فردی در جریان تبلیغ عجیب یک ICO درگذشت !

فردی در جریان تبلیغ عجیب یک ICO درگذشت !

در یک حرکت تبلیغاتی برای یک عرضه اولیه ارز دیجیتال یا همان ICO، که در قله اورست صورت گرفت، یک فرد نپالی در گذشت.

یک شبکه‌ اجتماعی اوکراینی به نام ASKfm که قصد دارد بلاک چین خودش را توسعه دهد، برای جذب سرمایه از ICO، با حمایت مالی از ۴ نفر، آنها را به فتح اورست فرستاده است تا برای تبلیغات، یک کیف پول سخت افزاری حاوی ۵۰,۰۰۰ دلار از ارز دیجیتال ASKT در قله اورست بگذارد که فاتح بعدی بتواند مالک آن‌ها شود.

در مسیر برگشت از این قله، راهنمای نپالی این ۴ نفر گم و پس از چند ساعت مرگ او تایید می‌شود. همچنین چند مورد جراحت‌ وخیم برای افراد صعود کننده گزارش شده است.

 

یکی از اعضای این تیم ۴ نفره پس از بازگشت از نپال به کشور اوکراین به رسانه‌ها گفته است که آنها پس از رسیدن به نوک قله، راهنمای خود را گم کردند و دیگر نتوانستند وی را پیدا کنند. به گفته‌ی این کوهنورد اوکراینی، آنها در آن زمان تصور می‌کردند که این راهنما به سفر خود پایان داده و به محل زندگی خود بازگشته و به هیچ عنوان تصور نمی‌کردند که پس از بازگشتشان با خبر مرگ او مواجه شوند.

فردی در جریان تبلیغ عجیب یک ICO درگذشت !

تصویر مرد نپالی فوت شده (سمت چپ)

هم اکنون ۱ میلیون واحد از توکن‌های ASKT که به گفته تیم ASKfm، حدود ۵۰,۰۰۰ دلار ارزش دارند، در یک کیف پول سخت افزاری در نوک قله اورست قرار دارد. در ویدئوی تبلیغاتی این شرکت، عنوان شده است که اگر به اندازه کافی شجاع هستید، می‌توانید به قله اورست صعود کرده و مالک این توکن‌ها شوید !

 

منبع: CNBC
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
اشرفی
اشرفی
6 سال قبل

سلام به دوستان.عجب شرکت کنسی بوده.لا اقل پونصد هزارتا میزاشته تا ارزش رفتن رو داشته باشه.من که بی خیال شدم.اما شما رو نمی دونم...

هومر
هومر
6 سال قبل

الان با هلیکوپتر میرن تا یه جاهاییش که میشه و برش میدارن

امیر
امیر
6 سال قبل
پاسخ  هومر

هزینه آماده سازی نیروها و خلبان و بالا رفتن هلیکوپتر تا اونجا خیلی بیشتر از 50 هزار دلار میشه