی شده اعلام نظر کنیم!

علی سلطان
علی سلطان
5 سال قبل

هیچی معلوم نیست