رشد شدید قیمت استلار؛ ۵۵ میلیارد توکن XLM سوزانده شد!

رشد شدید قیمت استلار؛ ۵۵ میلیارد توکن XLM سوزانده شد!

بنیاد توسعه‌ی استلار (SDF)، خبر جدیدی درباره‌ی توسعه‌ی شبکه‌ی خود منتشر کرد. این بنیاد اعلام کرد ۵۵ میلیارد دلار از توکن‌های استلار (XLM) را سوزانده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس پستی که روز گذشته (۱۳ آبان) این بنیاد در مدیوم خود منتشر شد، بنیاد استلار تعداد توکن‌های موجود در شبکه را به شدت کاهش داده است و این اقدام را بخشی از برنامه‌های استلار برای حرکت در مسیر پیشرفت و دست‌یابی به کارایی بیشتر دانسته است.

از بیش از ۸۵ میلیارد توکنی که برای عملیات‌های جاری بنیاد توسعه‌ی استلار، برنامه‌های اهدای رایگان توکن‌ها و برنامه‌های مشارکتی اختصاص داده شده بود، ۵۵ میلیارد آن‌ها سوزانده شد.

در حال حاضر هر واحد از توکن‌های استلار با قیمت ۰.۰۷۸ دلار معامله می‌شوند. ارزش توکن‌های سوخته، نزدیک به ۴.۳ میلیارد دلار برآورد شده است. بازار به این اقدام بنیاد استلار واکنش مثبتی نشان داده است و پس از انتشار این خبر، قیمت توکن‌های استلار ۲۵ درصد رشد داشتند.

بنیاد استلار در پست منتشرشده اعلام کرد در حال حاضر و با احتساب توکن‌هایی که از بین رفته است، دقیقاً ۵۰ میلیارد XLM در چرخه وجود دارند.

استلار 55 میلیارد توکن XLM را سوزاند!

بنیاد توسعه‌ی استلار، ضمن اعلام دلایل این اقدام، نوشت:

بنیاد توسعه‌ی استلار می‌تواند سود کم‌تری داشته باشد و هدفی که بر مبنای آن ایجاد شده را با توکن‌های XLM کم‌تری اجرایی کند. طی سال‌های گذشته دیدیم که اهدای رایگان توکن‌ها و ایردراپ‌ها تأثیرات معکوسی داشتند. به‌ویژه با حجمی که بسیار بیشتر از حد حمایت ارائه‌شده در طرح اولیه پروژه‌مان بود. از همین رو کاهش برنامه‌های عمومی هم تأثیری مشابه خواهد داشت.

دو میلیارد XLM، معادل ۱۷۰ میلیون دلار، صرف پشتیبانی از اکوسیستم می‌شود. یک میلیارد توکن دیگر، معادل ۸۵ میلیون دلار، نیز به برنامه‌های زیرساخت‌های استلار اختصاص داده می‌شود.

بخش باقی‌مانده نیز صرف استفاده‌های حوزه‌ی سرمایه‌گذاری، پشتیبانی ارزی، محصولات جدید، صندوق تجاری استلار (SEF) و دیگر بخش‌ها خواهد شد.

ماه سپتامبر، استلار اعلام کرد قصد دارد قابلیت تورمی‌اش را در به‌روز رسانی بعدی‌اش حذف کند. به گفته‌ی بنیاد توسعه‌ی استلار، این قابلیت برای کاربران و مشترکان شبکه کارایی چندانی نداشت و از این رو، توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند آن را حذف کنند.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

4 دیدگاه
سعید صادقی
سعید صادقی
4 سال قبل

اینم دزد دراومد

محراب
محراب
4 سال قبل

ما ک پارسال رو ۲ سنت خریدیمش هنوز به همونشم بر نگشته

فیلان
فیلان
3 سال قبل
پاسخ  محراب

امروز برگشت

مهدی ح
مهدی ح
3 سال قبل
پاسخ  فیلان

الان ۳۳ سنت