تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا

بیت کوین در تلاش است موقعیت خود را بالای سطح حمایت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری تثبیت کند و روند بازیابی قیمت خود را گسترش دهد. با این حال بسیاری از تحلیل‌گران مشهور انتظار دارند که این ارز دیجیتال در ادامه وارد یک فاز تثبیت قیمت چندهفته‌ای یا حتی چندماهه شود.

داده‌های درون‌زنجیره‌ای پلتفرم تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت کوین همچنان واحدهای خود را به صرافی‌ها واریز می‌کنند. این یعنی آنها خود را آماده می‌کنند تا با تغییر مسیر قیمت به‌سرعت واکنش نشان دهند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا

سقوط چند روز پیش قیمت‌ها، شاخص ترس و طمع بیت کوین را به عدد ۱۶ رسانده است که نشان‌دهنده ترس شدید میان سرمایه‌گذاران است. عده‌ای معتقدند که سقوط اخیر شبیه به ریزش مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۹۸) است.

دنی اسکات (Danny Scott)، مدیرعامل کوین کرنر (CoinCorner)، گفته است سقوط اخیر بیت کوین تحت‌تأثیر حجم بالای موقعیت‌های معاملاتی‌ای بوده است که لیکویید شده‌اند و ارتباطی با احساسات سرمایه‌گذاران نداشته است. او معتقد است که احساسات بازار همچنان به‌شدت صعودی است.

با این اوصاف آیا بیت کوین می‌تواند پس از ریزش اخیر موقعیت ازدست‌رفته خود را بازیابی کند و سایر ارزهای بازار را هم در جهت رشد قیمت‌ها هدایت کند یا خیر؟ در ادامه این مطلب تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، کاردانو، ریپل، پولکادات، دوج کوین، لونا و اولنچ را می‌خوانید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین طی روزهای گذشته به زیر حمایت روانی ۵۰,۰۰۰ دلاری سقوط کرد و همین مسئله ممکن است فروش هیجانی معامله‌گران را توجیه کند. با وجود این که خریداران با قدرت در کف ایجادشده اقدام به خرید کردند، همچنان بیت کوین برای تثبیت در بالای ۵۰,۰۰۰ دلار تلاش می‌کند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت بیت کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

شیب میانگین متحرک نمایی (EMA) ۲۰ روزه در ۵۵,۵۵۱ دلار نزولی است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده اشباع فروش است که نشان می‌دهد فروشندگان بازار دست بالاتر را در اختیار دارند. فروشندگان سعی خواهند کرد خط روند صعودی را به یک مقاومت تبدیل کنند. در این حالت، فروشندگان بار دیگر تلاش خواهند کرد بیت کوین را به زیر ناحیه حمایتی قدرتمند در ۳۹,۶۰۰ تا ۴۲,۰۰۰ دلار بکشانند.

از سوی دیگر، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند برسانند، بیت کوین ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اوج بگیرد. این سطح از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چراکه بسته‌شدن قیمت در بالای آن اولین نشانه از تضعیف فروشندگان خواهد بود. در صورت وقوع این حالت، احتمال جهش تا مقاومت ۶۱,۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۵۵,۵۵۱ – ۶۱,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۳۹,۶۰۰ – ۴۲,۰۰۰

همچنین بخوانید: بازبینی در تریدها؛ چگونه دیگر در معامله اشتباه نکنیم؟

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز شنبه به زیر میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ روزه در ۳,۸۷۳ دلار رسید، ولی فروشندگان موفق به تثبیت آن در سطوح پایین‌تر نشدند. این یعنی معامله‌گران در کف اقدام به انباشت اتریوم می‌کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

تلاش برای احیای قیمت در ۴,۲۵۰ دلار با مقاومت همراه شد. دیروز فروشندگان بار دیگر تلاش کردند تا اتریوم را به زیر ۳,۹۰۰ دلار برسانند ولی سایه بلند کندل دیروز نشان می‌دهد که خریداران در حال دفاع از این سطح هستند.

اگر خریداران بتوانند قیمت اتریوم را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴,۳۱۵ دلار برسانند، احتمال افزایش تا ۴,۸۶۸ دلار وجود خواهد داشت. بسته‌شدن قیمت در بالای این مقاومت نشان‌دهنده تداوم روند صعودی خواهد بود.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، فروشندگان سعی خواهند کرد اتریوم را زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه تثبیت کنند. موفقیت آنها احتمال سقوط تا ۳,۴۰۰ دلار را بیشتر می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۴,۲۵۰ – ۴,۳۱۵ – ۴,۸۶۸
 • حمایت‌ها: ۳,۹۰۰ – ۳,۴۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین روز جمعه به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۹۲ دلار رسید. این نوسانات روز بعد با فشار فروش سنگین دنبال شد و قیمت بایننس کوین به میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه در ۴۹۶ دلار رسید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت بایننس کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

فروشندگان با قدرت از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه دفاع کردند و این موضوع به‌خوبی از سایه بلند کندل آن روز مشهود است. این احتمال وجود دارد که احیای قیمت باعث رسیدن بایننس کوین به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شود؛ بنابراین انتظار می‌رود در این سطح شاهد مقاومت سنگینی باشیم. اگر قیمت از مقاومت پیش رو سقوط کند، بایننس کوین ممکن است بین میانگین‌های متحرک گیر بیفتد.

بسته‌شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند راه را برای یک جهش به ناحیه مقاومتی در ۶۶۹.۳ تا ۶۹۱.۸ دلار باز کند. در صورتی که قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه برسد، احتمال کاهش تا ۴۳۵.۳ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۵۹۲ – ۶۶۹.۳ – ۶۹۱.۸
 • حمایت‌ها: ۴۹۶ – ۴۳۵.۳

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت سولانا

قیمت سولانا روز جمعه سقوط کرد و به داخل الگوی مثلث بازگشت. این مسئله ممکن است باعث گیرافتادن خریداران تهاجمی‌ای شده باشد که در خروج قیمت از الگوی مثلث در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته اقدام به خرید کرده بودند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت سولانا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

چندی پیش شتاب قیمت سولانا افزایش پیدا کرد و کندل قیمت این ارز دیجیتال در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲۰۹ دلار بسته شد. فروشندگان روز شنبه این ارز دیجیتال را به زیر خط حمایت مثلث و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه در ۱۸۱ دلار کشاندند.

با وجود این که خریداران روز یکشنبه در کف اقدام به خرید و حمایت از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه کردند، سولانا نتوانست احیای خود را آغاز کند.

در حال حاضر فروشندگان تلاش می‌کنند از این فرصت استفاده کنند و این ارز دیجیتال را به زیر میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه برسانند. موفقیت آنها می‌تواند باعث کاهش قیمت سولانا و رسیدن به ناحیه حمایتی ۱۲۰ تا ۱۴۰ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۹
 • حمایت‌ها: ۱۴۰ – ۱۲۰

همچنین بخوانید: بزرگ‌ترین اشتباهات تازه‌کارها در دنیای ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو روز جمعه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۶۳ دلار سقوط کرد که نشان می‌دهد احساسات حاکم بر بازار همچنان منفی است و معامله‌گران با جهش قیمت‌ها اقدام به فروش ارزهای خود می‌کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت کاردانو (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

یک روز بعد شاهد تشدید فشار فروش بودیم و همین مسئله باعث سقوط کاردانو به ۱.۱۸ دلار شد. با وجود خرید در کف معامله‌گران صعودی، کاردانو نتوانست روند احیای خود را حفظ کند؛ این یعنی تقاضا در سطوح بالاتر کاهش پیدا می‌کند.

اگر کاردانو به زیر ۱.۱۸ دلار برسد، احتمال کاهش تا حمایت قدرتمند ۱ دلاری وجود دارد. انتظار می‌رود در این ناحیه شاهد مقاومت از سوی خریداران باشیم. بسته‌شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه اولین نشانه از تضعیف احتمالی فروشندگان خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱.۶۳
 • حمایت‌ها: ۱.۱۸ – ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل روز شنبه به زیر حمایت قدرتمند ۰.۸۵ دلاری رسید. در این روز کمترین قیمت ثبت‌شده ۰.۶ دلار بود. خریدهای تهاجمی در این سطح باعث شد تا شاهد احیای قدرتمندی باشیم و این موضوع را می‌توان در سایه بلند کندل آن روز مشاهده کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت ریپل (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

روز یکشنبه خریداران تلاش کردند تا ریپل را به بالای ۰.۸۵ دلار برسانند؛ ولی در انجام این کار موفق نشدند. این موضوع نشان می‌دهد که این سطح به یک مقاومت تبدیل شده است. فروشندگان حالا سعی خواهند کرد روند نزولی را تداوم ببخشند و ریپل را به ۰.۶ دلار برسانند.

شاخص قدرت نسبی به محدوده اشباع فروش وارد شده که نشان می‌دهد در روزهای آینده ممکن است شاهد رالی احیا یا فاز تثبیت قیمت باشیم.

اگر خریداران قیمت را به بالای ۰.۸۵ دلار برسانند، احتمال رالی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۹۷ دلار وجود دارد. انتظار می‌رود فروشندگان از این ناحیه با قدرت دفاع کنند. بسته‌شدن قیمت در این سطح بیانگر آن خواهد بود که قدرت فروشندگان در بازار در حال کمترشدن است.

 • مقاومت‌ها: ۰.۸۵ – ۰.۹۷
 • حمایت‌ها: ۰.۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات روز شنبه به زیر حمایت قدرتمند ۳۲.۳۲ دلاری سقوط کرد و تا حمایت پراهمیت ۲۵ دلاری پایین آمد. با وجود دفاع قوی خریداران در این سطح، احیای کم‌رمق بازار پولکادات نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر قدرت خرید درخورتوجهی وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت پولکادات (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

قیمت پولکادات روز یکشنبه بار دیگر سقوط کرد و فروشندگان تلاش کردند تا این ارز دیجیتال را به حمایت قدرتمند ۲۵ دلاری برسانند. در صورتی که آنها در انجام این کار موفق شوند، مقاصد احتمالی بعدی ۲۲.۵ و ۲۰ دلار خواهد بود.

در طرف دیگر، اگر پولکادات از سطح فعلی احیا شود، می‌توان گفت که خریداران با تمام قوا در حال دفاع از حمایت‌ها هستند. این اتفاق می‌تواند باعث جهش تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۶ دلار شود.

اگر قیمت از این سطح جهش کند، بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار منفی است و معامله‌گران در هر رالی اقدام به فروش می‌کنند. خریداران می‌بایست قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تثبیت کنند تا بتوان گفت که احتمال تغییر روند وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۳۶
 • حمایت‌ها: ۲۵ – ۲۲.۵ – ۲۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین روز شنبه به زیر حمایت پراهمیت ۰.۱۵ دلاری رسید. با توجه به سایه بلند کندل آن روز، می‌توان گفت که خریداران با قدرت در این سطح اقدام به خرید در کف کردند. شکست معامله‌گران در عبور از مقاومت ۰.۱۹ دلاری نشان می‌دهد که در سطوح بالاتر خبری از تقاضا نیست.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت دوج کوین (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

فروشندگان در حال حاضر تلاش می‌کنند تا دوج کوین را به زیر ۰.۱۵ دلار برسانند. اگر این حمایت شکسته شود، احتمال تشدید فشار نزولی و سقوط تا ۰.۱۳ دلار بیشتر می‌شود. مقصد احتمالی بعدی حمایت روانی ۰.۱۰ دلار خواهد بود.

در سوی دیگر، اگر دوج کوین از سطح فعلی احیا شود، می‌توان گفت که خریداران با قدرت در حال دفاع از ۰.۱۵ دلار هستند. در این حالت ممکن است این ارز دیجیتال به مقاومت ۰.۱۹ دلاری برسد. بسته‌شدن در بالای این سطح و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۲ دلار را می‌توان نشانه‌ای از تغییر روند احتمالی دانست.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۹ – ۰.۲
 • حمایت‌ها: ۰.۱۵ – ۰.۱۳ – ۰.۱۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لونا

قیمت لونا، توکن بومی شبکه ترا، روز شنبه پرنوسان بود؛ ولی بسته‌شدن قوی قیمت در آن روز نشان می‌دهد که قدرت خریداران در بازار بسیار زیاد است. با این حال، خریداران موفق به حفظ شتاب صعودی نشدند و این مسئله باعث شد تا شاهد برداشت سود معامله‌گران باشیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت لونا (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

فروشندگان دیروز در تلاش بودند تا قیمت را به کانال صعودی وارد کنند؛ ولی خریداران احتمالاً با قدرت مانع از انجام این کار شده‌اند. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۵ دلار صعودی است و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده صعودی است که نشان می‌دهد قدرت خریداران در بازار بیشتر است.

اگر قیمت از سطح فعلی احیا شود، خریداران تلاش خواهند کرد لونا را به بالای اوج تاریخی در ۷۸.۲۹ دلار برسانند و به این ترتیب روند صعودی را تداوم ببخشند. این اتفاق می‌تواند به رالی تا ۹۰ دلار بینجامد.

اگر فروشندگان قیمت لونا را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، این دیدگاه نزولی اعتبارش را از دست خواهد داد. در این صورت ممکن است راه برای سقوط به خط حمایت کانال باز شود.

 • مقاومت‌ها: ۷۸.۲۹ – ۹۰
 • حمایت‌ها: ۵۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اولنچ

قیمت اولنچ روز شنبه سقوطی گسترده را تجربه کرد و به حمایت قدرتمند ۸۱ دلاری رسید. خریداران با خرید در کف باعث ایجاد یک روند احیای کم‌قدرت شدند که نشان می‌دهد تقاضا در سطوح بالاتر وجود ندارد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال؛ کشمکش در بازار بیت کوین و روند امیدوارکننده لونا
نمودار قیمت اولنچ (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

دیروز فروشندگان بار دیگر تلاش کردند تا قیمت را به زیر حمایت قدرتمند ۸۱ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه در ۷۳ دلار برسانند؛ ولی روند احیایی نشان می‌دهد که خریداران در کف اقدام به خرید کردند.

قیمت اولنچ ممکن است تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۰۴ دلار جهش کند و احتمالاً‌ در این سطح شاهد مقاومت قدرتمندی خواهیم بود. بسته‌شدن قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و خط روند را می‌توان نشانه‌ای از احتمال تغییر روند به حساب آورد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین کند، بیانگر آن است که فروشندگان همچنان به فروش در رالی‌ها ادامه می‌دهند. این اتفاق می‌تواند قیمت اولنچ را تا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۰۴
 • حمایت‌ها: ۱۰۰ – ۸۱ – ۷۳
guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

2 دیدگاه
علی الماسی
علی الماسی
2 سال قبل

ممنون

123
123
2 سال قبل

احسن