سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا

سرقت ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین در کانادا

دو سارق در یکی از فروشگاه‌های مواد غذایی در کانادا ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین به سرقت بردند اما فراموش کردند محفظه دستگاه را چک کنند و ۵۰ هزار دلاری که در آنجا قرار داشت دست نخورده باقی ماند.

بنابر گزارش کوین تلگراف و بر اساس گزارش یک خبرگزاری محلی که در تاریخ ۲۰ نوامبر (۲۹ آبان) منتشر شد، این سرقت در حدود ساعت ۴ صبح در ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) در شهر ورنون (Vernon)، بریتیش کلمبیا، در فروشگاه مواد غذایی «Simply Delicious Food Market» اتفاق افتاد.

بر اساس گزارش پلیس که ۱۵ دقیقه پس از اینکه سیستم امنیتی فروشگاه فعال شده، در صحنه حضور پیدا کرده‌، دو سارق به موقع فرار کرده‌اند و صحبتی که با صاحب فروشگاه انجام شده نشان می‌دهد، مدارک و شواهد زیادی برای شناسایی و دستگیر کردن آنها وجود دارد.

صاحب فروشگاه می‌گوید:

دوربین امنیتی ما فیلم حداقل یکی از ماشین‌های آنها را در حال فرار گرفته است، که ماشین آن نیسان سانترا «Nissan Santra» خاکستری بوده است. پلیس همچنین توانسته پلاک آن را نیز بردارد.

تصویر گرفته شده از دوربین فروشگاه
تصویر گرفته شده از دوربین فروشگاه

در حالی که رسانه‌های محلی اطلاعات کمی از اینکه چرا یک فروشگاه مواد غذایی در یک شهر کوچک، ورنون، که جمعیتی در حدود ۴۰ هزار نفر دارد، تصمیم به نصب و استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین گرفته می‌دهند، صاحب فروشگاه می‌گوید که پس از این اتفاق تصمیم گرفته دستگاه خودپرداز بیت کوین را از فروشگاه خود بردارد.

تاثیر مضر و منفی این اتفاق بیشتر کنایه‌آمیز است، زیرا شواهد موجود نشان می‌دهد سرقت توسط سارقین نابلد و با مهارت کمی صورت گرفته است و آنها با وجود مهارت کمی که داشته‌اند توانسته‌اند با موفقیت از دستگاه خودپرداز بیت کوین، دلار بدزدند. خبرگزاری‌های محلی به صورت زیر به این موضوع پرداخته‌اند:

سارقین ۴ هزار دلار از دستگاه خودپرداز بیت کوین دزدی کردند، اما ۵۰ هزار دلار دیگر که در این دستگاه در یک محفظه قرار داشته را اصلا چک نکردند.

در پاییز ۲۰۱۸، گزارشی مبنی بر توقف فعالیت توسعه‌دهندگانی که اقدام به نصب دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین می‌کردند، منتشر شد.

این خبر و گزارش با توجه به حدس و گمان‌هایی که در رابطه با موسسین و بنیانگذاران اولین صرافی ارز دیجیتال در کشور وجود داشت، یک پیام نمادین با خود به همراه داشت. یونوکوین (Unocoin) که از آن به عنوان اولین صرافی ارز دیجیتال در هند یاد می‌شود، در میان شرکت‌های پیشرو در زمینه تکنولوژی در هند قرار گرفت و توسط صنعت محلی این کشور، از آن قدردانی شد.

افرادی که بخاطر نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین متوقف شده بودند، به شدت در برابر ابهامات مربوط به عدم اطمینان قانونگذاری در زمینه ارزهای دیجیتال و ارتباط آن با دولت که در این زمان وضعیت جدیدی را به روی این بخش باز می‌کند، ایستاده‌اند.

اوایل این هفته، تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین که در سرتاسر جهان نصب شده بودند، یک رکورد جدید از خود ثبت کرد و از مرز ۶ هزار دستگاه عبور کرد.

سرویس‌ امور مالیاتی داخلی ایالات متحده، در هفته‌ای که گذشت عنوان کرد به دنبال مشکلات مالیاتی‌ای است که با وجود دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال می‌تواند بوجود بیاید.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
جمشید
جمشید
4 سال قبل

مردم ایران اینترنت ندارن؟

جمشید
جمشید
4 سال قبل

تو این قطعی چقدر زیان کردین ؟
برا قطعی بعدی برنامه چیه ؟
با چه مشکلاتی روبرو شدید؟

فرهاد
فرهاد
4 سال قبل
پاسخ  جمشید

تنها نکته ای که میشه تاکید کرد استفاده از حد ضرر برای معاملات هست. واقعا شوخی بردار نیست.

حسین بچاری
حسین بچاری
4 سال قبل
پاسخ  فرهاد

برای منم درس سنگینی بود.

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
4 سال قبل
پاسخ  جمشید

سلام
زیان ها قابل توصیف نیست. کلی عذاب کشیدیم مثل بقیه
ایشالله که دیگه شاهد قطعی اینترنت نباشیم