نخست وزیر روسیه: ارزهای دیجیتال را به خاطر بازار نزولی فراموش نکنید

نخست وزیر روسیه: ارزهای دیجیتال را به خاطر بازار نزولی فراموش نکنید

براساس گزارش رسانه محلی تاس (TASS)، دمیتری مدودف نخست‌وزیر روسیه، در سخنرانی برای انجمن بین‌المللی علمی گایدار به بازار نزولی ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

نخست‌وزیر روسیه در برابر کوچک انگاشتن جایگاه بیت کوین هشدار داد

روز سه‌شنبه مدودف با تاکید بر اهمیت نظارت محتاطانه بر وضعیت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، به نوسان آن‌ها که موجب گسترش نگرانی‌ها شده انتقاد کرد. او همچنین با اشاره به مزایایی که به دنبال دارد، عنوان کرد که نباید این فناوری کنار گذاشته شود.

نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور سابق درباب نوسان شدید سال ۲۰۱۸ گفت:

اما این قطعاً دلیلی برای فراموش کردن ارزهای دیجیتال نیست. این نیز به مانند هر پدیده اجتماعی دیگر در هر موسسه اقتصادی، هم جنبه‌های مثبت و هم جنبه‌های منفی دارد و ما باید به دقت نظاره‌گر باشیم که چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد.

مدودف که در ادامه سخنرانی به بحث درباره حمایت از تولیدات داخلی، نابرابری‌های اجتماعی و سرعت و گستره دگردیسی دیجیتال بین‌المللی پرداخت، عنوان کرد که شرایط بازار ارزهای دیجیتال در بین این چالش‌های جهانی قرار دارد.

خبرجعلی/ روسیه در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند

نخست وزیر روسیه: ارزهای دیجیتال را به خاطر بازار نزولی فراموش نکنید

این اظهارات دقیقاً در ادامه شایعات سرمایه‌گذاری روسیه در بیت کوین مطرح شد که توجهات زیادی را در فضای رسانه‌ای به خود جلب کرد؛ بطوریکه عده‌ای از این رسانه‌ها مدعی شدند که روسیه در صدد خرید ۱۰ میلیارد دلار بیت کوین است. به گزارش قبلی سی‌سی‌ان، این خبر به احتمال زیاد یک خبر جعلی بود. این داستان از توییت یک اقتصاددان روس نشأت گرفت که در ادامه با بزرگنمایی‌ رسانه‌ها مواجه شد.

ولادیسلاو گینکو از اقتصاددانان رانپا (RANEPA) اخیرا اذعان داشته که ممکن است روسیه برای ایستادگی در برابر تحریم‌ها به بیت کوین روی آورد. این اظهارنظر وی توسط رسانه‌ها برداشته و به تعابیر مختلفی که احتمالا برای پامپ قیمت بیت کوین یا یک اشتباه گزارشگری بوده، منتشر شد. در حالی که ممکن است روسیه در آینده برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها از بیت کوین استفاده کند، با این حال هیچ بیانیه‌ رسمی در این خصوص از سوی دولت روسیه منتشر نشده است.

روسیه در مسیر قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال

بنا بر گزارش‌ خبرگزاری تاس، روسیه در حال آماده‌سازی لایحه‌ای برای قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال در دو ماه آتی است. دومای دولتی (مجلس سفلای پارلمان روسیه) در ماه ژانویه یا فوریه پیش‌نویس لایحه‌ای را برای قانون‌گذاری ICOها و سرمایه‌گذاری‌های جمعی ارزهای دیجیتال در بین دیگر جنبه‌های معامله دارایی‌های دیجیتال و مدیریت آن‌ها ارائه خواهد داد.

آناتولی آکساکوف، رئیس کمیسیون امور مالی، در ۱۴ ژانویه اظهار داشت:

قانونی که از مدت‌ها قبل برای دارایی‌های مالی دیجیتالی منتظرش هستیم …
این لایحه در ارتباط با دو قانون دیگر است: قانون‌گذاری برای پلتفرم‌های سرمایه‌گذاری یا سرمایه‌گذاری جمعی و تغییراتی در قانون مدنی. ما به توافق رسیده‌ایم که قانون دارایی‌های مالی دیجیتال باید با دو اقدام قانون‌گذاری شده منطبق باشند. بر اساس اطلاعاتی که من در اختیار دارم، زمان ارائه، ژانویه یا فوریه که به احتمال فراوان ماه فوریه خواهد بود. تصویب هر سه لایحه پیشنهادی در دستورکار خواهد بود.

منبع: ccn

 

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه