atlasarzdigital

کاهش هزینه نظام بانکی ایران با فناوری بلاک چین

کاهش هزینه نظام بانکی ایران با فناوری بلاک چین

مدیرعامل موسسه ملل بر کاهش هزینه نظام بانکی با ورود تکنولوژی و بلاک چین تأکید کرد.

سید امین جوادی در گفتگو با خبرنگار ایبِنا درباره نقش و تحول بلاک چین در سیستم بانکی و واکنش بانک‌ها در این زمینه، اظهار داشت:

علم در دنیا به‌شدت در حال پیشرفت است و واکنش بانک‌ها در مقابل پیشرفت تکنولوژی مطابق با صلاح و اهداف کشور است و اگر در مواقعی مخالفتی وجود دارد به معنای فعالیت و حرکت بانک‌ها به سمت منافع کشور است.

وی افزود:

بانک‌ها باید به دنبال فناوری جدیدی باشند تا حضور و مقاومت خود را تأمین کنند و به‌یقین بانک‌ها در این زمینه‌ جدیت و فعالیت بیشتری دارند.

مدیرعامل موسسه ملل، گفت:

اکنون ساختار بانک‌ها در حال هماهنگی با فناوری روز است و هر یک از بانک‌ها و مؤسسات مالی مجاز درزمینهٔ فین تک‌ها و بلاک چین نیز مطالعات گسترده داخلی را آغاز کرده‌اند.

کاهش هزینه نظام بانکی ایران با فناوری بلاک چین

جوادی با تأکید بر اینکه بانک مرکزی نیز به‌عنوان حامی و پشتیبان بانک‌ها، راهنمایی‌های کارساز و خوبی در این زمینه ارائه می‌دهد، افزود:

به نظرم مقاومتی از سوی بانک‌ها برای ورود و پذیرش تکنولوژی‌های جدید وجود ندارد و تنها به دنبال راهکارهای بهتر برای کمک به روند پیشرفت و حرکت تکنولوژی در نظام بانکی کشور هستند.

به گفته وی، سرعت حرکت و پیشرفت علم و فناوری در دنیا بسیار بالا است و اگر بانک‌ها خود را با این جریان هماهنگ نکند به‌طور حتم سیستم بانکی ضربه خواهد خورد. اما بانک‌ها اکنون در مسیری هستند که خود را مقابل تکنولوژی‌های جدید بیمه کنند.

تکنولوژی و کاهش هزینه‌ها

مدیرعامل موسسه ملل در ادامه درباره کاهش هزینه بانک‌ها، اظهار داشت:

به‌طور حتم پیشرفت تکنولوژی در کاهش هزینه بانک‌ها بسیار مؤثر است، زیرا شعب برای بانک‌ها هزینه چشمگیری از جمله هزینه شعب فیزیکی، اسناد زنده، انرژی و… هزینه‌های قابل‌توجهی برای بانک‌ها دارد.

به گفته وی، ورود تکنولوژی موجب ارزان‌تر شدن پول در نظام بانکی می‌شود و درنتیجه منجر به اعطای تسهیلات ارزان قیمت‌تری به تولید و صنعت کشور خواهد شد.

اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه کاهش هزینه نظام بانکی ایران با فناوری بلاک چین ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
+
0
دیدگاه خود را به اشتراک بگذاریدx
()
x