همکاری ریپل با یک بانک اماراتی برای تسهیل پرداخت‌های بین‌المللی

همکاری ریپل با یک بانک اماراتی برای تسهیل پرداخت‌های بین‌المللی

در آخرین اطلاعیه همکاری ریپل، این استارتاپ حوزه پرداخت‌های بین‌المللی اعلام کرده است که بانک ملی فجیره (NBF)، جدیدترین نهادی خواهد بود که از شبکه ریپل استفاده خواهد کرد.

به گزارش بیت کوینیست، بانک ملی فجیره به تازگی همکاری رسمی خود با ریپل، و استفاده از ریپل‌نت در پرداخت حواله‌های برون‌مرزی برای مشتریان هندی خود را اعلام کرده است. این بانک برای انجام این کار با بانک هندی ایندوس (Indus Bank) نیز همکاری خواهد کرد.

این همکاری به مشتریان بانک فجیره این امکان را خواهد داد که حواله‌های پرداخت خود را به صورت کاملاً شفاف و ارزان به هند بفرستند. این موضوع همچنین باعث تسهیل در انجام پرداخت‌های سریع و قابل ردیابی خواهد شد.

NBF یک بانک مطابق با قوانین شریعت است که امکانات بانک‌داری تجاری و حواله‌پردازی را برای کاربران فراهم می‌کند. این بانک در امارات متحده عربی ۱۸ شعبه دارد. NBF پایگاه عظیمی نیز از کاربران هندی دارد.

وینس کوک (Vince Cook)، مدیرعامل NBF از تجربه خوشایند استفاده از فناوری‌های دیجیتالی و بلاک چین صحبت کرد. ریپل‌نت گزینه بهتری برای کاربران خواهد بود تا امور مالی خود را مدیریت کنند. کوک در این مورد گفت:

دیجیتالیزه شدن یکی از عوامل مهم در تبادلات است و ما به عنوان یک بانک مشتری‌محور، اهمیت استفاده از فناوری بلاک چین برای ارائه خدمات یکپارچه به مشتریان را درک می‌کنیم. ریپل‌نت به ما این امکان را خواهد داد که تجربه پرداخت پیشرفته‌ای برای کاربران به ارمغان آورده و به آن‌ها این قابلیت را بدهیم که امور مالی خود را به روش کارآمدتری مدیریت کنند. ما برای به جا آوردن بخشی از تعهداتمان به عنوان بهترین همکاران مالی برای کسب‌وکارها و افراد مختلف، همیشه به دنبال برداشتن بهترین قدم‌ها خواهیم بود.

ریپل، راهبرد همکاری با نهادهای مختلف را از زمان انفجار ICOها در سال ۲۰۱۷ دنبال می‌کند. بسیاری از سرمایه‌گذارها چشم به این دوخته‌اند که این همکاری‌های گسترده چه تاثیر مثبتی بر سرنوشت ریپل خواهد داشت.

اعلام این همکاری‌ها در کنار جنون ICOها در سال ۲۰۱۷، باعث نوسانات غیرمنطقی قیمت توکن XRP در آن مقطع شد. اما اخیراً مشخص شده است که برنامه همکاری ریپل با مانی‌گرامِ (Moneygram) بیشتر هیاهویی پوچ بوده تا عمل.

ریپل و مانی‌گرام با قصد ایجاد تحول در زمینه پرداخت‌های بین‌المللی با استفاده از بکارگیری تکنولوژی بلاک چین، همکاری با یکدیگر را آغاز کردند. سرمایه‌گذاران توکن XRP هنوز منتظر هستند که مانی‌گرام با استفاده کردن از این توکن، تقاضا برای آن را افزایش دهد.

اما واقعیت این است که مانی‌گرام در حال به هدر دادن پول‌هاست. با اینکه ریپل ۱۱ میلیون دلار به این شرکت پرداخت کرده است تا از فناوری ریپل استفاده کند، اما مانی‌گرام فقط در سه ماه اخیر ۹ میلیون دلار زیان ثبت کرده است.

این اخبار در حالی منتشر می‌شوند که برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل ریپل، به صورت علنی اعتراف کرده است که تنها راه سودآوری ریپل برای سهام‌داران، آزادسازی توکن‌های XRP برای سرمایه‌گذاران خرد است. این مورد درسی است از مقایسه بین غیرمتمرکز بودن فناوری بلاک چین در برابر وابستگی یک توکن به نهادی خاص.

سرمایه‌گذاران XRP از آزادسازی بی‌رویه این توکن توسط ریپل به شدت ناراضی هستند و تهدید کرده‌اند که اقدام به ایجاد هاردفورک در شبکه خواهند کرد. حتی این سرمایه‌گذاران علیه شرکت ریپل یک پرونده قضایی نیز تشکیل داده‌اند. آیا همکاری اخیر ریپل با بانک مرکزی فجیره نیز از همان اقداماتی است که این شرکت برای پامپ مقطعی قیمت انجام می‌دهد؟

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه