اولین جلسه مذاکره بر سر ارزهای دیجیتال در کره جنوبی با حضور مجلس این کشور برگزار می‌شود

اولین جلسه مذاکره بر سر ارزهای دیجیتال در کره جنوبی با حضور مجلس این کشور برگزار می‌شود

مجلس ملی کره‌ جنوبی به همراه چند عضو از کنگره این کشور در تاریخ ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر)، اولین مناظره‌ رسمی خود را پیرامون موضوع ارزهای دیجیتال با حضور مقامات دولتی مطرح آغاز خواهد کرد.

مواردی که انتظار می‌رود در مورد آن‌ها بحث شود

این گردهمایی‌ها توسط بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال این کشور ازجمله آپ‌بیت (Upbit)، بیت‌هامب (Bithumb)، کوربیت (Korbit)، گوپاکس ( Gopax) و کوینوان (Coinone) برگزار خواهد شود و مدیران پلتفرم‌های خریدوفروش دارایی‌های دیجیتال و فرابورس‌ها با اعضای کنگره در خصوص قانون‌گذاری دولت در ارزهایی دیجیتال به بحث و گفتگو خواهند پرداخت.

مورد اول: شفافیت و کارایی صرافی‌های ارز دیجیتال

ماه گذشته، دولت کره‌ جنوبی و کمیسیون خدمات مالی (FSC) به‌طور رسمی با فراهم کردن حساب‌های بانکی مجازی، به بانک‌ها اجازه‌ دادند تا با صرافی‌های ارز دیجیتال و کسب‌وکارهای مرتبط با بلاک چین همکاری کنند.

بااین‌حال، متصدیان صرافی‌های ارز دیجیتال، از دولت خواستند تا از دستورالعمل‌هایی که در ماه ژانویه منتشر کرده، پیروی کند. طبق این دستورالعمل، افراد نباید با حساب‌های غیر معتبر بانکی معامله کنند. در حال حاضر، علی‌رغم چراغ سبز از سوی FSC، صرافی‌های کوچک دارایی‌های دیجیتال هنوز در به دست آوردن خدمات بانکی پایدار از سوی بانک‌های تجاری بزرگ مشکل دارند.

علاوه بر این، به دلیل کنترل‌های شدید سرمایه‌ای، بسیاری از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که روی پلتفرم‌های محلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، قادر به خارج کردن مبالغ هنگفت از طریق حساب‌های بانکی خود، به خارج از کشور نیستند. همچنین، این موضوع سبب محدود شدن توانمندی فعالیت صرافی‌های ارز دیجیتال در گسترش فعالیت‌های خود به بازارهای خارج از کشور می‌شود.

مورد دوم: تعیین اهمیت صرافی‌های ارزهای دیجیتال

اولین جلسه مذاکره بر سر ارزهای دیجیتال در کره جنوبی با حضور مجلس این کشور برگزار می‌شود

در طول ۱۱ ماه گذشته، دولت کره‌ جنوبی توسعه‌ی فناوری بلاک چین را به‌منظور پیش برد نوآوری‌های گوناگون و خلق یک اکوسیستم پویا برای استارتاپ‌ها در سطح منطقه‌ای، مورد تشویق قرار داده است.

دولت، بلاک چین را یکی از ۴ رکن اصلی انقلاب صنعتی چهارم در نظر گرفته و به‌منظور به میدان آوردن استعدادهای جوان به این اکوسیستم، با شرکت‌ها در بازار محلی همکاری کرده است. به گفته‌ی هانکیوره (Hankyoreh)، از رسانه‌های جریان اصلی که به انتشار اخبار صرافی‌های پیشرو ارزهای دیجیتال پرداخته و میزبانی این اجلاس را بر عهده دارد، دولت از پلتفرم‌های خریدوفروش دارایی‌های دیجیتال انتظار دارد نقش حیاتی‌ در فراهم کردن نقدینگی سرمایه‌گذاران و شناخت اهمیت شفاف‌سازی و کارایی بازار صرافی ارزهای دیجیتال در راستای رشد بلندمدت حوزه‌ی بلاک چین ایفا کنند.

مورد سوم: ضرورت چارچوب‌های قانونی عملی

صرافی‌های ارز دیجیتال و آژانس‌های دولتی با این موضوع که چارچوب‌های قانونی برای ادامه‌ رشد سریع بازار محلی ضروری هستند، موافقند اما، اعتقاد دارند که این سیاست‌ها باید عملی باشند. لی ‍‌سیوک وو (Lee Seok-wu)، رئیس دونامو (Dunamu)،یکی از شرکت‌های فرعی کاکائو که آپ‌بیت (Upbit) بزرگ‌ترین صرافی دارایی دیجیتال کشور را اداره می‌کند، قرار است هیئتی را با حضور مدیر سابق UBS، رئیس KFTA، رئیس Gopax و اعضای کمیسیون خدمات مالی (FSC)، تشکیل دهند.

اکثر سیاست‌های دولت کره‌ جنوبی، مبنی بر ممنوعیت حساب‌های ناشناس ارزهای دیجیتال و داشتن سیستم مدیریت داخلی قدرتمند، به اجرا درآمده‌اند و به سرمایه‌گذاران بازار کمک کرده است تا بتوانند به شرکت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال اعتماد کنند. اما، صرافی‌ها و استارت‌آپ‌‌های حوزه‌ی بلاک چین، از آنجاکه گروه ۲۰ درخواست اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تری در بازار ارزهای دیجیتال دارد، از آن می‌ترسند که در آینده، دولت، این فضا را بیش‌ازحد کنترل کند.

آیا این موضوع تأثیر مثبتی روی بازار می‌گذارد؟

ارتباطات بین کسب‌وکارها و آژانس‌های دولتی، مقامات و کمیسیون‌ها خصوصاً در فرایند تسهیل رشد یک کلاس دارایی نوظهور و یا صنعتی نسبتاً جدید، ضروری است. از آنجا که دولت در فرایند اتخاذ سیاست‌های جدید، شرکت‌های حوزه ارزهای دیجیتال را در نظر می‌گیرد، بازار محلی می‌تواند در راستای قوانین جهت تقویت زیرساخت کلاس دارایی کار کند

منبع: CCN
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه