وزارت دارایی روسیه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد

وزارت دارایی روسیه قوانین سخت‌گیرانه‌ای را برای ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد

وزارت اقتصاد و دارایی روسیه به‌منظور جلوگیری از فرار مالیاتی و دیگر تخلفات مالی با ارزهای دیجیتال، یک متمم تازه ارائه کرده است. هدف از اضافه‌کردن این متمم، نظارت بیشتر بر تراکنش‌های این ارزهاست.

به گزارش «The Block»، وزارت اقتصاد و دارایی روسیه پیشنهاد کرده است تا استانداردهای سخت‌گیرانه‌تری در زمینه گزارش‌دهی به قانون دارایی‌های دیجیتال روسیه اضافه شود. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور، قانون دارایی‌های دیجیتال را در ماه ژوئیه (تیر) امضا کرد. به‌گفته وب‌سایت خبری روسی RBC، این قوانین از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) به‌منظور کاهش نقش ارزهای دیجیتال در پول‌شویی، فرار مالیاتی و فعالیت‌های غیرقانونی به اجرا در می‌آید. گفتنی است قانون دارایی‌های دیجیتال روسیه ضمن تعریف ارز دیجیتال، کاربرد این ارزها را برای پرداخت ممنوع کرده است.

علاوه بر این، قوانین جدید کاربران ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند در صورتی که کیف پولشان حاوی ۱۰۰ هزار روبل روسیه (حدود ۱,۳۰۰ دلار) است، سوابق تراکنش، آدرس کیف پول و تراز مالی‌شان را گزارش کنند. طبق این قانون، برای کاربرانی که در طول بازه‌ای یک ساله، کیف پولی با بیش از یک‌میلیون روبل (حدود ۱۳,۰۰۰ دلار) داشته باشند و آن را گزارش نکنند، کار اجباری و تا سقف سه سال زندان در نظر گرفته شده است.

همچنین استفاده از ارزهای دیجیتال در جرائم مالی می‌تواند وضعیت را وخیم‌تر کرده و به تشدید مجازات منجر شود. آن‌گونه که وب‌سایت RCB گزارش داده است، معامله‌گران ارزهای دیجیتال در حوزه فرابورس (OTC) باید همه تراکنش‌هایی را که شامل روبل و آدرس آی‌پی (IP) روسی می‌شود به مقامات مالیاتی گزارش دهند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
علی
علی
3 سال قبل

دزدتر از دولت روسیه تو دنیا هیچ دولتی نیست هم دزد و هم مافیا
معلوم مخالفت می‌کنه با ارز دیجیتال
چند تا دوست تاجر داشتم گازوئیل برده بودن روسیه 6 سال پیش
مبلغ 400 هزار دولار پولشون را خورده بودند
رفتن شکایت کنند هیچ کس پیگیری نکرد
و خیلی شیک پولشون را خوردند
طرف که پول را بالا کشیده بود خیلی را حت برای خودش تو شهر می چرخید با ماشین گران قیمت
این را دوستای تاجرم برام تعریف کردند

sss
sss
3 سال قبل

سلام و وقت بخیر...
این قوانین شامل کیف پول وب مانی هم میشه؟

امير
امير
3 سال قبل
پاسخ  sss

اگرم بشه فک نمیکنم مربوط به کساییکه روسی نیستن بشه فکر کنم فقط مربوط به روسا یا کسایی که تو خاک روسیه زندگی میکنن باشه