سرمایه‌گذاری مسترکارت و بانک بارکلیز روی شریک تجاری ریپل

سرمایه‌گذاری مسترکارت و بانک بارکلیز روی شریک تجاری ریپل

بر اساس اطلاعیه‌ی مطبوعاتی‌ای که روز ۱۱ فوریه (۲۲ بهمن) منتشر شد، شرکت‌های ریپل، مسترکارت، آزمایشگاه رسانه‌ی ام‌آی‌تی و بانک سرمایه‌گذاری بارکلیز بر روی شرکت سرویس ارسال وجه سندفرند (Sendfriend)، که شریک تجاری شرکت ریپل است، سرمایه‌گذاری کرده‌اند. 

سند فرند در این مرحله موفق به جذب ۱.۷ میلیون دلار سرمایه از شرکت‌های نام برده و نیز شتاب‌دهنده‌ی تک‌استارز (Techstars)، ماهیندرا فایننس (Mahindra Finance)، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ۲۰۲۰ و نیز شرکت سرمایه‌گذاری ایت دسیمال کپیتال (۸ Decimal Capital) برای توسعه‌ی سرویس ارسال وجه خود شده است. این سرویس به کاربران امکان می‌دهد تا بر بستر بلاک چین به کشور فیلیپین، پول ارسال کنند.

سندفرند از محصول ایکس‌رپید (Xrapid) ریپل برای پرداخت‌های برون‌مرزی خود استفاده می‌کند. وجوه ارسالی قابل تبدیل میان دلار آمریکا، ریپل و پزوی فیلیپین هستند و پروسه‌ی طولانی ارسال وجوه برون‌مرزی در سیستم بانکداری سنتی را ندارند.

سرمایه‌گذاری مسترکارت و بانک بارکلیز روی شریک تجاری ریپل

طبق این اطلاعیه‌ی مطبوعاتی، پلتفرم سندفرند کارمزدهایی را در نظر گرفته که ۶۵ درصد کمتر از نرح میانگین در این صنعت هستند. دیوید لایتون (David Lighton)، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت سندفرند اعلام کرد:

این سرمایه‌گذاری به ما امکان خواهد داد تا تیم خود را تشکیل دهیم و بر روی تعامل با مشتریان و بازاریابی خود تمرکز کنیم.

همان‌طور که کوین‌تلگراف در ماه گذشته گزارش داده بود، سندفرند جزو ۱۳ موسسه‌ی مالی‌ای بود که به شبکه‌ی پرداخت ریپل پیوست. این شبکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ مشتری دارد که موسسات مالی را شامل می‌شود.

بیل بارهاید (Bill Barhydt)، مدیر عامل شرکت ارائه‎دهنده‌ی کیف‌پول و سرویس‌های پرداخت آبرا (Abra) در اواخر ماه گذشته اعلام کرد که مشتریان پرداخت‌های برون‌مرزی و سرویس‌های ارسال وجه برای بسیاری از شرکت‌هایی که در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال کار می‌کنند یک چالش خواهد بود.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه